Vraagjes mijn laro

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Martijn ten Broeke

Vraagjes mijn laro

Bericht door Martijn ten Broeke »

Goedemiddag,


Ik ben de sinds 1 1/2 week in het bezit van Rudolf (109 D ex leger 1983) en heb een aantal vraagjes: als ik start en aan het rijden ben (vooral bij het schakelen) komt er veel blauwe rook uit de uitlaat, als ik gewoon gas geef is dit niet blauw maar af en toe donker. Soms gaat het olie druk lampje branden, maar volgens mij word er achter het dashboard contact gemaakt waardoor hij gaat branden want als ik een tikje op het dashboard geef gaat hij uit en als ik hem op contact zet zet gaat hij branden en als ik start gaat hij uit(volgens mij normaal).ook lekt hij olie uit de carter bak maar dit volgens mij een kwestie van de carter pakking vervangen. Mijn remmen moeten ook nog ontlucht worden maar ik krijg de ontluchtings nippels niet los dus ik denk dat ik dat bij de garage laat doen.
Bij het linker achterwiel komt er uit de as (binnen in de remtrommel) een klein beetje olie, is dit makkelijk op te lossen???

De handrem heb ik gemaakt door de remschoenen te vervangen. nieuw ruitensproei pompje erin en de sproeier deed het ook weer.

Hij kan nu naar de keuring, word er bij de keuring ook naar roet meting gekeken? Ik heb nu andere banden eronder gezet deze hebben de maat 10.5x31 R15 of andersom van het merk roadstone en type A/T, ze steken iets buiten de spatborden mag dit??

Groeten Martijn ten Broeke
Rudolf 109 D 1983
menno SIII 88 SIIA 88 SIII 109

Re: Vraagjes mijn laro

Bericht door menno SIII 88 SIIA 88 SIII 109 »

hey martijn gefeliciteerd met je laro

die rook dat is als die echt donkerder dan blauw is gewoon te veel diesel maar echt blauwe rook is olie verbruik.
en gaat het oliedruk lampje bij het remmen branden? dan is het mogelijk dat je olie peil te laag is en dan bij het remmen gaat alle olie naar voren en meet de oliedruk sensor geen olie. (Volgens mij dan) correct me if i am wrong.
en bij de apk wordt er zeker roetmeting gedaan alleen auto`s voor 1980 hoeven geen roetmeting.
en je kan proberen om de ontluchtingsnippels eerst een nachtje in de kruipolie te laten staan en dan met een goede ringsleutel 11 ze voorzichtig proberen los te maken.

veel succes
gr gekke menno
Aad G

Re: Vraagjes mijn laro

Bericht door Aad G »

Martijn, wat Menno schrijft van in laten weken met kruipolie is helemaal waar.
Ik zou alleen een remleidingsleutel 11-13 kopen.
Daar heb je voor 11 eurie heel veel lol van.

Is eigenlijk een hele stevige ringsleutel met een opening om over de remleiding heen te schuiven.
Als hij daar niet mee loskomt .......
menno SIII 88 SIIA 88 SIII 109

Re: Vraagjes mijn laro

Bericht door menno SIII 88 SIIA 88 SIII 109 »

die sleutel is heel handig maar volgens mij moest martijn alleen maar de ontluchtings nippels losdraaien en daar past een gewone ringsleutel wel op maar je moet hem zowieso kopen hij is onmisbaar.
gr gekke menno
Martijn ten Broeke

Re: Vraagjes mijn laro

Bericht door Martijn ten Broeke »

Tja, bedankt voor jullie snelle reactie,

zo'n sleute heb ik ook al geprobeerd maar lukte ook niet(was al te veel beschadigd) ik heb de nippels nou zo beschadigd(al het begin is moeilijk, denken dat je het wel los krijgt en maar door gaan toto er niets meer op past) dat ik er geen sleutel meer op kan zetten. Met een waterpomptang lukt ook niet omdat je er slecht bij kan komen. Ik zit er nu aan te denken om de remcylinders er helemaal af te halen en dan met een bankschoef de nippels proberen eraf te krijgen en dan vernieuwen!


Groeten Martijn, als er nog andere oplossingen zijn hoor ik ze graag!!!
"Rudolf" 109 D 1983
Jan Schober

Re: Vraagjes mijn laro

Bericht door Jan Schober »

probeer ook nog even een griptang. deze doen vaak wonderen (meer dan een werkbank). moet je er inderdaad wel bij kunnen.

Jan Schober
Serious IIa

Re: Vraagjes mijn laro

Bericht door Serious IIa »

Soms wil het ook wel eens helpen de nippel aan beide kant ztukje weg te slijpen/vijlen en dan gewoon met een baco (groter oppervlak door vijlwerk) ...

Cheers Bowy

ps je banden mogen voor de apk niet uitsteken maar een klein beetje doen ze vaak niet zo moeilijk over bij de apk...
Martijn ten Broeke

Re: Vraagjes mijn laro

Bericht door Martijn ten Broeke »

Bedankt voor de tips, ik ga vanavond direct het proberen!!!


Groeten Martijn

"Rudolf"
johan - Schoffie LaRo's

Re: Vraagjes mijn laro

Bericht door johan - Schoffie LaRo's »

Boel vragen: prima!!! je kunt niet snel genoeg beginnen met er veel verstand van te krijgen... kun je alleen maar profijt van hebben:

In het kort gezegd duidt blauwe rook op olieverbuik en donder blauwe tot zefls zwarte rook op teveel diesel. Dit laatste zie je vaak bij gasloslaten, de dieselpomp staat dan te rijk afgesteld.

Wat het olielampje betreft heb ik dezelfde vragen als Menno, gaat het lampje branden bij hard remmen of strakke bochten? Zo ja, dan is je peil te laag (hou dat altijd goed in de gaten). Hert zou kortsluiting kunnen zijn maar dat acht ik neit waarschijnlijk omdat het lampje een vast draadje heeft vanaf de motor wat vastgesoldeerd zit aan het lampje terwijl de masse via de meter zelf gaat. Dat hij uitgaat bij starten hoort zo: het is een oliedruk lampje en niet een oliepeillampje: zo gauw er druk ontstaat (bij starten en lopen) gaat het lampje uit. Mocht het lampje (zwak) gaan branden terwijl het peil nog wel goed is kan dat duiden op een zweaar versleten oliepomp.Rijdt hier neit te lang mee door want je pomp is dan niet meer in staat overal olieheen te pompen waardoor je motor snel slijt.

Olielekkage carter kan natuurlijk vele oorzaken hebben. Maak de carterpan eens goed schoon met bijv. remreiniger en ga dan een stukje door de stad tuffen (zodat er neit te veel vuil aankomt). Na afloop kun je goed zien waar de olievandaan komt. Komt het tussen de carterpan en het blok vandaan dan kun je eerst alle boutjes nog eens aandraaien alvorens je besluit de carterpanpakking te vervangen.

Olie in de remtrommel komt door een lekke wielkering. Deze kering zit achter de lagers aan de naaf en zorgt ervoor dat de olie uit de as niet in de trommel kan komen. Vervangen is relatief eenvoudig. Doe dit echter wel snel want als de olie op de remschoenen komt krjig je mooie gladde schoenen en remt hij op dat wiel niet meer (merk je ook als hij gaat scheeftrekken bij remmen). De remschoenen kun je gemakkelijk schoonmaken door ze los te halen, in te spuiten met remreiniger en af te fikken. Paar keer herhalen en ze zijn weer droog. Lichtjkes opschuren met fijn schuurpapier en ze kunnen weer een poosje mee. Maak ook de trommel en de ankerplaat goed schoon.

Remcilinder vraag is al door anderen vakkundige beantwoord...

Wat de roetmeting betreft, vlgs APK regelement:
De hoeveelheid roet, uitgedrukt in de absorptiecoëfficiënt (k-waarde), van de uitlaatgassen van personenauto's en bedrijfsauto's met een verbrandingsmotor met compressie-ontsteking die in gebruik zijn genomen na 31 december 1979, bepaald volgens de in artikel 2.3.12 omschreven meting, mag de:
a) 2,5 m-1 voor een motor met natuurlijke aanzuiging; of
b) 3,0 m-1 voor een motor met drukvulling
niet overschrijden, tenzij in het kentekenregister een hogere absorptiecoëfficient is vermeld.

Wat het uitsteken van de banden betreft, vlgs APK regelement:
De wielafscherming moet het gehele horizontale projectievlak boven ieder wiel afdekken. De wielen, inclusief alle bevestigingsmiddelen en naven, mogen in de breedterichting niet meer dan 30 mm buiten deze afscherming uitsteken.

Zo, ik hoop dat je hier wat mee kan, veel succes

groetjes Johan

== Schoffie Land Rover's (Johan van der Wielen / Jos Leurs) ==
== <a href="[www.schoffie.dds.nl&quot]; target="_blank">[www.schoffie.dds.nl<];

<a href="[www.schoffie.dds.nl&quot]; target="_blank"><img src="[www.schoffie.dds.nl]; border="0"></a>
Martijn ten Broeke

Re: Vraagjes mijn laro

Bericht door Martijn ten Broeke »

Bedankt voor je goede uitleg ik ga vanavond direct aan de gang!!!!!


Thankssss

Groeten Martijn
"Rudolf"
Plaats reactie