Halve imperial ivm daklast/daktent

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Han 09

Halve imperial ivm daklast/daktent

Bericht door Han 09 »

Hoi,

Ik wilde graag een imperial maken voor op mijn 109 ex leger met hardtop. Eerst wilde ik deze van ijzer maken, maar berekenend over de hele daklengte (2.8 meter) wordt dat zeker meer van 60 kg. De bedoeling is er nog een daktent van 50 kg op te leggen. Dit werd mij te zwaard.
Nu ben ik in de mogelijkheid om een imperiail van alumium te maken. Dit is wel een stuk duurder als je dit ook over de hele daklengte wil doen. Nou wou ik een halve imperial maken voor alleen de daktent. (Verder kan ik toch niets op het dak ivm met het gewicht.) Ik wil de steunen die in de goot vallen wel door laten lopen van de ene drager naar de andere ( net als de hannibal roofracks) zodat de gewichts verdeling beter is.
Mijn vraag is nu, kan dit ? Wordt gewicht dan voldoende verdeeld (over de achterste helft van het dak en is het dak daar sterk genoeg voor. Zijn er mensen met dezelfde ideen/contructies ?
Andere oplossignen zijn werkl
Jacaranda

Re: Halve imperial ivm daklast/daktent

Bericht door Jacaranda »

[www.rovingrovers.com]

Kijk es naar deze constructie. Volgens mij heeft die 2 roofracks op het dak.

Groeten,

Martin 88 en 110" v.d. Velde
Durk

Re: Halve imperial ivm daklast/daktent

Bericht door Durk »

Een daktent kan je toch ook op 2 of 3 dakdragers monteren? da's heel licht Dan kan je achterop wellicht nog een klein roofrack zetten.

Durk
Puffino

Re: Halve imperial ivm daklast/daktent

Bericht door Puffino »

Bij het ontwerpen van iets dat nieuws is voro mijzelf kies ik altid de zeflde strategie: kijk eerst wat er op de markt is. Er is genoeg, maar dat is meestal vrij duur, als je iets moois wilt. En dus ga je het zelf maken. Hartstikke goed. En dat past ook wel bij Land Rover volk dus ik zou zeggen: ga zo door!

Hannibal, bekende topfabrikant, kiest voor een rail over de lengte van het dak, waarop de imperial rust, zodat deze het over de hele daklegte verdeelt. Een mooi idee, en wellicht ook bruikbaar voor jou.

Kijk eens bij de diverse hannibal dakdragers om ideeen op te doen, dan vloeit daar vast iets moois uit voort. En oja, dan zie je ook gelijk wat zo een fabrikant vindt dat jouw dak kan hebben ;-) En dat is VEEEEEEEL. Ietsje meer dan Land Rover adviseert. Let wel: de dakopbouw moet wel goed in elkaar zitten...... Bochten maken met vol geladen dak is niet aan te raden.....

Sander Lelieveld


"Snorkel" - 110 ex-Mariniers 1989 2.5D n/a

<a href="[snorkel.runde.nl] src="[snorkel.runde.nl];
[snorkel.runde.nl]
P&amp;O109V8+RR

Re: Halve imperial ivm daklast/daktent

Bericht door P&amp;O109V8+RR »

dan kun je dus alleen rechtdoor rijden?

gr.
peter
Willem Weltevrede

Re: Halve imperial ivm daklast/daktent

Bericht door Willem Weltevrede »

Ik zelf heb een 109 crewcab en een kingping stalen imperiaal oover de hele lengte.
Voor op het scharnier v/d voorruit een steun naar boven, twee dubbele steunen op cabine en een zelf gemaakte dubbele steun van RVS die met een beugel over de rand van de bak steunt. Met Hannibal daktent. Van de zomer 2500 km gereden en gen problemen gehad met rijden, bochten nemen, slapen en wat je verder nog kunt bedenken wat je graag in je daktent zou kunnen, willen doen.

groetjes,

Willem
Taz

Re: Halve imperial ivm daklast/daktent

Bericht door Taz »

Heb zelf nog met een nog langere imperiaal gereden deze stak nog voor de voorruit uit.
Het was een helemaal stalen imperiaal.
Heb allen wel een stril in de goot gemaakt om de druk te verdelen.

Er kan ook een hoop gewicht bovenop , heb gereden met 300 tot 350 KG er op en er gebeurd niets mee.

m.vr.gr. Anno
Leon

Re: Halve imperial ivm daklast/daktent

Bericht door Leon »

Han,

kijk eens op www.psp-expeditioncampers.com, daar staat mijn 110 met een half imperiaal onder "autos van klanten""laro 2". imperiaal van RVS, met verbindingen tussen "de poten", bevalt goed (ook met daktent).

groet, Leon
Aad Koene

Re: Halve imperial ivm daklast/daktent

Bericht door Aad Koene »

Geen probleem want dat kan juist met een Land Rover, dat rechtdoor rijden.
Heb je wel altijd de kortste weg.

Aad Koene
LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.lrch.nl] width=220>
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"

<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen</b>
Plaats reactie