Kop dsl 2.25

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Arnoud (blue top series III109

Kop dsl 2.25

Bericht door Arnoud (blue top series III109 »

Prikkers,

Terug van een lekker weekje Toskaans fiets en ander plezier wordt er verder gewerkt aan de revisie van mijn 2.25 diesel. Onderblok is bijna in opgebouwde staat, timing moet nog worden gedaan (met dank aan de tandwieltrekker van Peter Toenissen gaat dat goed komen).

Niels heeft gisterenavond even de kop gecheckt en de wervelkamers flikkerden er zo'n beetje allemaal uit. Dat wordt dus nieuw, samen met nieuwe kleppen en geleiders en veren.

Vraag aan jullie is: hoe herken ik een vroeg of laat type cilinderkop?? Ik heb geen nummer bij de hand helaas.

Dank, Arnoud
Aad Koene

Re: Kop dsl 2.25

Bericht door Aad Koene »

Arnoud,

dat de voorwervelkamers niet vast zitten is normaal.
Deze worden door de koppakking op zijn plaats gehouden.
De veerbusjes zorgen ervoor dat ze niet rond kunnen draaien.
Een tik met een centerstift tegenover het busje zorgt ervoor dat ze er niet uitvallen tijdens de montage (bij het omdraaien van de kop).

Je laatste vraag geeft mij alleen maar vraagtekens, bij mijn weten is er maar 1 type kope voor de 2,25ltr 3x gelagerde diesel.

Aad Koene
LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.clubs.nl];
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
Arnoud (blue top series III109

Re: Kop dsl 2.25

Bericht door Arnoud (blue top series III109 »

Ok Aad,

dank je. Dat trucje met de centerstift gaan we onthouden.

PS, Dan moet ik dus 'vroeg type' onderdelen bestellen, aangezien de 5x gelagerde 2.25 later gemonteerd werd! Ik zet er toch maar nieuwe hotspots in, samen met nieuwe kleppen.

Groeten, Arnoud
Plaats reactie