300 tdi in serie3

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
88+48

300 tdi in serie3

Bericht door 88+48 »

Wie kan mij adviseren. Ik wil een 300 tdi met bijbehorende bak en tussenbak in een 88 serie 3 plaatsen. Is dat redelijkerwijs pas te maken of kan ik beter gaan voor een 200 tdi uit een defender? Natuurlijk wil ik de grille niet naar voren plaatsen.
Frans Bonnes

Re: 300 tdi in serie3

Bericht door Frans Bonnes »

Kan geen van beide.
Je moet in beide gevallen ook de vooras vervangen, ivm permanente 4x4.

Doe maar eens een zoekopdracht.

fb
Andrew V8 RRC

Re: 300 tdi in serie3

Bericht door Andrew V8 RRC »

kijk hier maar even,

www.eastcoastrover.com/SIIITdi.html

ik denk wel dat het vies tegen valt, deze staat tevens ook op schroef veeren vat alles een stuk makkelijker maakt.

permanent 4x4 heb je wel nodig zoals frans al zegt.

Groeten Andrew.
Anton

Re: 300 tdi in serie3

Bericht door Anton »

de bak plus tussenbak is langer dan je huidige combinatie. ook je stuurinrichting en turbo zullrn links voor elkaar in de weg zitten. verder heb je het probleem met je permanente vierwiel aandrijving zoals hierboven beschreven.
Natuurlijk is alles mogelijk, maar korste weg is of genieten van je series zo die is, of je koop een defender.

Anton
Hans SIIA 200TDI

Re: 300 tdi in serie3

Bericht door Hans SIIA 200TDI »

Hoi

het kan wel maar je moet er wel je hele SIII voor ombouwen. (assen, bak, stuur, motor, aandrijfassen, electrisch). Je bent niet de eerste.
Ik ben er zelf ook mee bezig (200 tdi met discobak) en het schiet nu lekker op.
Reken zeker op enkele weken full time werk en 2500-3000 euro materiaal.

Hans
88+48

Re: 300 tdi in serie3

Bericht door 88+48 »

Hans, je zegt het stuur aanpassen. Wat moet er worden aangepast?
En de electriciteit, waar gaat dat mis? Ik ben trouwens vergeten te vermelden dat ik stage one assen heb
arthur verhalle

Re: 300 tdi in serie3

Bericht door arthur verhalle »

Een 300tdi heeft een motormanagementsysteem, ik denk dat dat wat moeilijk valt te integreren in een series.......

Het is te proberen, ik hoop dat je de unit er wel bij hebt........


Arthur
Hans SIIA 200TDI

Re: 300 tdi in serie3

Bericht door Hans SIIA 200TDI »

Ik heb zelf een bekrachtigd stuurhuis van een Disco gebruikt, moet je wel de voorste cross bar verwijderen en een extra knik stuk in de stuuras maken.
Je kunt ook de turbo verdraaien zodat de stuurstang er onderdoor past of een Defender motor koen.

2mx3ats.jpg --> mod_embed_images_loadimage('0a31fb544b931e0f4c4feac66c8a3dae', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi14.tinypic.com%2F2mx3ats.jpg', 'http://i14.tinypic.com/2mx3ats.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi14.tinypic.com%2F2mx3ats.jpg', '', 6320137, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Ja assen moeten geschikt zijn voor permanente 4wd want dat levert de gebruikte LT77 bak. De 300 tdi is te electronisch en zou ik dus niet gebruiken.
Een set uit een Defender is toe te passen maar ook een Discovery bak (langer koppelingshuis en schakelmechanisme verder naar achter) gaat ook als je de motor 10 cm naar voren plaatst. Je moet dan wel de grill 8 cm naar voren zetten
Alles dus niet even een klusje om tussendoor te doen of als je het zelf niet aankunt.
Succes
Hans
Plaats reactie