enkele vliegen in een klap, maar..

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Dave

enkele vliegen in een klap, maar..

Bericht door Dave »

Het was maar voor even.
Vandaag heb ik de koppeling afgesteld en de olie ververst. De koppeling werkte hierna goed. eerst ongeveer 6 mm vrije slag, toen een beetje druk en op het midden van de slag volle druk op de drukgroep. Alles schakelde soepel, het wegrijden ging weer zeer soepel en ik rook geen koppeling meer. :-) Zelfs het probleem van de 3e versnelling was sterk verminderd. (En dat was geen schijn)

Alleen duurde het maar even. Na een keer flink de koppeling ingetrapt te hebben, werkte alles als van tevoren. Ongeveer 6 mm vrije slag en meteen druk op de koppeling. Met als gevolg moeilijker wergrijden, wel nog soepel schakelen, maar wel weer duidelijk het probleem in de 3.

Zou het kunnen zijn dat er bij de slave-cilinder olie langs de zuiger wordt geperst? Allen heb ik geen lekkage.

Of heb ik een probleem met de master-cilinder?

Zou het helpen om wat lucht in het systeem te laten? Dan pers ik eerst dat samen en ga dan de drukgroep samenpersen.

Wie heeft hier wel eens vaker problemen mee gehad.

Groeten,

Dave Frencken. Die morgen met de Nacht van Venlo mee gaat doen en dit het liefst met een goed functionerende koppeling doet.
Erik Hof

Re: enkele vliegen in een klap, maar../ Tsja Dave

Bericht door Erik Hof »

Tsja Dave.............

Als ik dat zo hoor moet de boel toch maar eens voor een grondige inspectie gewoon uit elkaar.
Heb zelf deze problemen nog nooit gehad. Als je geen olie verliest lijkt het mij dat het nog maar aan één ding kan liggen............... Maar daarvoor moet de bak er wel achter weg...................
Heb dit een paar maand terug ook gedaan en weet wat voor rot klus het is.

maar zoder gekheid, hoe was het hiervoor??? Hoeveel km's heb jij weg met die koppeling??? of weet jij wanneer hij vervangen is?? En hoe doet(deed) hij (en jij) het in het terrein??? Ken namelijk iemand die als hij terrein rijdt ALTIJD met z'n poot aan (op) de koppeling zit. Dit kost ook platen (kopp. groep)en daardoor krijg je ook dat ie pas hoger aan grijpt. zonder zoiets zelf te zien vind ik het moeilijk om zo te zeggen van "dat is het". Je kunt natuurlijk wel punt voor punt alles uit elkaar halen en vernieuwen/ overhalen. en denk dat dat (van zo'n afstand) de beste oplossing is voor nu.


Met vr gr Erik Hof
Dave

Re: enkele vliegen in een klap, maar../ Tsja Dave

Bericht door Dave »

Hoi Erik,

Hiervoor was eigenlijk alles goed. Ook ik heb enige tijd geleden de bak los gehad. De koppelingsplaat leek mij toen nog goed. De wagen heb ik bij de domeinen weggehaald en zag er toen zeer goed uit. Tijdens het rijden heb ik nooit de voet op de koppeling. Wel rem ik altijd op de motor af. Misschien dat het daardoor extra snel slijt??

Ik ben benieuwd of er nog meer mensen suggesties hebben. ;-) Zéker wel.

Groeten,

Dave Frencken.
110

Re: enkele vliegen in een klap, maar../ Tsja Dave

Bericht door 110 »

Remmen op de koppeling is prima,

volgens mij zijn er nog een paar mogelijkheden;

De "clutch release lever" is aan het verbuigen, schijnt vaker voor te komen. Het is niet het sterkste onderdeel van je Land Rover. Elke keer als je de koppeling afstelt dan "stel je de verbuiging uit het systeem" (niet zo mooi geformuleerd, hopelijk wel duidelijk), en bij elke keer koppelen daarna buigt 'ie verder door.

De valve seal van master cylinder zou kunen lekken, maar dan zou je eigenlijk ook al de eerste keer niet goed moeten kunnen hebben ontkoppelen. Dit is vrij makkelijk te controleren, tijdens het ontkoppelen mag het vloeistof niveau in het reservooir van de mastercylinder niet stijgen.



Succes
Aad Koene

Re: enkele vliegen in een klap, maar../ Tsja Dave

Bericht door Aad Koene »

Erik,

de clutch release lever is bij de Defenders inderdaad een blikken plaat die kan verbuigen of waar de slavepin doorheen slijt/gedrukt wordt.
De uitvoering van de Series Land Rover`s is van massief gietijzer en zal met de beste wil van de wereld niet buigen.

Dave,

Waarschijnlijk is het eea vervangen je enige optie.
In het hele systeem zitten nogal wat punt waar iets fout kan zijn:
- pedaalas > speling door slijtage
- mastercilinder > niet goed functioneren door slijtage/ouderdom
- afstelling master > foutieve afstelling
- pedaalstop > foutieve afstelling
- flexibele leiding > scheurtje in binnenwand
- slave cilinder > niet goed functioneren door slijtage/ouderdom
- druklager > slechte werking door wegsmelten behuizing
- drukgroep > slechte werking door slijtage/ouderdom
- koppelingsplaten > slechte werking door slijtage/ouderdom
- vloeistof > slechte werking door water en/of lucht

succes,

Aad Koene
LR S2a 109" Stawag RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.clubs.nl];
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
110

Re: enkele vliegen in een klap, maar../ Tsja Dave

Bericht door 110 »

Ah,

het is een serie's.
Ik was meteen uit gegaan van een 110 (maar een blik in het smoelenboek leert me nu meer !).

Jammer dat de vernieuwing geen verbetering was/is.




Groet
Ron bolleboom

Re: enkele vliegen in een klap, maar../ Tsja Dave

Bericht door Ron bolleboom »

je druk groep zal er wel heel mooi uit zien en plaat maar dat zegt niets vaak komt de groep niet recht vrij en plakt en schud dan de auto bij het weg rijden en de priesas blijft iets meelopen waardoor schakelen in de 1 en achteruit ook lastig word .
vernieuwen die zooi is dan enige optie .als kopp. prima druk heeft dan kan alleen de drukgroep nog de oorzaak zijn of evt. vet/olie die erop zit.
Hugo

Re: enkele vliegen in een klap, maar..

Bericht door Hugo »

Dave,

Het komt ook wel eens voor dat de pen die tussen hulpcylinder en arm zit afgesleten raakt. Dat kan aan de hulpkoppelingskant zijn maar ook aan de kant waar het kopje/puntje in de plastic cupje zou moeten vallen. Als je het zaakje los gaat gooien zou ik daar ook even naar kijken.

Mvrgr, Hugo
Dave

Re: enkele vliegen in een klap, maar..

Bericht door Dave »

Hoi Hugo,

Het lijkt me sterk dat deze pen binnen 6 maanden afslijt. Toen zag hij er namelijk erg goed uit. Tijdens de montage heb ik ook wat vet erop geduwd, dus dat zit wel goed.

Ik ben er nu ook achter dat de eerste 4 mm van de pedaalslag geheel drukvrij verloopt dan krijg ik een klein stukje met een beetje druk. Tijdens dit stuk van de slag stijgt het vloeistofniveau in het reservoir ongeveer 0,5 - 1 mm. Daarna heb ik meteen druk over de rest van de slag.

Groeten,

Dave Frencken
Toch maar eens even de master-cilinder vervangen. Als eerste. :-)
Plaats reactie