Legergroene verf

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Ron Vermeulen

Legergroene verf

Bericht door Ron Vermeulen »

Beste mensen,
Ik ben sinds enige tijd de bezitter van een LARO LW 88 (ex-militaire Land Rover jeep) Moet het een en ander aangebeuren....uiteraard! Ben op zoek naar de originele legergroene verf. Wie weet waar die te krijgen is?? Hoor ik graag. (P.S. ik woon nog boven Groningen, dus adressen in de noordelijke provincies hebben wel de voorkeur, maar wat extra kilometers is ook geen bezwaar)
Erik750sf

Re: Legergroene verf

Bericht door Erik750sf »

Ben ik de eerste??


"ex-militaire Land Rover j**p" moet zijn exmilitaire Land Rover.

J**p is iets heel anders.

Verf weet ik niet maar daar komt snel reactie op ........

Groeten,

Erik
109 stawag 6-cilinder 1979
<img src="[www.landroverwereld.nl];
Henk Bossinade

Re: Legergroene verf

Bericht door Henk Bossinade »

Probeer de verf eens bij "Commerce" in Nieuwediep,Dumphandel,verkopen overigens ook J**ps :-) ! Vr gr Henk B.
aRumble

Re: Legergroene verf

Bericht door aRumble »

Ral nummer is 9014, misschien kan je die gewoon laten mengen bij de verfboer.

Anton(ook een landrover jeep)
Hermen Vlothuizen

Re: Legergroene verf

Bericht door Hermen Vlothuizen »

Mocht je meerdere varianten tegenkomen; het gewone Nederlandse legergroen heeft de kleurcode RAL 6014. Mogelijk kom je namelijk ook RAL 6031 tegen, maar dat is het groen zoals bij het driekleurige vlekkenpatroon gebruikt.

Overigens kan menige verfleverancier je vast ook aan een matte versie van RAL 6014 helpen.

Hermen
Pepé le Pew

Re: Legergroene verf

Bericht door Pepé le Pew »

Hoi Ron
Welkom op het prikbord.
Dat van die j**p had je nou niet moeten doen.
Waar boven Groningen woon je? Ik woon nu nog in Warfhuizen, maar vanaf 1 nov in Ulrum.
Wat betreft de verf, misschien heeft IJte Mulder in zevenhuizen wat(dit is een handelaar die veel bij de domijnen koopt). Anders kan je bij iedere goede verfhandel de juiste kleur wel laten mengen denk ik.
Gr Eric.


--> mod_embed_images_loadimage('f144569a7b7d117beb84fa636a3a44cb', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FMiniFoto%3DNR6XD4A8%3F', 'http://www.mijnalbum.nl/MiniFoto=NR6XD4A8?', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FMiniFoto%3DNR6XD4A8%3F', '', 6290155, 600, 600, 'Loading image ...', false); --> mod_embed_images_loadimage('0d99758475829b0290af6b1a9c99da67', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FMiniFoto%3DPGNP6AVM%3F', 'http://www.mijnalbum.nl/MiniFoto=PGNP6AVM?', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FMiniFoto%3DPGNP6AVM%3F', '', 6290155, 600, 600, 'Loading image ...', false);
aRumble

Re: Legergroene verf

Bericht door aRumble »

ik bedoel natuurlijk 6014
Jan

Re: Legergroene verf

Bericht door Jan »

Beetje uit de buurt voor je denk ik maar hier verkopen ze wel legergroene matte verf

www.armysurplus.nl

Groet Jan
Pepé le Pew

Sankey

Bericht door Pepé le Pew »

Hoi Anton.
Papier van de Sankey is binnen.
Oplooprem heb ik weer gangbaar gemaakt.
Steunpoot verder naar achteren geplaatst.
Achterklep gemaakt.
Nu nog lekstroom opzoeken, wiellagers en remmen checken en tzt de slechte stukken uit de bak snijden en nieuwe stukken in lassen en alles weer goed in de verf zetten. Maar dat laatste gaat nog wel ff duren denk ik.
Gr Eric.
The Iron Nurse

Re: Legergroene verf

Bericht door The Iron Nurse »

Er wordt wel vaker gesproken over de originele legerverf op de Land Rovers... maar je hebt meerdere uitvoeringen in de bekende RAL kleur.

De eerste is de versie met het anti-infrarood toevoeging, zodat de voertuigen niet opvallen door zicht van infrarood kijkers ed. Het nadeel van deze verf, is dat ie na een bepaalde tijd overgaat in een grijze kleur. Door verkleuring van de zon.

Je hebt de versie zonder anti-infrarood. deze kleur wordt veel toegepast op museumvoertuigen ed. Doordat ze binnen staan is de verkleuring hierdoor ook niet aanwezig. Maar wel het soort wat je prima kan gebruiken voor de Land Rover die steeds buiten staat.

Maar wat je beste kan doen... is juist deze verf aanschaffen... aanlengen met wat Owatrol, zodat de verf flexibel blijft het niet te snel uitscheurd in de stralende zon, en twee keer per jaar met een wollen doekje en wat Owatrol een soort waxbehandeling geven (goed uitwrijven en niet te veel op het doekje). Het voordeel hiervan is dat je de verf in conditie houdt, hij blijft mooi en het scheelt verfwerk. Pak gelijk ook de zichtbare stalen delen van het chassis in de Owatrol. Het is gelijktijdig een prima middel tegen roestvorming.

Oja, Owatrol is als laagbehandeling ook goed voor niet hoogglanslakken, dus eigenaren die hun laklaag willen voorzien van een vernieuwde frisse kleur, is dit een perfekt middel.

Groet,

Gilbert
The Iron Nurse
Plaats reactie