accu's 109 24V

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Erik 109 FFR

accu's 109 24V

Bericht door Erik 109 FFR »

beste allemaal,

Wat voor accu's kan het beste leggen in mijn landrover 109 uit 1972?
Ik heb er nu 2 van 45 AH in liggen maar die zijn mij te licht... Ik heb het gevoel dat hij de motor niet helemaal rond gooit.

je hebt toch ook van speciale start accu's? weet iemand het merk en prijs hiervan? en natuurlijk wat de ervaringen zijn met deze of andere accu's.

Groet Erik H. Eindhoven
Dennis101

Re: accu's 109 24V

Bericht door Dennis101 »

De accu's die je nu hebt zijn ongetwijfelt ook startaccu's anders zou de auto helemaal niet starten.
Goede accu's zijn o.a. die van Varta, in de Asia Dynamic serie van Varta zit in elk geval een passend type van uitstekende kwaliteit.

Dennis B.
Onno Sidler

Re: accu's 109 24V

Bericht door Onno Sidler »

Ik heb in mijn '79 LW Diesel twee 54 AH accu's liggen. Van de Halfords met 3 jaar garantie was ik toen 98 euro kwijt. (nu alweer 3 jaar terug) De auto start hier prima mee, als ik maar minimaal 30 sec voorgloei. Ik rij alleen te kleine stukjes om de accu weer helemaal vol te krijgen (ongeveer 2km heen en terug naar mijn werk) Daarom laad ik hem ongeveer 1x in de twee maanden bij met een 24V acculader van een oude heftruck. Voldoet prima.

Groeten van Onno
www.sid-lr.nl
Victor Rutten

Re: accu's 109 24V

Bericht door Victor Rutten »

Ken het probleem, heb het vorig jaar opgelost door Varta Asian Dynamic accu's te plaatsen.

zie ook:
[prikarchief.prikpagina.nl]

Varta heeft in deze serie een accu waarvan er precies 2 in de originele accubak passen.

Groeten, Victor

seriesIII 109 ambulance "Dwarsligger"
Stumpertje S III 2,25 D

Re: accu's 109 24V

Bericht door Stumpertje S III 2,25 D »

het blijft overigens de vraag of je met zwaarde accu's het echte probleem aanpakt. Uit mijn eigen ervaring met slecht starten en steeds minder goed ronddraaien ben ik ook ooit gestart bij 2 andere accu's, vervolgens gloeispiralen, alle aardingen en contacten schoongemaakt, om er uiteindelijk achter te komen dat de startmotor gewoon te weinig vermogen had door vervuiling/slijtage. Nu vervangen door een andere, en voorgloeien is amper nodig.

Marco
Frank Geerts

Re: accu's 109 24V

Bericht door Frank Geerts »

Heb in mijn vroegere 109 2 x 74 amp gehad. Moest wel de onderkant van de accu's waar een rand/richel zit weg halen. Paste net.
Zeer zeker van belang om alle leidingen en massa punten goed schoon te maken!

3465jdl.gif --> mod_embed_images_loadimage('b17d89131a48853ac9ea64fb342c5a0b', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi11.tinypic.com%2F3465jdl.gif', 'http://i11.tinypic.com/3465jdl.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi11.tinypic.com%2F3465jdl.gif', '', 6302099, 600, 600, 'Loading image ...', false);
, 4bqjbrm.jpg --> mod_embed_images_loadimage('f8817dbc013d4e6aeb5fa57187a42a0f', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi12.tinypic.com%2F4bqjbrm.jpg', 'http://i12.tinypic.com/4bqjbrm.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi12.tinypic.com%2F4bqjbrm.jpg', '', 6302099, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Frank Geerts
10 Td5 HT "Killroy"
[home.tiscali.nl]
Robbert

Re: accu's 109 24V

Bericht door Robbert »

Hoi Erik,

Ik heb het gehoord toen in Zandvoort, maar ik denk dat je accu misschien wel zijn beste tijd hebben gehad maar ik zou inderdaad ook even kijken of jeaarding nog wel goed is en kijken naar je start motor.

Wat betreft de accu ligt er natuurlijk ook aan wat je in de toekomst nog wilt gaan doen cq bij bouwen. Wil je natte accus of gel en wat wil je kwijt zijn.

M.vr.gr.

Robbert van der Biezen
Orange Queen 109"stawag 2.8d 6cyl met optima batteries
Plaats reactie