Pagina 1 van 1

raar geluid

Geplaatst: wo 29 apr 2009, 16:10
door Rein
Hallo,
Ik heb sinds kort een 110 en merk dat wanneer de motor goed warm is (zeker 25 km mee rijden) ineens een vreemd geluid ontstaat wat ik alleen kan horen wanneer de motor stationair draait. Het is een zoemend/piepend geluid wat bij contrlole met een schroevendraaier aan mijn oor uit het carter komt. Kan het zij dat het de oliepomp is? Het betreft een V8 blok. Kan iemand mij helpen?

groeten,
Rein

Re: raar geluid

Geplaatst: wo 29 apr 2009, 18:14
door hycom
hallo rein als ik het goed heb zit je oliepomp wat hoger op het blok, kan het niet een soort aanzuiggeluid zijn vanuit het carter.

suc6

groet hycom

Re: raar geluid

Geplaatst: wo 29 apr 2009, 18:38
door Rein
Ik denk het niet. het lijkt een geluid van een lager oid. eerst dacht ik dat het de waterpomp of de dynamo was maar het geluid bevind zich duidelijk onder de auto. Het was (met die schroevendraaier) duidelijk aan de onderkant van het carter te horen. heb je nog een suggestie?
gr. rein

Re: raar geluid

Geplaatst: wo 29 apr 2009, 20:17
door Bart van Dessel
Je turbo?

gr, Bart

Re: raar geluid

Geplaatst: wo 29 apr 2009, 20:48
door Bram109
TDv8 ingebouwd??

Bram.

Re: raar geluid

Geplaatst: wo 29 apr 2009, 21:22
door hycom
hallo rein als je vermoedt dat je lagergeluiden hoort achter/in je carterpan dan zou je ook problemen kunnen hebben/krijgen met je krukaslagers of je drijfstanglagers
of het lager van de priseas in je vliegwiel of misschien wel het druklager van de koppeling , merk je bijvoorbeeld verschil in geluid als je de koppelingspedaal intrapt

het blijft altijd kl*te zo,n rare niet thuis te brengen geluid

hoop dat je het gauw vindt en dat het meevalt

suc6

groet hycom

Re: raar geluid

Geplaatst: wo 29 apr 2009, 22:21
door Bart van Dessel
gaat je olielampje niet branden stationair? Hoe snel gaat het uit bij starten? Probeer eerst 's wat te spuiten met WD40 op je riemen, het is vaak verrassend waar het geluid vandaan komt, een drijfstang of hoofdlager is meestal een kloppend/bonkend geluid.

gr, Bart

Re: raar geluid

Geplaatst: vr 01 mei 2009, 15:01
door Rein
het is een automaat zonder turbo en het geluid is zeker niet "klopppend" Ik ga ff die WD40 proberen.

gr. rein