Velgen

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
alain

Velgen

Bericht door alain »

Welke velgen hebben een off-set die naar binnen is
Tot hier toe weten we dat de serie's velg (van een 88 dan toch) het meeste naar binnen staat (in de wielkast). Maar zijn er nog velgen die dit hebben

moest je toevallig zo'n set (5 stuks) hebben liggen mag je altijd foto's en een vraagprijs mailen

alvast bedankt
greetz Alain
P&O109V8+RR

Re: Velgen

Bericht door P&O109V8+RR »

ha alain,

die heb ik toevallig; (stalen) series II velgen. hoeveel minder offset die hebben kun je hier lezen:

[landrover.prikpagina.nl]

je mag ze voor niets komen ophalen.

gr.
peter
alain

Re: Velgen

Bericht door alain »

zijn dat die dat je uit elkaar kan vijzen???
Zoja dan kan ik er niet veel mee aanvangen, want deze komen tegen de remklauwen
onno

Re: Velgen

Bericht door onno »


Je moet de disco velgen hebben!

Wat voor laro heb je? series met tic assen?

onno
alain

Re: Velgen

Bericht door alain »

staan die niet meer naar buiten als een series velg???onno schreef:
>
>
> Je moet de disco velgen hebben!
>
> Wat voor laro heb je? series met tic assen?
>
> onno
EXfietser

Re: Velgen

Bericht door EXfietser »


Wat is vijzen??????

Dat 5 en 5.5 j is dat de breedte van de velg in inch ofzo?


Arnold.

<img src="[www.mijnalbum.nl];
alain

Re: Velgen

Bericht door alain »

dat zijn velgen die uit 2 delen bestaan, die kan je dus uit elkaar vijzen
P&amp;O109V8+RR

Re: Velgen

Bericht door P&amp;O109V8+RR »

neen alain,

deze zijn niet te vijzen, ze zijn aan elkaar gelast.

voor de ollanders:

"vij·zen (ov.ww.)
1 [Belg., niet alg.] schroeven"



gr.
peter
onno

Re: Velgen

Bericht door onno »

Wat wil je doen?

Series velgen 5.5 met bijv. 7.50X16 komen op een series met defender assen maar heel iets buiten de schermen. Wil je dan bijv 255x85 plaatsen dan zou je bredere velgen moeten nemen dan kan je disco velgen nemen de extra breedte gaat dan zo ongeveer naar binnen.

Ik ga er maar vanuit dat je een series body hebt met breedere assen omdat je over remklauwen praat. Anders zie ik het nut niet om de spoorbreddte te verkleinen.

onno
Frans Bonnes

Re: Velgen

Bericht door Frans Bonnes »

Dat 5 of 5.5 of 6 is de breedte van de velg in inch.

J is de vorm van de velgrand, waar de rand van de band tegenaanzit.

FB
onno

Re: Velgen

Bericht door onno »

Zo wie zo is het volgends mij niet zo heel duur om de offset van je velg te laten aanpassen. Er zijn vast wel prikkers die er een goed adresje voor weten.
EXfietser

Re: Velgen

Bericht door EXfietser »


Thanks voor de info. Ik kende het hele woord vijzen niet. Weer een leermoment. Lijkt mij erg handig om de velgen uit elkaar te kunnen halen. Dat zou ik ook wel willen. Ik heb twee banden liggen die beter zijn dan mijn huidige ik moet ze alleen steeds nog weg brengen om mijn wielen te laten verzolen en dat komt er maar niet van en ik zie het niet zitten om het zelf te doen.

Arnold.

<img src="[www.mijnalbum.nl];
P&amp;O109V8+RR

Re: Velgen

Bericht door P&amp;O109V8+RR »

een mooi concept; expeditiegangers gebruiken vaak deelbare velgen zodat het bandenwisselen makkelijk is
[prikarchief.prikpagina.nl]

gr.
peter
Landterfanter

Re: Velgen

Bericht door Landterfanter »

op onderstaande link een tekening van de offset en velgen.

[www.prikpagina.nl]

Groet Dirk.
Hermen Vlothuizen

gevaar van split rim-velgen

Bericht door Hermen Vlothuizen »

"Lijkt mij erg handig om de velgen uit elkaar te kunnen halen."

In dat geval kan ik je aanraden om je in de mogelijke gevaren van zo'n split rim velg te verdiepen.

De opgeblazen band drukt als het ware de buitenste ring naar buiten. Als de binnenband een beetje "kreukelig" gemonteerd wordt, kan 'ie zich bij het opblazen zo plotseling verder ontvouwen dat de buitenste ring met geweld gelanceerd wordt. Dat wil nog weleens met zulk bruut geweld gebeuren dat er doden bij vallen.

Hieronder twee citaten, al kun je er via google makkelijk veel meer vinden.

bron: [www.a1.nl]

"Regarding the split rims page: I have had to change tires on both split
and non split rims in the field without proper tools, and I agree:
splits are definitely easier.

The thing is, we all hear splits are dangerous, but no-one has ever
heard of anyone getting hurt -- right? Well here's a case to set the
rumors straight: my uncle was decapitated by a split rim ring. He was a
professional mechanic, using the proper tools, and this one still got
him. I know it's rare, but it does happen.

Please use all the precautions you can: take the tire off the vehicle,
set the tube in perfectly straight, wrap the thing in chain, lay it face
down while filling and anything else that you know of -- it's worth it."

bron: [www.hsa.ie]

"Split - Rim Wheels
Fortunately this type of wheel is now becoming less common. However, work with such wheels is one of the most hazardous activities in this type of business due to the fact that they are constructed of several components and the higher pressures involved.

* Before removing any divided wheel from a vehicle ensure it is completely deflated by removing the valve core.
* Inflation should only take place in a strong, firmly secured cage, or using a horizontal stool and associated clamping mechanism."

Hermen
EXfietser

Re: gevaar van split rim-velgen

Bericht door EXfietser »

Is de druk dan zo hoog dat de bouten breken o.i.d. Het lijkt mij dat je de band eerst laat leeg lopen voor je de velg gaat losmaken. Dan kan er toch niets gebeuren. Of zie ik iets over het hoofd.

Arnold.

<img src="[www.mijnalbum.nl];
Hermen Vlothuizen

Re: gevaar van split rim-velgen

Bericht door Hermen Vlothuizen »

De druk is niet per se erg hoog, maar de klap die een zich plotseling ontvouwende niet correct geplaatste binnenband onder druk kan geven is erg hard. Door die klap breken de bouten.

Die bouten verzamelen modder en nattigheid, zodat ze door roest langzaamaan verzwakken. Bovendien zijn ze van een speciaal type, zodat je ze niet zomaar even vervangt. Dat alles vergroot de kans dat de bouten breken als de buitenste ring zo'n klap mocht krijgen.

Hermen
Dennis101

Re: gevaar van split rim-velgen

Bericht door Dennis101 »

Wat Hermen bedoelt zijn ander velgen als jij voor ogen hebt, de velgen waar het bij Hermen over gaat zijn velgen die met een klemring werken zoals je ze vaker ziet bij Toyota Land Cruisers.
Als ik het goed begrepen heb dan bedoel jij de velgen waarbij de twee helften met bouten en moeren bij elkaar gehouden worden, zoals je regelmatig op militaire ( niet NL) Land Rovers ziet.
Daarbij heb je dat gevaar niet.

Dennis B.
Frans Bonnes

Re: gevaar van split rim-velgen

Bericht door Frans Bonnes »

Herman.

De velgen die in jouw verhaal beschreven worden zijn niet de splitrim velgen die onder een landrover zitten.
De velgen die onder een landrover gebruikt worden, zijn echt bijna 2 halve velgen die met bouten en moeren aan elkaar vastgezet worden.
<img src="[gbf.ee]; <img src="[visualcollector.com];

Die velgen die zo gevaarlijk zijn, dat zijn de velgen met zo'n springring.
<img src="[www.4wdonline.com];
Werden vroeger vaak op vrachtauto's gebruikt, maar zover ik weet niet onder Landrovers.

FB
Frans Bonnes

Re: gevaar van split rim-velgen

Bericht door Frans Bonnes »

De minder gevaarlijke split rim velgen zijn wel gebruikt voor de civiele landrover.
Waren in elk geval een optie op de series 1.

FB
Hermen Vlothuizen

Re: gevaar van split rim-velgen

Bericht door Hermen Vlothuizen »

Aha! Ik had het zo begrepen dat ongeacht het exacte type dit gevaar altijd voor split rim-velgen gold.

Hermen
110

Re: Velgen

Bericht door 110 »

Peter,

ik heb voor een vriend van me die in Mozambiek woont wel interesse in die velgen, en wil ze dus graag van jeovernemen.
Wil je me even mailen met de details ?


Groet
peter

Re: gevaar van split rim-velgen

Bericht door peter »

de half deelbare velgen heb ik er weer uit gegooit
twee bouten gebroken op de snelweg met alle gevaar voor ander verkeer, wegvliegende boutend met moer en een heel erg schuddende auto waarna ik op de vluchtstrook met gevaar voor eigen leven een wiel moest verwisselen.
en je moet ook bij deze velgen je banden uit de velg drukken
als je goede banden lichters hebt dan is het helemaal niet veel meer of moelijker werk om de band te vewisselen van een gewone velg
peter
wilberth

Re: gevaar van split rim-velgen

Bericht door wilberth »

die split-ring die ken ik!!!

Had zo'n ding op de voorwielen van een oude tractor (URSUS C451 voor de ingewijden) tot hij op een dag besloot met een luide knal richting het naast gelegen weiland te vertrekken en ik op 3,5 ton klapperend geweld met even gezwinde spoed erachteraan richting de sloot, was niet grappig, klein halfuur gezocht om het ^%$*&% ding terug te vinden.

Montage foutje van onze poolse vrienden denk ik, maar viel niet mee om nog een bandenboer te vinden die bereid was ze te monteren. Allemaal een beetje angstig en misschien wel terecht ook.

Groet, Wilberth
onno

Re: gevaar van split rim-velgen

Bericht door onno »


Zo te horen weer genoeg prietpraat weg met die autodrop!

Van de landrover deelbare velgen heb ik behalve dat ze prima vast roesten nog nooit problemen gehoord m.b.t. veiligheid, verder ben ik al heel wat landrovers tegengekomen waar ik geen meter in rijd ook dit jaar ben ik al weer een keer uitgestapt omdat de laro naar mijn idee niet veilig was.
Zolang het nog laggen is, is het prima dat je drie keer moet pompen om te remmen dat voor de 3e keer er een wiel voorbij kwam, waardeloos die plasma rope hij knapt steeds en al die knikken in het ijzer dus een lier weg ermee.
Eigenlijk zijn het gewoon waardeloze bakken die laro's je geeft een keer gas met je series met V8 en alle onderdelen vliegen in het rond.
Nee hoor ik zit al zo lang in het vak, het zit 'm in de onderdelen die zijn niet meer zoals ze vroeger waren.
Oh ja en zet ff tubless op die deelbare velgen met binnen ring en binnenband kunnen we die discussie ook nog een keer voorbij laten komen.
Groeten Onno
wilberth

Re: gevaar van split rim-velgen

Bericht door wilberth »

ik heb nooit iets slechts beweerd over split-rims...

En ja, het kan zijn dat ze roesten, maar dat doen wel meer dingen, en dat de bouten het dan begeven is ook niet zo vreemd. Dus ik blijf bij mijn stelling:

Elke landrover is zo goed als zijn onderhoud!

Groet, Wilberth
"any paint is better then no paint at all"
onno

Re: gevaar van split rim-velgen

Bericht door onno »

Dat zeg ik!
we zijn het dan ook eens!

Onno
alain

Re: Velgen

Bericht door alain »

het is inderdaad een series body (van een light weight) met andere assen (spiraal veren). deze komen zowiezo verder uit de wiel kasten maar we willen dit beperken.
zodoende willen we ze naar binnen zetten door middel van velgen.

Kan je anders eens een foto' tje sturen van jouw velgen en waar ze ergens liggen.

weet er iemand of de Fedima's Sirocco 7.50 R16 erop passen?
onno

Re: Velgen

Bericht door onno »

Ik denk dat je nu anwoordt geeft op Peter met zijn series 2 velgen?

Daar passen wel 7,50x16 op ze steken dan ongeveer nog steeds 3 cm uit ten opzichte van een gewone body van een series, dat is wettelijk nog net toegestaan

onno
Plaats reactie