Hypo's electrische probleem

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Rene

Hypo's electrische probleem

Bericht door Rene »


Het volgende probleem doet zich voor bij Hypo (auto van Marcel). Om een tot nu toe onverklaarbare reden gaat het laadstroomlampje branden, niet op volle sterkte maar erg zwakjes.

Het volgende gedaan:

- Auto op contact: Laadstroomlampje brand volop (dit is goed)
- Voorgloeien: Laadstroomlampje gaat uit, voorgloeilampje aan (dit is ook goed)
- Motor draait: Laadstroomlampje en voorgloeilampje zijn uit (nog steeds goed)

Vervolgens gaat het fout.

- Lichtschakelaar op 1ste stand (kleine ronde lampjes) nu gaat het
laadstroomlampje heel zwak branden.
- Lichtschakelaar op de 2de stand (grote koplampen) nu gaan het
laadstroomlampje iets feller branden.

Het schema dat ik heb staat in het boek "Land Rover Series III Repair Operation Manual" sectie 86-4.

Nu ik wat langer het schema bestudeer en de bevindingen van vanmiddag erbij haal realiseer ik mij het volgende:

In de auto zit een dikke bruine draad (N in schema) op dezelfde aansluiting als de dunne witte (W in schema) terwijl in het schema deze 2 draden niet op dezelfde aansluiting zitten, dit heeft natuurlijk een reden.

Kan bovenstaande de oorzaak zijn van het laadstroomlampje-misterie?

Graag jullie zeer gewaardeerde mening in deze kwestie.

Groeten Rene en Marcel

Landy 110 3.5L V8

<img src="[images.fotopic.net];

[rene1718.fotopic.net]
Mario

Re: Hypo's electrische probleem

Bericht door Mario »

Je dynamo is slecht aan het worden. Kijk maar, hoe meer stroomverbruikers je aansluit hoe feller het lampje gaat branden. Kijk eerst eens naar de borsteltjes.
Later kun je wat moeilijker dingen gaan doen.
Mudbuster

Re: Hypo's electrische probleem

Bericht door Mudbuster »

Hoi Mario

Dynamo is, evenals de accu, nieuw

Greetz, Marcel
<img src="[evertzen.com];
<a href="[landrover.smoelenpagina.nl];- - - Smoel: Mudbuster - - -</a>
Dennis101

Re: Hypo's electrische probleem

Bericht door Dennis101 »

De witte draden zijn draden die (ongezekerd) via het contactslot geschakeld worden en de bruine zijn (ongezekerde) draden die constant 12 volt horen te voeren.
Schijnbaar is er dus iets wat normaal gesproken rechtstreeks gevoed wordt nu over het contactslot gevoed en mogelijk is dat (een deel) van de verlichting.
Gevolg kan hierbij zijn dat het contactslot te zwaar belast wordt en er spanningsverlies (en warmteontwikkeling !!) plaats gaat vinden in het contactslot zelf of een deel van de bedrading en verbindingen.
Het spanningsverlies kan ervoor zorgen dat het laadstroomlampje op begint te gloeien en het inschakelen van de verlichting versterkt dit naarmate de belasting toeneemt en de verlichting (deels) achter het contactslot geschakeld is. Om het lampje op te laten gloeien is een spanningsverschil van omstreeks 2 volt genoeg.

Dennis B.
Rene

Re: Hypo's electrische probleem

Bericht door Rene »


hoi Dennis

Het lijkt erop dat mijn beredenering wel kan kloppen. Want als de bruine draad op de goede klem is aangesloten onstaat er volgens mij een gecheiden systeem, linkerkant van het schema de verlichting en aan de rechterkant het waarschuwingssysteem. Zoals het nu zit is er een verbinding tussen beide systemen waardoor er vreemde dingen gebeuren

Bedankt voor het meedenken.

Groeten Rene

Landy 110 3.5L V8

<img src="[images.fotopic.net];

[rene1718.fotopic.net]
Plaats reactie