revisie fusee bol

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Koen

revisie fusee bol

Bericht door Koen »

Hoi,

heeft iemand tips over hoe je een putje in een fusee bol kan weghalen? Er zit echt een klein (~2 mm2) putje in, ik denk steenslag. Hierdoor schuurt de kering lek bij het sturen. Kan je dat opvullen, of moet ik het wegpolijsten? In dat laatste geval, hoe dik is de laag chroom van die bol?

gru
koen
Aad Koene

Re: revisie fusee bol

Bericht door Aad Koene »

Koen,

de tip om de Fusee te ontchromen, oppervlakte vullen, polijsten en opnieuw verchromen is waarschijnlijk vele malen duurder dan vervangen door nieuwe of goeie 2ehands.

Aad Koene
LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.lrch.nl] width=220>
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"

<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen</b>
Hermen Vlothuizen

Re: revisie fusee bol

Bericht door Hermen Vlothuizen »

Maaaar, ik heb weleens een verslagje gelezen van iemand die met groot succes het leven van zo'n bol verlengd heeft door zo'n putje met kunsthars te vullen en vervolgens die gevulde plek akelig glad te schuren.

Hermen
wilberthje

Re: revisie fusee bol

Bericht door wilberthje »

heb ik ook wel eens gelezen op dit bord. Lijkt me zeker een optie als je (nog) geen trek hebt om alles eens goed onderhanden te nemen. netjes vullen en even met polijst papier vlak schuren. Hij hoeft dan ook niet eens helemaal gevuld te zijn en/of mag er best nog iets bovenuit steken (tenzij putje net in de rechtuit-stand onder de afdichting zit, dan zou ik dit wat zorgvuldiger doen ivm lekkages), als de scherpe kantjes er maar af zijn zodat je kering langer heel blijft.

Succes, Wilberth
Robert W

Re: revisie fusee bol

Bericht door Robert W »

Eigenlijk zou je met de prikkersclub de bollen in gepolijst rvs moeten laten maken...........
Desnoods iets lichter uitgevoerd. Zou het problemen geven m.b.t. de lagers etc?
wilberth

Re: revisie fusee bol

Bericht door wilberth »

Wordt een dure hobby denk ik, maar ik nodig je uit dit eens uit te zoeken. Problemen met lagers verwacht ik niet aangezien het hele spul in de olie zit.

Bedenk wel dat een goede chroom laag een hard oppervlak geeft dat behoorlijk slijtvast is. En dat je dus een heel behoorlijke kwaliteit RVS nodig hebt (qua sterkte dus).
Ook moet je een erg roestvaste variant hebben, veel smaken rvs coroderen nog behoorlijk en vreten dus keringen bij het leven.

Groet, Wilberth
Frans Mien Mesjien

Re: revisie fusee bol

Bericht door Frans Mien Mesjien »

Vullen met een epoxy vulmiddel.
Koen

Re: revisie fusee bol

Bericht door Koen »

great!
ik denk dat ik die epoxyhars eens ga proberen. Heb een weekendje vrij, dus ik kan wel wat polijsten....

dank voor de tips

koen
Dennis101

Re: revisie fusee bol

Bericht door Dennis101 »

Er bestaan tegenwoordig ook fuseehuizen met teflon bekleding, geen roest, relatief goedkoop en vriendelijk voor keerringen.
Aan de andere kant is het natuurlijk ook zo dat de originele verchroomde fuseehuizen ruim 25 jaar meegaan als je ze een beetje vettig houdt.

Dennis B.
Plaats reactie