Onze Range Rover hangt nogal achterover, zeker na de installatie van een gastank. Kan iemand advies geven over welke veren geschikt zijn? Gebruik is gewoon dagelijks op en neer naar werk, gezinsuitjes, vakantie (zware belading, incl. roofrack), weinig terreinwerk en zeker niet zwaar.
Kan ik overigens volstaan met alleen het vervangen van de achterveren of is het verstandiger om alle veren te vervangen? En moeten de schokbrekers ook meteen of maakt dat niet uit?
lijkt erop dat de Boge leveling demper niet meer zo best werkt, dat is die grote ronde pot midden boven je achter as.
Vernieuwen van dat ding is een kostbare zaak, niet doen want daar hebben ze bij landrover een oplossing voor gevonden. Gewoon een setje zwaardere veren onder de achter as zetten. defenders en de nieuwere types heben helemaal geen leveler demper meer onder de wagen zitten en doen het allen met veren.Er zijn verzwaarde veren in de handel die de as 1" en 2" oplichten. Dat lijkt mischien nu niet zo veel maar hou er rekening mee dat je bestaande veren mischien ook niet zo best meer zijn. Schokbrekers verwisselen heeft geen zin bij jouw omdat die alleen de as helpen te stabiliseren, de schokbrekers achter staan namenlijk niet verticaal dus heeft het geen zin load adjusters te monteren. in mijn schuurtje meen ik nog een setje hulpveren voor achter te hebben liggen en ik denk zelfs nog wel 2 verzwaarde veren voor de achter kant indien geintereseerd.
Hoe is het nu met je electrische trauma's, ben je er al van bekomen?
Ja, ben zeker geïnteresseerd. Met name in de zwaardere veren. Zijn dat de zogenaamde heavy duty veren? En hoeveel wil je er voor hebben?
Die Boge niveau-regelaar, ik vermoedde al dat die niet veel meer doet, kan die zonder meer verwijderd worden?
Je achterveren staan op schotels op je achteras.
Bij Liebrechts verkopen ze opvulblokken in diverse diktes.
Meet hoever hij achteroverhangt, en bestel de juiste blokken.
Werkt prima.
Johan
Volgens mij zijn nieuwe veren niet zo duur. Ik ga dus liever voor nieuwe, steviger veren dan voor een, in mijn ogen, noodoplossing met blokken. Zijn die blokken trouwens niet bedoeld om de hele auto te liften?
Gooi er idd een stel nieuwe veren onder, ja kan dan altijd nog iets liften met blokken.
Ik heb goede ervaringen met Bearmach, deze kosten ongeveer 100 euro per 2 wisselen is vooral achter heel erg simpel. Een paar gebruikte is ook aan te raden, als je ze eerst mag proberen, vaak moet je een beetje spelen om de juiste hoogte te vinden.