Startmotor, HELP

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Martijn ten Broeke

Startmotor, HELP

Bericht door Martijn ten Broeke »

Goedemorgen luitjes,

Ik heb een probleem, vanmorgen wilde ik Rudolf starten maar de startmotor loeit! hij schiet er zeg maar overheen. Ik weet dat ze vroeger altijd zeiden dat je er een klap op moet geven, klopt dit???
Wat kan ik allemaal proberen??


Groeten Martijn ten Broeke
"Rudolf" 109 D 1983
Tinus

Re: Startmotor, HELP

Bericht door Tinus »

Geef een tikje met de hamer op de buitenkant van de startmotor, als dat niet helpt op de solinoide, maar niet te hard want dan sloop je dit stukje electrotechniek, ik heb dit ook gehad, vooral als het erg koud was. Je kunt ook proberen de startmotor met een fohn wat op te warmen. ik heb uiteindelijk een nieuwe geplaatst, bij paddock besteld voor 65 pond.Als je even zoekt zal je een paar threads vionden, er heeft ook iemand zijn startmotor laten reviseren voor 90 euries, maar ik weet niet waaro dat was, ik kwam niet lager dan 200 dus ik heb een nieuwe gekocht bij paddock (was met verzendkosten ongeveer 130 euries.

Suc6 Tinus "90" 2,5D
Maarten B

Re: Startmotor, HELP

Bericht door Maarten B »


Hoi Martijn,

Als ik jou was haalde ik de startmotor van het blok en maakte de bendix eens goed schoon. Hierna wel weer goed invetten met kopervet (niet teveel gebruiken overigens).
Als de startmotor wel ronddraait, maar de motor niet meeneemt zit het hem waarschijnlijk hier in.

Greetz, Maarten
janzzen

Re: Startmotor, HELP

Bericht door janzzen »

meppen kan in noodgevallen helpen maar is natuurlijk geen oplossing.
janzzen
Martijn ten Broeke

Re: Startmotor, HELP

Bericht door Martijn ten Broeke »

Bedankt jongens,


Na een paar keer proberen pakte hij opeens en ik heb nu geen problemen meer, dit is natuurlijk niet de oplossing maar hij doet het weer zolang als het duurt


Groeten Martijn

P.s. ik alweer een ander probleem, zie mijn nieuwe vraag
musketier

Re: Startmotor, HELP

Bericht door musketier »

bendix wel nakijken. bij herhaaldelijk gebeuren kan je motor doorbranden
Aad Koene

Re: Startmotor, HELP

Bericht door Aad Koene »

Maarten,

om de Bendix schoon te meken hoef je niet heel de startmotor te demonteren.
Het relais kun je er zo afschroeven (met uitzondering van de 12 volt benzinestartmotor).

Aad Koene,
LR S2a 109" Stawag RHD Safari "Tinkerbell"
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
Plaats reactie