Turbo (2)

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Tinus

Turbo (2)

Bericht door Tinus »

Ik ben op zoek naar een exploded view van de turbo van een 200TDI, wie heeft er één?
Dit om de draaiende delen te kunnen identificeren, en slijtagepunten te kunnen herkennen, en te kunnen kijken of je hem zelf fatsoenlijk uit (en in) elkaar kan halen.

Tinus "90" Tiid-Rôver 200TDI
<img src="[members.chello.nl];


PS. Het eerste belletje naar een turborevisiebedrijf leverde het teleurstellende bedrag van 600 eurie op voor een ruilturbo die in good old England nieuw in doos precies hetzelfde kost, en waarbij je dan je eigen turbo ook nog eens mag houden voor op de schoorsteenmantel of zo.
Tinus

Re: Turbo (2)

Bericht door Tinus »

Hier heb je trouwens ook al wat aan.

[www.turbochargers.nl]

Het lijkt erop dat als je turboslang lek is de turbo ook meer olie gaat lekken.

Tinus
Tinus

Re: Turbo (3)

Bericht door Tinus »

Vanavond alles losgehad, en alles blijkt een storm in een glas water, intercooler en aanvoerslang naar spruitstuk zijn beide schoon. Zeer waarschijnlijk zorgt de gescheurde slang ervoor dat de turbo geen tegendruk krijgt en als je dan meer toeren maakt gaat de waistgate dus ook niet open en gaat de turbo meer olie langs de glijbus lekken en dus door de kapotte slang naar buiten gooien.

In elk geval bedankt voor de adviezen, ik blijf wel geinteresseerd in die exploded vieuw van de 200TDI turbo.


Tinus "90" Tiid-Rôver 200TDI
<img src="[members.chello.nl];
RoLandrover

Re: Turbo (2)

Bericht door RoLandrover »

Turboworld was niet zo duur hoor in mijn herinnering,...

kwamen hem zelfs halen en bezorgen.

Grtn,

Roland


<b>RAN OVER PROJECT.Update 18 sept.</b>
<a href="[www.mijnalbum.nl] src="[www.mijnalbum.nl]; alt="RanOver 3.5V8 '73"></a>
LOVE,PEACE'N'AXLEGREASE.


I do love my Land-Rovers - but occasionally their failures drive me to drink
Robert W

Re: Turbo (2)

Bericht door Robert W »

Zelf reviseren is niet eenvoudig en dat zit hem denk ik in het zeer hoge toerental waarbij ze moeten kunnen draaien. Dat kun je beter aan de specialist overlaten en dat weten ze ook , gezien hun prijzen.
CamperChris

Re: Turbo (2)

Bericht door CamperChris »

gelukkig is het dus allemaal mee gevallen.

Je weet nu in ieder geval heel wat meer van dit stukje fijnmechanica aan de motor. Let er trouwens bij het sleutelen op dat er geen vuil in de inlaten vd turbo komt. Paul Kampeerrover heeft daardoor een keer de schoepen beschadigd, en da's natuurlijk zonde.

gr, CamperChris
<img src="[www.opwielen.nl]; <img src="[www.mijnalbum.nl]”>
www.opwielen.nl <u>chris.zijnalbums.nl</u>
Plaats reactie