alles nieuw maar... zacht pedaal

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
P&O109V8+RR

alles nieuw maar... zacht pedaal

Bericht door P&O109V8+RR »

ha prikkers,

vorige week heb ik de voorste remtrommels, -cylinders en -schoenen van de 109V8 vervangen, vandaag de achterste, de boel ontlucht tot er geen belletje meer te zien was maar...

d'n bob remt nog steeds voor geen meter. twee keer trappen en hij remt erg goed, maar als ik het pedaal inhoud, blijft het zakken... waar moet ik het zoeken??

wel vreemd is dat ik 2 van de achterste stelmoeren voor de 'kommaatjes' helemaal rond kan draaien zonder dat het wiel vast komt te staan. maar dat zou toch niet zoveel verschil moeten kunnen maken? alles is zoals gezegd nieuw.

tips zijn zeer welkom, groeten,
peter
erik 109 ex-def

Re: alles nieuw maar... zacht pedaal

Bericht door erik 109 ex-def »

Is "bob"een 109? Dan zitten waarschijnlijk de achterste remschoenen niet goed. Als je er goed naar kijkt, zie je dat de remvoering bij de ene schoen "hoger"zit dan de andere.
De hoge schoen moet aan de voorkant van de auto zitten.

Wat je beschrijft (het door kunnen draaien van de stellers) klopt precies.

Hoop voor je dat dit het is.

<img src="[www.mijnalbum.nl];

groet. Erik
P&amp;O109V8+RR

Re: alles nieuw maar... zacht pedaal

Bericht door P&amp;O109V8+RR »

toen ik de schoenen uit de doos haalde, viel me op dat ze alle 4 hetzelfde waren. aan beide zijden zitten nokken, dus ze zijn linksom en rechtsom te monteren - dat kan niet verkeerd dacht ik?!

gr.
peter
Pepé le Pew

Re: alles nieuw maar... zacht pedaal

Bericht door Pepé le Pew »

Zoals Erik al schrijft zitten de remvoeringen niet op dezelfde plek op de schoen.
De schoenen zien er verder hetzelfde uit.
Er is een tijdje geleden een tekening op het prikbord gezet hoe de schoenen horen te zitten. ff een zoekopdracht doen.
suc6 Eric.
Erik750sf

Re: alles nieuw maar... zacht pedaal

Bericht door Erik750sf »

Ben blij dat ik van de week 124 foto's gemaakt heb van m'n achteras


<img src="[www.landroverwereld.nl];

<img src="[www.landroverwereld.nl];

Het is geen V 8 maar dat maakt niet uit??

Groeten,

Erik
109 stawag 6-cilinder 1979
<img src="[www.landroverwereld.nl];
Erik750sf

Re: alles nieuw maar... zacht pedaal

Bericht door Erik750sf »

<img src="[www.landroverwereld.nl];


<img src="[www.landroverwereld.nl];

nog es maar dan wat groter

Groeten,

Erikdiefoto'splaatsenmaareeningewikkeldprocesvindt
109 stawag 6-cilinder 1979
<img src="[www.landroverwereld.nl];
P&amp;O109V8+RR

Re: alles nieuw maar... zacht pedaal

Bericht door P&amp;O109V8+RR »

de achterste trommels van een 109V8 zijn dezelfde als van andere 88's en 109's.

morgen dus maar weer verder, dank voor de tips en foto's!

gr.
peter
Stumpertje S III 2,25 D

Re: alles nieuw maar... zacht pedaal

Bericht door Stumpertje S III 2,25 D »

Peter,
als je hulp nodig hebt, laat ff weten, kan ik morgen wel een "levend exemplaar" langs d'n BOB zetten
Marco
P&amp;O109V8+RR

Re: alles nieuw maar... zacht pedaal

Bericht door P&amp;O109V8+RR »

lijkt me zeker nuttig en gezellig, ik ben niet 'thuis' bezig dus dan moet je wel even naar Helmond rijden, waar ik bij Rudger (mario d'italia) aan 't klussen ben in zijn semiprofessionele werkplaats daar staan overigens ook een 109 en een 88" stawag als vergelijkingsmateriaal. ik twijfel nog steeds of het wel aan de schoenen zou liggen maar dat zien we dan morgen wel.

groeten
peter
Hendrik Blue-Box

Even voor de duidelijkheid:

Bericht door Hendrik Blue-Box »

Even voor de duidelijkheid:

Het is inderdaad zo dat er verschillen zitten tussen de voorste en de achterste remschoenen, echter:
de voorste moet de laagste zijn en
de achterste is de hoogste.

Verder zijn de achterremmen van een 88” niet gelijk aan die van de 109”
De achterremmen van een Stage-One zijn het zelfde als die van een andere 109”

Verder denk ik dat als e pedaaldruk langzaam weg zakt je dit probleem in je hoofdremcilinder moet zoeken. Mogelijk is deze gesneuveld bij het ontluchten om dat je deze dan mogelijk veel vaker diep intrapt dan je normaal doet…….

Met groet,
Hendrik “Blue-Box”
www.swane.nl

<img src="[www.swane.nl];
Hendrik Blue-Box

Re: Even voor de duidelijkheid:

Bericht door Hendrik Blue-Box »

<img src="[www.landrover-cursus.nl];


Met groet,
Hendrik “Blue-Box”
www.swane.nl

<img src="[www.swane.nl];
fred101

Re: Even voor de duidelijkheid:

Bericht door fred101 »

Ik denk ook dat als het pedaal weg blijft zakken er iets mis is met de hoofdremcilinder. Maar dat je blokken fout zitten lijkt me ook duidelijk, er zit zo wie zo wat fout als je de nokken door kunt draaien bij nieuw spul. Heb je alles nieuw of heb je uitgedraaide trommels ? Bij mijn eerste 88 zaten ook uitgedraaide "nieuwe"trommels die zo ruim waren dat ik niet kon stellen.
Zet eerst je blokken maar eens goed. Als hij dan in 1x remt maar druk blijft verliezen kijk dan eerst alle nippels na of ze droog zijn, controlleer of er geen slangen zwellen en anders is je hoofdremcilinder kastje.

Fred101
Aad Koene

Re: Even voor de duidelijkheid:

Bericht door Aad Koene »

Heren,

even een kleine correctie.
Er is 1 b-merk wat schoenen produceert voor de 109 waarbij alle 4 de schoenen identiek zijn.

Wat de trommels betreft: er zitten bij mij ook nieuwe trommels en schoenen achter en ik kan de stelnok ook gewoon doordraaien zonder dat de schoenen de trommel raken.
Erg vervelend bij het afstellen van je remmen.

Aad Koene
LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.lrch.nl] width=220>
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"

<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen</b>
P&amp;O109V8+RR

Re: alles nieuw maar... zacht pedaal

Bericht door P&amp;O109V8+RR »

ik heb juist bij vis besteld omdat ik geen b-merken wil gebruiken en er stond 'mintex' op de remschoenendoos?! maar er zit geen gleuf in zoals op het plaatje?!

dat doordraaien levert bij jou geen remproblemen op Aad?

allen dank voor de aanvullingen. ter completering: zoals ik al schreef zjin trommels, schoenen en cylinders alle nieuw.

ik kan mijn hoofdremcylinder niet hebben mishandeld door trappen met ontluchten want ik gebruik de geweldige fietsbandmethode.

ik vond dit nog in het archief:
[prikarchief.prikpagina.nl]

ik ga zo weer beginnen en zeker de hoofdremcylinder goed onder de loep nemen...

groet,
peter
Sybren

Re: alles nieuw maar... zacht pedaal

Bericht door Sybren »

The front and rear adjusting cams are fitted in different positions on the back plate (they are not symmetrical about the centerline). The front cam works on the underside of the peg on the shoe ( in the 3 o'clock to 6 o'clock quadrant ) whereas , the rear cam works on the top of the peg ( i.e. the 9 o clock to 12 o clock quadrant ).
If the shoes are fitted the wrong way around, or with two leading shoes on one side and two trailing shoes on the other, the brakes can not be adjusted properly and you will not achieve proper brake pedal height. If you have these problems after installing new shoes, pull the rear drums to make sure that the shoes are mounted properly.
If you have removed the rear brake back plates or suspect that someone else has you will need to measure the plates to make sure that they are not on the wrong side. According to land Rover technical bulletin 1-F-9 the centre of the front snail cam is 4.5 inches from the centre of the hole in which the wheel cylinder fits. The center of the rear snail cam is 4.25 inches from the centre of the wheel cylinder hole.



Sybren
P&amp;O109V8+RR

Re: alles nieuw maar... zacht pedaal

Bericht door P&amp;O109V8+RR »

I gathered that much Sybren...

inderdaad zaten ze verkeerd om, ik had niet goed gekeken. links zaten de 2 achterste, rechts de voorste remschoenen. inmiddels kan ik die in een minuut of 2 eraf halen weer goed bevestigen dus dat is positief qua sleutelervaring.

negatief is dat na verwisselen, stellen (dat lukt nu dus wel) en ontluchten m'n pedaal nog steeds zakt. ik heb een hoofdremcylinder gehaald en die ga ik er vandaag op zetten. hopelijk is dat het.

gr.
peter
P&amp;O109V8+RR

Re: alles nieuw maar... zacht pedaal

Bericht door P&amp;O109V8+RR »

weer een leuke ervaring met aftermarketspullen: de (BM) hoofdcylinder past niet om 2 redenen: de dikke en de dunne wartel zitten andersom als op het origineel (grrrr) bovendien staat het reservoir bij montage helemaal scheef in plaats van vlak. morgen maar weer een andere halen...

ook een leuke ervaring met 25 jaar oude roestige remleidingen: de wartel wilde wel los van de flexibele remslang die ik voor de zekerheid ook wilde monteren, maar tordeerde de eraan/erin vastgeroeste stalen remleiding. die heb ik maar weer voorzichtig teruggedraaid en laten zitten geen zin om ook een heel nieuwe remleiding te gaan leggen zonder goed felsgereedschap.

gr.
peter
Pepé le Pew

Re: alles nieuw maar... zacht pedaal

Bericht door Pepé le Pew »

Ik zou gaan voor een originele landrover hoofdremcilinder.
Ik en nog meer prikkers hebben slechte ervaringen met imitatie rem en koppelings cilinders.
Gebruik ook hooguit dot4 remvloeistof, en als je er nog aan kunt komen dot3 dit tast de rubbers het minste aan.
Sterkte Eric.
Plaats reactie