Opknap-Landrover gezocht

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Ward Fickweiler

Opknap-Landrover gezocht

Bericht door Ward Fickweiler »

Ik zoek een (oude) Landrover om op te knappen. De voorkeur gaat uit naar een Landrover met verlengde wielbasis (109), het liefst een diesel. Kan iemand mij verder helpen?
Arjan

Re: Opknap-Landrover gezocht

Bericht door Arjan »

Jambo,

Ward je hebt het prikbord gevonden zie ik.
suc6
Ik weet zeker dat er prikkers zijn die je gaan helpen met zoeken.


<a href="[www.mylandyon.mysites.nl]; target="_blank"><img src="[www.mylandyon.mysites.nl]; height=100 width=150></a>
Paul Stroink

Re: Opknap-Landrover gezocht

Bericht door Paul Stroink »

[koopjes.marktplaats.nl]

Paul Stroink
www.Kogelgat.nl

<img src=http://foto.autoveldhuis.com/albums/album01/onderschrift.sized.jpg>
wilberthje

Re: Opknap-Landrover gezocht

Bericht door wilberthje »

Hé Ward, wat verwacht je straks van je landrover?

Hoe ga je hem gebruiken, wil je een diesel ivm met verbruik, denk je dan ook even aan het nogal beperkte vermogen en het wat meer aanwezige geluid van zo'n motor. Wil je straks 2 of meer zitplaatsen. Wordt het een kilometer vreter, of is een heel lage topsnelheid ook acceptabel als er maar veel materiaal in/achter kan. Zoek je iets zeldzaams voor de verzamelwaarde, of juist een dertien in een dozijn modelletje voor zorgeloos sleutelen met ruim voorradige betaalbare onderdelen.

Kortom laat ons eens weten waar je over droomt, dan komen de tips vanzelf wel.

En als je wat gevonden hebt, dan geeft je hier gewoon een gil, dan is er altijd wel een ervaren landroveraar die even mee kan komen bekijken of je geen kat in de zak koopt.

Groet, Wilberth
henk

Re: Opknap-Landrover gezocht

Bericht door henk »

Hoi Ward,

Mijn zus heeft een 109 diesel uit 1981 (net wegenbelastingvrij) op grijs kenteken (makkelijk om te zetten naar geel) die te koop is.

Er is 4 jaar geleden een revisieblok ingezet door mijzelf en heeft sindsdien weinig gereden, ongeveer 8.000km. Vorig jaar is de versnellingsbak geheel gereviseerd door R. Baay en zijn ook de assen voorzien van nieuwe lager en keeringen. Vorige week is er een nieuwe uitlaat onder gegaan. De slechte punten zijn het schutbord, daar zijn wat roestplekken te vinden en aan het chassis moet wat klein laswerk worden gedaan geloof ik. Opties niet de mooiste maar daar is zeker wat van te maken. Bel haar maar voor meer informatie als je het wat vindt. Tel 0646663763 Anneke Geerlings.

Groeten Henk
Oja, vraagprijs rond de 4500 euro dacht ik maar dat moet je nog maar ff navragen
Ron 2.8 teedee

Re: Opknap-Landrover gezocht

Bericht door Ron 2.8 teedee »

109 uit 1980, op LPG ook interessant?
LaRoLoosHelaas

Re: Opknap-Landrover gezocht

Bericht door LaRoLoosHelaas »

Hallo Ron,

Dat klinkt interessant....heppie plaatjes?

Groeten,
LaRoLoosHelaas
Ward Fickweiler

Re: Opknap-Landrover gezocht

Bericht door Ward Fickweiler »

Bedankt voor de reacties! (en Arjan, bedankt voor de tip!). Ik zal wat meer vertellen over wat we zoeken.

Onze droom is om een Landrover op te knappen en er vervolgens een grote (wereld)reis mee maken. We hebben het liefst een Landrover die:

- verlengd is (meer ruimte voor spullen)
- weinig verbruikt (diesel of LPG?, zijn deze beide wereldwijd verkrijgbaar?)
- goedkoop is (max. 1250 euro, we willen er veel aan opknappen, ook omdat we de auto zelf willen kennen en repareren als we op reis zijn)

Kortom: een sleutel-opknap-sleutel-dertienineendozijn-grotereis-Landrover!

Alvast bedankt!

Doeg, Ward
witje110

Re: Opknap-Landrover gezocht

Bericht door witje110 »

Ward, neem de tijd om goed te zoeken, 1250 euro daar koop je niet veel voor, alleen misschien een restauratieproject, en dat gaat naast heel veel geld, ook heel veel tijd kosten.
Dus, goed rondkijken, een prikker meevragen als je serieus bent, en goed je maximale budget vaststellen, hoeveel je in totaal voor je Landrover uit wil geven.

Veel succes
Marijke
88Cees

Re: Opknap-Landrover gezocht

Bericht door 88Cees »

Mee eens Marijke een projectje van 1250 Euro gaat zeker veel tijd kosten.
Als je alles zelf doet kunnen de kosten best meevallen zeker als je de tijd neemt voor gebruike onderdelen op te sporen.
Maar wat tegenwoordig gevraagd wordt voor belastingvrije Land Rovers rijst en beetje de pan uit.
Wat Henk hierboven voorsteld mbt een auto met laswerk aan chassis en schutbord vindt ik toch een stevige prijs.
Mijn broer heeft eind vorig jaar van de pagina markt een 109 diesel gekocht voor 1850 Euro die we in 3 1/2 maand hebben opgeknapt en door de APK geholpen.
Veel laswerk (lees tijd) kost niet veel als je het zelf kunt, en reparatie van de versnellingsbak was ook niet duur.
Maar bezint eer ge begint je hebt veel tijd en een flinke ruimte nodig voor een 109.
Gr Cees.
Ron 2.8 teedee

Re: Opknap-Landrover gezocht, 109 LPG

Bericht door Ron 2.8 teedee »

Dag LARoLoosHelaas,

Kep geen plaatjes voor op het moment....
Aangeschaft als project dus met werk. Korte beschrijving (en dit is geen advertentie mensen )

geboren: 1980
In leger dienst gedaan t/m 1999 (MOD)
Engelse papieren,
sinds 2000 op LPG,
dit jaar nog weer nieuwe huid gekregen (legergroen),
hardtop ipv softtop.

Werk:
2 voorbanden,
1 gebarsten spiegel,
remmen opstellen,
laswerk voetbakken,
twee outtriggers (te) slecht (voor de achterwielen)
kleine fiereldingen zoals knipperlichtglaasje, scheur in de zitting....

richtprijs 2500 euro
EXfietser

Re: Opknap-Landrover gezocht

Bericht door EXfietser »


Voor dat bedrag koop je niet zo heel veel. Voor een wereldreis lijkt mij een diesel het handigst. Is overal verkrijgbaar en loopt ongeveer 1 op 10. Een ex miltair heeft een aantal prettige extra's zoals een losschroefbare chassisbalk om de versnellingsbak er onder uit te krijgen(bij een civiele moet hij er boven uit getakeld worden.) Twee brandstoftanks van 45 liter. Een hele zware dynamo enz.
Vergeet niet dat opknappen ook geld kost ook al doe je alles zelf. Voor een wereldreis moet je 200 % op de motor kunnen vertrouwen. Als je voor dat geld een opknapper koopt kun je geluk hebben met de motor maar grote kans dat hij een revisie nodig heeft en dat kan flink in de papieren lopen. Voor een wereldreis zou ik zondermeer voor nieuwe remmerij gaan bijvoorbeeld en er op letten dat de wagen een gescheiden remsysteem heeft. (Oudere series 1, 2) hebben dat niet altijd. Het is een beetje triest als je in Iran met weigerende remmen van een berg af het ravijn in gaat.
Zo zijn er nog veel meer dingen waar je om moet denken. Het zijn tenslotte oude wagens met verouderde techniek. Maar wel een techniek die in goede staat van onderhoud betrouwbaar kan zijn en zelf te begrijpen en te repareren is met eenvoudig gereedschap.

Arnold.

<img src="[www.mijnalbum.nl];
Plaats reactie