Alweer hoge karterdruk

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Rik

Alweer hoge karterdruk

Bericht door Rik »

Hallo allemaal,

Ik heb hier recent al vaker vragen gesteld over olielekkage ed.
Kan het zijn dat mijn hoge olie/karterdruk wordt veroorzaakt door (te) oude of (te) sterk vervuilde motorolie of oliefilter?? (dan zou ik nl snel klaar zijn ;-) )

Groeten van Rik

Spike, 110 2,5 D n/a '86
Erik H

Re: Alweer hoge karterdruk

Bericht door Erik H »

Wanneer heb je voor het laatst ververst?????


gr Erik & <img src="[193.0.234.78];
frank

Re: Alweer hoge karterdruk

Bericht door frank »

nou

te oude of te sterk vervuilde motorolie en filter zorgt wel voor grotere motorslijtage en dus carterdruk, maar dit is door oliewisselen niet op te lossen.

zorg iniedergeval voor nieuwe olie en filter.

groet frank
Rik

Re: Alweer hoge karterdruk

Bericht door Rik »

He Erik
zeker 10.000 km geleden.
Is dat veel te veel?? Valt wel mee toch.
Hij heeft er afgelopen zomer wel hard aan moeten trekken, 5650 km en veel in de bergen.

Groet van Rik
LimaWhiskey

Re: Alweer hoge karterdruk

Bericht door LimaWhiskey »

overdruk in het carter ontstaat toch meestal door lekkagas? Zuigerveren? Koppakking? O-ringen om klepstelen?
Andries
Erik H

Re: Alweer hoge karterdruk

Bericht door Erik H »

Dan is het toch zeker tijd om dit weer eens te gaan doen. Schrijft LR geloof ik ook voor he bij zware belasting of regelmatig offroaden wat vaker verversen. Zou ik zowiezo toch wel doen bij zo'n oud beestje om de 10000km.
En hoeveel kilomters heeft het torretje nu weg???

Over die hoge karter druk, dit komt meestal door dat er verbrandings gassen tussen de zuigerveren doorlekken. Kun je kontroleren door de motor stationiar te laten draaien en dan de olie vuldop los te draaien en er los op te leggen(kijk uit het kan spetteren). Kijk wat er gebeurt: Blijft ie rustig liggen is er weinig aan de hand, begint ie te "dansen" duidt dit op slechte zuigerveren en dus veelteveel overdruk. Kan ook nog verschil maken als je de karter ontluchting van de motor dicht houdt (knijpt) met een lijmklem of zo. Als je er nou niet zeker van bent is misschien ook wijs om eens de compressie eens te laten meten bij een specialist (anwb, dieselspec, motorrevisie bedr.) die weten wat het zou moeten zijn en kunnen je ook advies geven over de teostand van je motor en wat er al dan niet aan gedaan kan worden.

Hoop dat je er wat aan hebt....................


Groet Erik & Blackie (img src="[193.0.234.78];
110

Re: Alweer hoge karterdruk

Bericht door 110 »

Ik ververs mijn olie elke zes a zeven duizend kilometer,
Daarbij gebruik ik de auto volgens mij vrij normaal; regelmatig in de modder malen en verder van stads verkeer tot de snelweg.

Het (zeer) regelmatig verversen van de olie is de makkelijkste manier om de motor goed te onderhouden (informeer ook maar eens bij de Meteoor).
De ooit door Land Rover aangegeven tien duizend kilometer is veel te veel.

Natuurlijk bij elke verversing een nieuw filter steken, en af en toe het carter eraf om dat van binnen eens goed schoon te maken (blijft veel olie in achter bij verversen, bij het terugplaatsen een papieren pakking EN aan beide zijde vloeibare pakking gebruiken).

Zelf zou ik voor en na de door jou genoemde vakantie olie ververst hebben,
controleer en vervang je ook wel alle andere olie-en ?


Succes

P.S., ik ben bang dat de carterdruk niet ontstaat door de oude olie, overmatige slijtage wel.
Rik

Re: Alweer hoge karterdruk

Bericht door Rik »

He 110,

Om de hoeveel km vervang je de overige olie-en?
Ik heb net bij beide diffs versnellings- en tussenbak olie vervangen (ook +/- 10.000 km)

Groeten van Rik
110

Re: Alweer hoge karterdruk

Bericht door 110 »

Ik houd (ongeveer) de volgende termijnen aan:


Versnellingsbak, tussenbak en differentieels; twee keer per jaar.

Swiffelbowls (is nu het vet uit en zit weer olie in); twee keer per jaar, of na een paar doorwadingen/modderbaden.

Remolie en koppelings olie; eens in de twee jaar.

Kaapstander lier; eens per jaar.

Na elke dag met doorwadingen smeer ik de aandrijfassen. (maar dat hangt af van soort aandrijfas, de onder mijn auto gemonteerde assen moeten doorgesmeerd worden).

Oh ja, natuurlijk ook elke twee jaar het koelsysteem spoelen en nieuwe koelvloeistof.



Succes
Rik

Re: Alweer hoge karterdruk

Bericht door Rik »

thanx 110
LimaWhiskey

Re: Alweer hoge karterdruk

Bericht door LimaWhiskey »

per jaar zegt toch niets!! Kilometrage wel.
Ik rijd met mijn oldtimer Serie II zo'n 60.000 per jaar.
Kijk even bij [members.lycos.nl]
Goed onderhoudsoverzicht.
Andries
Dennis101

Re: Alweer hoge karterdruk

Bericht door Dennis101 »

Als je goed leest zie je in de lijst die 110 geeft dat per jaar juist alles zegt en het aantal kilometers juist geen invloed heeft.

Remvloeistof: Hygroscopisch dus de tijd dat het in het systeem zit is bepalend.

Versnellingsbakolie: De thermische belasting is onder het toegelaten maximum, dus vocht inwerking is bepalend.

Lier: bedrijfuren zeer laag, ook hier is vochtinwerking bepalend.

Koelvloeistof: De effectiviteit van de toevoegingen vermindert nauwelijks als gevolg van verwarming.

Dennis B.
Plaats reactie