ferm concept minimig

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
lars

ferm concept minimig

Bericht door lars »

Hallo beste prikkers, wellicht weet iemand van jullie raad, ik ben op zoek naar de goedkoopste oplossing om mijn lasapparaat, die goed inzetbaar is voor plaatwerk en die kleine flesjes menggas gebruikt om te bouwen voor grote flessen menggas, dit is vele malen goedkoper in het gebruik. Overal zijn er grote 10 liter flessen te koop die je dan 150 euro moeten kosten, waarna de vulling 40 euro per keer is, ook moet er een ander regelventiel op dat al snel 65 euro kost (de aansluiting op het toestel is een 4 mm slangetje) tel uit, een eenmalige investering van 215 euro is snel gedaan.
wie weet er een creatievere oplossing, of wie weet nog een fles, liefst met ventiel, voor minder?
Paul Stroink

Re: ferm concept minimig

Bericht door Paul Stroink »

Hoi Lars,

In Duitsland koop je voor rond de 100 euro een nieuwe gevulde 20 liter gasfles, deze hebben wel een andere aansluiting dus kun je het beste je reduceerventiel ook daar kopen. De meeste vulstations in NL willen deze flessen wel gewoon vullen.

Zou je je ferm minimig wel gaan ombouwen, ik krijg alleen al koude rillingen bij het horen van de naam. Dat soort lasapparaatjes zijn eigenlijk niet geschikt voor echt laswerk....

Ik zou een gebruikte Elektra Beckum kopen, vanaf een 350 euro heb je dan een superapparaat voor een redelijke prijs. (tenminste dat is wat ik er gemiddeld voor vraag, ik heb er overigens nog wel één voor dat geld staan).
Elektra Beckum machines lassen super, gaan vrijwel nooit kapot en zijn niet al te duur.....


Paul Stroink
www.Kogelgat.nl


<a href="[www.kogelgat.nl&quot]; target="_blank"><img src="[foto.autoveldhuis.com]; alt="Kogelgaten op bestelling!"></a>
Dennis101

Re: ferm concept minimig

Bericht door Dennis101 »

Ik denk ook dat als er zoveel gelast moet worden dat ombouwen naar grotere flessen lonend is, dat investeren in een behoorlijk lasapparaat verstandiger is.

Dennis B.
Arie SIII88Ducktarie

Re: ferm concept minimig

Bericht door Arie SIII88Ducktarie »

Ola Lars,

Ik heb nog zo'n splinternieuw nooitgebruikt regelventiel liggen voor een argon/zuurstof fles.

Had destijds ook kleine flessen en wilde ook over op grote flessen.
Mocht je interesse hebben kan ik het morgen op de sortout bij me hebben :-)

Hoor het wel.

Groet,
Arie
Henk Bossinade

Re: ferm concept minimig

Bericht door Henk Bossinade »

Mijn buurman had ook een Ferm gekocht,is na 3 maanden bij de oudijzerboer beland!Wat een rotding.Hij heeft een 2e hands professioneel apparaat gekocht op een veiling en is daar nu alweer zo'n 3 jaar dik tevreden mee.Vr gr Henk B.
Hans H.

Re: ferm concept minimig

Bericht door Hans H. »

Paul, ik krijg m'n mail terug die ik na je stuur ?????????? heb wel intresse in de EB

Grt Hans Hoekstra / www.dridze.com (SOLD:-( )
Drachten
Paul Stroink

Re: ferm concept minimig

Bericht door Paul Stroink »

Ik heb je gemaild....
Wat vreemd dat je hem terugkreeg...naar welk emailadres was ie verstuurd dan?
lars

Re: ferm concept minimig

Bericht door lars »

Arie, bedankt voor het aanbod, ik kom niet naar de sortout, maar hou je aanbod in het achterhoofd.
lars

Re: ferm concept minimig

Bericht door lars »

Ik weet wel dat het niet het beste apparaat is, maar voor dun plaatwerk voldoet-ie nee, je moet er geen laro chassis mee gaan braden..is bekend.
Hans Hoekstra

Re: ferm concept minimig

Bericht door Hans Hoekstra »

opgelost:-)
Arie SIII88Ducktarie

Re: ferm concept minimig

Bericht door Arie SIII88Ducktarie »



He Lars,
Ik heb destijds een adresje vlakbij Tiel gevonden die die Argon CO2flessen verkocht voor 120 euri. :-)
Via 2dehands.nl dacht ik.

Grtz,
Arie
Plaats reactie