differentieel

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Ed wensveen

differentieel

Bericht door Ed wensveen »

met oog op vakantie (lees kilometertjes eten) wil ik mijn differentieel aanpassen (alleen achter) zodat de overbrengingsverhouding wat beter wordt met oog op herrie versus snelheid.

Wat zijn hier de ervaringen mee, de 4 wiel drive kan ik natuurlijk niet meer gebruiken, maar ik blijf toch on-road.
Is dit een beetje om te bouwen voor een gemiddelde doe het zelf klussert.
Ik lees over verhoudingen van 3,9:1 & 3,5:1 wat is wijsheid, met oog op een mogelijk bergje op te klauteren.

is er ook een 2de hands markt in dergelijke spulletjes?

alvast dank


Ed Wensveen
ex leger 88' diesel '77
Dennis101

Re: differentieel

Bericht door Dennis101 »

Ik denk dat je alles het beste zo kunt houden of een overdrive overwegen.
Differentieels met een hogere overbrengingsverhouding hebben als nadeel , zoals je zelf al aangeeft, dat je onder alle omstandigheden die hogere verhouding hebt.
Met een beetje tegenwind, zware belading of heuvel op heeft de 2.25 diesel met de standaard verhoudingen al moeite genoeg om de snelheid vast te houden. Met een hoger eindoverbrenging zal dat alleen maar erger worden.
Met een overdrive heb je zelf de keuze om hem al dan niet in te schakelen, is wel wat duurder.

Dennis B.
Marco D90

Re: differentieel

Bericht door Marco D90 »

Heb jij ook een overdrive in je "alien" ?????...... Zou wel lachen zijn

groeten
Marco D90
Dennis101

Re: differentieel

Bericht door Dennis101 »

Zodra ik een goede heb gevonden wel en dan wordt het inderdaad echt leuk rijden. Alleen denk ik dat andere banden dan ook een aanrader zijn, want ik heb de indruk dat de bargrips het niet leuk vinden om constant 120km/h te rijden.

Dennis B.
Marco D90

Re: differentieel

Bericht door Marco D90 »

Komen ze wel lekker op temperatuur , alleen stap ik dan NOOIT meer bij je in


c u

Marco D90
Ed wensveen

Re: differentieel

Bericht door Ed wensveen »

ja, dat is nu het minpunt van de overdrive, ik vind er een behoorlijk prijskaartje aan hangen, vandaar dat ik een wat (vakantiegeld) vriendelijkere oplossing zoek.
2de hands overdrives zijn er niet echt in overvloed, en waarom zou iemand een 2de hands in de verkoop doen vraag ik mij dan af.


Ed
Ed Yellow

Re: differentieel

Bericht door Ed Yellow »

Zet er een diff. in van een 8 cil.
Voordeel; lager toerental // minder lawaai
Nadeel ; minder kracht // mogelijk vaker schakelen

Succes

Ed Yellow LW88 '71
P&O109V8

Re: differentieel

Bericht door P&O109V8 »

Dennis, voor die overdrive: check ff de site [www.nkrecovery.co.uk]

ik zou hem eerst bij nick bestellen voor 250 pond maar heb er laatst 2 gekocht van de voorzitter van de belgische LR owners club voor 400 euro, dat scheelt verzendkosten e.d. maar ik moet nog even bekijken of ze het allebei doen...

gr.
peter
roald

Re: differentieel

Bericht door roald »

RR diff past er zo in, als alles los wil en gangbaar is een uurtje werk
Dennis101

Re: differentieel

Bericht door Dennis101 »

Ja, ik had het al gezien.
Ik bestel af en toe wat specifieke 101 onderdelen bij Nick.
Misschien dat ik hem daar wel vandaan haal als ik weer eens wat van hem nodig heb, want zoals je al min of meer schrijft, de verzendkosten vallen altijd tegen.

Dennis B.
P&O109V8

Re: differentieel

Bericht door P&O109V8 »

rekening houdend met de nieuwprijs van een 'gewone' rocky of fairey overdrive en de zeldzaamheid van zo'n ding voor de LT95 valt de prijs van nick incl. verzendkosten nog wel mee... misschien staat-ie op billing en dan kun je het ding wellicht voor een pak gevulde koeken bezorgd krijgen

gr.
peter
Dennis101

Re: differentieel

Bericht door Dennis101 »

Als het goed is komen er al een overdrive en onderdeuren voor mijn 88" vanuit Billing.
Als Nick op Billing zou staan dan denk ik dat deze overdrive op een andere 101 komt (van degene die de spullen meebrengt dus).

Dennis B.
Hendrik Blue-Box

Re: differentieel

Bericht door Hendrik Blue-Box »

Hoi Ed,
Ik heb overbrengingen van 3.9 liggen.
Zelf zij ik met 3,5 maar dat vind ik toch teveel en ik stap over op 3,9.
Wat mij betreft mag je deze een van deze een paar dagen uitproberen om te kijken of het je wat lijkt.

De set bestaat uit nieuwe delen, Pinion en Kroonwiel van TIC + een nieuwe 24 splines meenemer voor op de Pinion as. Kosten: 170 euro incl. btw aan materiaal per Diff.

Ik monteer deze set een dezer dagen op een van mijn voorraad Diff-huizen zodat je eventueel de hele unit voor een paar dagen ik kan inbouwen.

Met groet,
Hendrik “Blue-Box”
www.swane.nl

<img src="[www.swane.nl];
Co

Re: differentieel

Bericht door Co »

keuze wat je doet is aan jou. Ik heb een overdrive voor €500.- zit in 88 die gedemonteerd wordt. je kunt nog proefrijden (deze week) regio s-Hertogenbosch 06-22660189
Ed wensveen

Re: differentieel

Bericht door Ed wensveen »

Hallo hendik,

ik heb ooit eens gezien dat er een alternatief is welke circa 15% reductie geeft, echter is dat dan een 3,5 of een 3,9??

ik wil een beetje een middenweg, niet te veel inleveren, maar zodat ik 80 km kan rijden zonder al te veel kabaal, met zo'n +/-15 % reductie zal ik mijn inziens een stuk meer comfie kunnen rijden

bijvoorbaat dank

ed ex-army '88
Ed wensveen

Re: differentieel

Bericht door Ed wensveen »

ik heb nog even verder zitten te kijken, maar inderdaat in mijn geval lijkt de 3,9 ook het meest ideaal overkomen, heb jij ideeen waar dergelijke spulletjes te verkrijgen zijn, zijn dit overbrengingen die in andere laro's zitten, of zijn deze speciaal gemaakt, i.v.m. een 2de hands setje.

bijvoorbaat dank.
Hendrik Blue-Box

Re: differentieel

Bericht door Hendrik Blue-Box »

Bij de Rover assen om je twee overbrengingen tegen 4,7 (Series) en 3,54 (RR, Defender, Disco), de overige komen uit de accessoirehandel en ben ik nog nooit gebruikt tegengekomen.

De 4,11 wordt verkocht door Ashcroft en de 3,9 door TIC.
De 3,9 van TIC heb ik op voorraad liggen.

In beide gevallen heb je ook een andere flens nodig voor montage op/aan de Pinion as, deze wordt dan namelijk 24 splines ipv 4 splines.

Met groet,
Hendrik “Blue-Box”
www.swane.nl

<img src="[www.swane.nl];
Plaats reactie