Differentieel vragen

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Ploertje

Differentieel vragen

Bericht door Ploertje »

Hallo

Het begon met olie lekkage van het achterste differentieel aan de aandrijfas zijde..
Ik dacht eerst dat er water in de diff was gekomen via de ontluchting, hierdoor te hoog nivo en zodoende aan die kant wat lekkage. Olie van de diff afgetapt, dit was antracietgrijs en zat vol met hele kleine metaal deeltjes (geen brokjes). Een dun olie straaltje buigt af als er een magneet in de buurt gehouden wordt.
Oei oei, verder inspectie dan maar. Even gluren door het vulgat laat zien dat van het bovenste kleine horizontale tandwiel een drie tanden beschadigd zijn. Drie op een rij. De overige tandwielen lijken nog OK.
De eerste 25% er af, de tweede 10% en de derde licht beschadigd.

Vraag 1: Kan ik met dit differentieel nog verder (terrein) rijden.? Reparatie of vervanging?
Vraag 2: Kan de lekkage veroorzaakt zijn door de metaal deeljes in de olie. Is het verhelpen van de lekkage een grote klus. Vervangen van een keering?

Defender 90, TD5 2001

Vast bedankt voor de tips.
Richard
Rangie (Ron)

Re: Differentieel vragen

Bericht door Rangie (Ron) »

Hoi Richard, het verhelpen van de lekage valt wel mee, maar als er van 1 van de 3 beschadigde tanden 25% af is, zou ik ZEKER gaan vernieuwen of (laten) repareren!

Denkend aan het weekendje Peckfitz, 400 km heen, 400 terug, en een paar dagen achtereen het terrein in..........

Groeten, en succes!! Ron
Tinus

Re: Differentieel vragen

Bericht door Tinus »

Mijn idee vervangen, anders gaat er nog meer kapot.
Tot in Peckfitz!!

Tinus "90" Tiid-Rôver 2,5D (en Petra)
<img src="[members.chello.nl];
[members.chello.nl]
aRumble

Re: Differentieel vragen

Bericht door aRumble »

Gefeliciteerd Richard,

Eindelijk gaat Ploertje zich als een echte landrover gedragen! Het markeerd zijn terretorium.
Het beste kun je op zoek gaan naar een compleet differencieel, omdat pion en kroonwiel bij elkaar horen. Luisterd vrij nauw. (zie de plus of min op het pionwiel.
Ik kan me voorstellen dat slijtdeeltjes je keeringen versneld doen slijten.

Anton
hans poff

Re: Differentieel vragen

Bericht door hans poff »

Jansen udenhout heeft meest wel een knap diff liggen.
En nit duur.
Jan Schober

Re: Differentieel vragen

Bericht door Jan Schober »

Ik begrijp dat het hier om 1 van de sateliet wieltjes gaat. Die mag je dacht ik wel gewoon vervangen. (heb ik gelezen/gehoord, weet niet meer waar). Vervanging van kroon en pionwiel wordt erg afgeraden.

Even kijken of er niet te veel speling zit op het kroon en pionwiel, was bij mij ongeveer een heel klein beetje (denk 0,3mm)
Kering in de differentieel is niet zo moeilijk te vervangen. helemaal niet als hij op de werkbank ligt.

Die lekke kering zou ik zeker vervangen, zeker als je vaker van die amsterdamse acties uit gaat voeren

Groeten Jan
a Rumble

Re: Differentieel vragen

Bericht door a Rumble »

Jan,
Pion en kroonwiel horen bij elkaar. in de fabriek worden beiden opgemeten en krijgen dan hun afwijking mee. Deze afwijking kun je boven op het pionwiel aflezen. (+, - zoveel.) Dmv shimmetjes kun je die tollerantie opheven. Voor een "leek" is het bijna onmogelijk om dit zelf af te stellen. Maar niets is naturlijk onmogelijk.
Waarschijnlijk is een goed tweedehands differencieel dus het beste alternatief.

anton
Han

Re: Differentieel vragen

Bericht door Han »

Hallo Richard,

Besef wel dat die metaaldeeltjes al rondgegaan zijn door je diff. en eigenlijk alles waarvoor er olie in het diff zit hebben aangetast.
denk hierbij aan lagers en loopvlakken van alle tandwielen :-(
Weet niet hoe makkelijk alleen een sateliet wieltje te vervangen is echter gezien wat Ploertje soms mag doen lijkt mij dit uitstel van executie :-(
Lijkt mij dat je het beste voor een ander diff kunt gaan en gezien wat je uithaalt een extra zware met een locker er in.
Succes.

Han
"Lizzie"disco 300tdi automaat
<img src="[home.hetnet.nl];
Ploertje

Re: Differentieel vragen

Bericht door Ploertje »

Bedankt voor alle reacties.

Echter sommige begrijp ik echt niet
Ploertje mag bijna nooit buiten spelen, en dan nog mag hij niet vuil worden, Extreme dingen doen we al helemaal niet.

Maar goed dat ik geen Pinochio heet.

Richard,
die waarschijnlijk voor een Airlockertje gaat. Ik wacht nog even op een prijsopgave.
Frans

Re: Differentieel vragen

Bericht door Frans »

Kapitalist ?
Aad Koene

Re: Differentieel vragen

Bericht door Aad Koene »

Nee Frans,

Modderist!!

Aad Koene
LR S2a 109" Stawag RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.clubs.nl];
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
Ploertje

Re: Differentieel vragen

Bericht door Ploertje »

Inderdaad Frans,

Althans als ik de gemeente Sassenheim moet geloven naar aanleiding van de OZB waarde van mijn huis wel

Maar we gaan toch meer voor de modderist optie van Aad.
En je leeft toch maar één keer. (Althans volgens onze beleving)

Richard & Irene
Plaats reactie