Dat klopt in zoverre dat, ongeacht waar het stuur oorspronkelijk zit, de rechter voetenbak altijd een stuk breder is dan de linker. Wat de positie van de stoelen betreft maakt het voor zover ik weet niet uit.
die is van Henk, ook een prikker hier met oa een 101GS. Hij concludeerd het aan de hand van de lak. Kan natuurlijk zijn dat deze wel ex leger is maar nooit gebruikt (mob). De orginele kleur van een 101 is glans bronsgroen en die werden in het leger pas mat-camo gespoten.
Mijn laatse LW had ook de eerste, orginele bronsgroene laklaag, dus niet overgekalkt en was een 12 volts uitvoering. Had vlgs. mij wel n het leger gediend, had nl. zo'n rond embleem op de grill van een of ander legeronderdeel, zwart met rood.
Voor het Engelse Leger werden alle voertuigen afgeleverd in bronsgroen.
Pas wanneer de voertuigen op missie of oefeninf gingen werden ze gecamoufleerd.
Aad Koene
LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.lrch.nl] width=220>
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen</b>
Hoi Hoi Hoi, hier de eigenaar van de LW. Ik wist niet dat alle LR's in bronsgroen werden afgeleverd aan het leger. Feit is wel dat mijn LW dus niet is overgeschilderd en dan lijkt mij dat deze dus geen dienst heeft hoeven te draaien.
Ben er nooit aan toe gekomen om de historie van de LW uit te zoeken maar het lijkt me geen standaard LW van het leger.
"Zo zijn er oa een aantal voor ere diensten gebruikt bv ceremonies waarbij de engelse koningin aanwezig was deze zijn ook bronsgroen gebleven"
Ik wil niet volledig uitsluiten dat er meer series ceremonial lightweights geweest zijn, maar ik weet maar van het bestaan van twee series.
De ene serie waar ik weleens een artikel over gelezen heb, was zwart met - jawel - verchroomde scharnieren.
De tweede serie bestaat uit tweedehandsjes die opnieuw bronsgroen gespoten zijn. Deze zijn onlangs verkocht door Land Rover Centre. Op de site staat er nog een bijbehorend kanon te koop. Je vindt er ook veel meer info over deze lightweights en hoe ze gebruikt werden:
[www.landrovercentre.com]
Wat is er eigenlijk mis mee als de LW wel in dienst heeft gezeten ??
Volgens mij is die dan redelijk vertroeteld in een vorige leven*D of niet als er op geschoten is.)
Maar nu dat rechts sturen, dat is in een redelijk normaal verkeer wel het meest gecompliceerd om te sturen. Net als met je eigen rechtsgestuurde auto naar de UK >> ook een drama
Nu de ruimte:
In mijn (pas een weekje in bezit zijnde 88 IIa) 88er heb ik geheel geen ruimte maar het is wel tof en ik zorg er gewoon voor dat het wel past
Er zijn maar twee nadelen van het rechts sturen die ik ondervindt en dat is als je moet inhalen op smalle wegen (maar wanneer komt dat voor, hooguit een trekkertje ofzo, de rest wil jouw alleen maar inhalen) en ten tweede moet je creatief zijn bij parkeergarages met het invoeren van je bonnetje.
Voordelen zijn al eerder genoemd, goedkopere onderdelen, grotere beschikbaarheid van onderdelen, ruimere zitpositie, deze vindt mijn vriendin erg makkelijk; ze kan de streep van de berm goed in de gaten houden!