Pagina 1 van 1

Lift van Logicx

Geplaatst: zo 12 apr 2009, 23:02
door Pike
Op de A50 bij Heteren hoorde ik een doffe klap, de auto klonk iets anders. Goed op de meters gelet en de temperatuurmeter ging omhoog, richting het rood. Meteen de berm in gestuurd, motor uit, panieklicht aan, anker uit. Motorkap open. De v-snaar voor de waterpomp was er af gelopen. Meteen de wegenwacht gebeld want ik stond op een vreselijk slechte plek stil. Tussen het pompstation en knooppunt Valburg.

Nog geen 5 minuten later een wegenwachter. Hij was eigenlijk op weg naar een andere melding. Heeft me naar een pechstrook gesleept. Nogmaals onder de kap gekeken. De ventilator ligt er af!!!!!! Geen idee hoe dit kan gebeuren. Ik heb het ding nog nooit er af gehaald. Radiator was leeg.
Hij heeft me naar Andelst gesleept en daar kwam Logicx me halen. Omdat ik toch moest wachten heb ik nog even onder de kap gekeken. De ventilator heeft de radiator geraakt.

De auto naar de sleutelschuur laten brengen. Toen die weer op de grond stond wilden we haar de schuur in duwen. Geen beweging in te krijgen. Handrem los, v-bak en t-bak in vrij, ook nog met een stuk hout het koppelingspedaal ingeduwd. Niks.
Hebben de auto dus maar buiten laten staan.

Naar Logicx om een leenauto te halen. Ik kreeg een Slopel Zafira mee. Naar de werkplaats gereden en de auto even opgekrikt. De achterwielen draaien niet. Alsof de auto in de versnelling staat of op de handrem.

Morgen haal ik de aandrijfas en onder uit en hoop dat de wielen dan wel draaien. Wat kan dit zijn?

Dan de motor. Ik hoop dat ik die op tijd uit heb gezet. De wijzer zat nog niet in het rood en er kwam geen damp onder de kap vandaan, natuurlijk was alles nat. Er zal in ieder geval een nieuwe radiator op moeten. Heb nog geen idee wat nog meer. Hoop echt dat de motor niet oververhit is geraakt.

Zucht. Het goede nieuws is dat ik mijn lidmaatschap van de Wegenwacht er al weer uit heb.

Pike

<img src="[s7.photobucket.com];
[www.13afdra.nl]

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: zo 12 apr 2009, 23:19
door Bart van Dessel
Als de meter niet in het rood is geweest dan denk ik dat je geluk hebt, onderdelen zijn gelukkig goedkoop voor Land Rover. Ben blij dat je niet in een exotische jap rijdt want die zijn pas duur in onderdelen.

gr, bart

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: zo 12 apr 2009, 23:59
door Nick
Wel erg raar, je ventilator vliegt eraf en je koelwater loopt eruit je zet de motor uit, wordt gesleept en uiteindelijk krijg je je auto niet meer verplaatst omdat er iets vastzit??? Erg raar, ik zie het verband ook niet echt.

Ik hoop voor je dat de schade meevalt.

Gr. Nick Smeets

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: ma 13 apr 2009, 01:32
door Aad Koene
Dat de LW niet achteruit wilde komt door de constructie van de achterremmen.
Een meter vooruit duwen en hij kan gewoon weer achteruit.

Aad Koene.

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: ma 13 apr 2009, 01:37
door Pike
Het ding kan niet vooruit of achteruit.

De voorremmen zijn qua constructie gelijk aan de achterremmen, alleen de wielremcylinders verschillen. De voorwielen draaien wel.

Pike

<img src="[s7.photobucket.com];
[www.13afdra.nl]

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: ma 13 apr 2009, 01:55
door ex-fietser
Lijkt mij toch geen normale toestand die te wijten is aan de remconstructie. Zijn die remmen bij de ligtweigt dan zo anders als bij mijn militaire 109 die dergelijke problemen niet heeft? Het betekend dus ook dat een lightweigt niet achteruit kan rijden. Als het de remmen zijn denk ik dat er iets is met de veren die de remschoenen terug trekken moeten. Of dat door roest de cilinders te zwaar gaan of zo.

Ik zou overigens ook zo niet weten wat dit probleem met het heet lopen van de motor te maken heeft. Als ik jouw verhaal zo lees denk ik dat je met een nieuwe fan(bevestiging) en radiator en pomp weer rijden kunt. Volgens jouw verhaal is de motor niet heel heet geweest. En als hij wel heet geweest is, is een koppakking zo vervangen en niet duur. Het is nog een ouderwetse gietstalen kop en die kunnen wel iets hebben. Maar waarom je wielen niet draaien wil, dat zul je moeten bekijken. Het kunnen je remmen (ook de handrem) zijn maar ook wiellagers.

Succes,

Arnold.

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: ma 13 apr 2009, 01:56
door Dennis101
Zolang er geen defect of montagefout is mogen deze remmen ook nooit vastslaan bij het achteruitrijden.
Als dat wel normaal zou zijn geweest kwam geen enkele Land Rover met 10" trommels meer door de `APK.

Morgen maar even rustig kijken waar het probleem precies zit, kan nooit echt moeilijk zijn.

Dennis B

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: ma 13 apr 2009, 02:01
door ex-fietser
Je was 1 minuut later maar staat toch eerder.

Arnold.

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: ma 13 apr 2009, 02:03
door Dennis101
ex-fietser schreef:
>
>Het is nog een ouderwetse gietstalen kop en die kunnen wel iets hebben.

Dat valt helaas tegen. Als er geen koelwater meer in de kop aanwezig is komt de temperatuurmeter meestal ook niet meer in het rode vlak.
De gietstalen kop kan zonder koelwater binnen zeer korte tijd scheuren rond de wervelkamers.

Dennis B

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: ma 13 apr 2009, 02:05
door Frans Bonnes
Hoe heeft logicx de auto vervoert?

Voorwielen van de grond? Of gewoon gesleept?

fb

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: ma 13 apr 2009, 02:31
door ex-fietser
Het is toch sterker als een lichtmetelen kop Dennis?

Arnold.

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: ma 13 apr 2009, 02:57
door Dennis101
Zolang er koelwater stroomt wel, maar als dat wegvalt raakt het z'n warmte veel moeilijker kwijt.
Verder maakt het niet zoveel uit, want zonder koelwater scheuren ze uiteindelijk allemaal.

Dennis B

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: ma 13 apr 2009, 03:10
door ex-fietser
Ik ben het met je eens dat het zonder koelwater niet goed kan gaan en omdat de thermometer bovenin zit die gelijk niets goeds meer aangeeft maar de motor is meteen uitgezet. Alluminium vervormt echter sneller en heeft een smeltpunt van 600 graden of zo terwijl staal toch ergens bij de 11, 1200 graden zit. Daarom hoop ik voor Pike dat de ellende allemaal neevalt. De warmte geleidding van staal is natuurlijk wel een stuk minder wat juist weer nadelig is.

Hopelijk valt het allemaal mee.

Vandaag mijn radiatormuf (Eigenlijk een stuk kertpakketdoos) maar eens weggehaalt. Verschil is dat mijn motorolie minder warm wordt. Met muf stond de thermometer netjes op de helft. Zonder staat de meter iets er onder. De watertemperatuur staat in beide gevallen netjes in het midden. Het blijkt dus dat de koelcapaciteit zo groot is dat de radiator bijna niet gebruikt wordt.

Arnold.

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: ma 13 apr 2009, 10:07
door Pike
De wegenwacht heeft gesleept en Logicx lierde de auto op de bergingswagen.

Pike

<img src="[s7.photobucket.com];
[www.13afdra.nl]

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: ma 13 apr 2009, 10:34
door Apke
Mike, je moet 'm in ze 4wd zetten, dan draaien ook de voorwielen niet

Ik zie je straks.

Apke
www.larrie.nl

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: ma 13 apr 2009, 10:44
door Frans Bonnes
Daar gaat er dus niet op wat ik dacht.

fb

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: di 14 apr 2009, 01:41
door cadarn
Nu het hele zaakje is afgekoeld kan je toch ongestraft de auto starten en proberen te verrijden? Motor wordt wel snel warm, maar nu ook weer niet in een paar seconden.
Jaap

Re: Lift van Logicx

Geplaatst: di 14 apr 2009, 02:45
door Dennis101
cadarn schreef:
>
> Nu het hele zaakje is afgekoeld kan je toch ongestraft de
> auto starten en proberen te verrijden?

Nee, dat kan niet.
Met een lege cilinderkop kun je met een beetje pech de cilinderkop (of meer) binnen zeer korte tijd onherstelbaar beschadigen.

Dennis B