Pagina 1 van 1
Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 13:23
door Michel WaZ
Het zegt nog niks, maar er speelt wel wat! Doorschrokken naar blz12
2013/12
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 13:32
door dennisz1971
Zou er dan toch een klein wondertje gaan gebeuren, en gaan ze het licht eindelijk zien in den haag.
17007.jpg --> mod_embed_images_loadimage('069f53246a182f63e115ae734f4ca63a', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Flandrover.startpagina.nl%2Fsmoelenboek%2Ffotos%2Flandrover%2F17007.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/smoelenboek/fotos/landrover/17007.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Flandrover.startpagina.nl%2Fsmoelenboek%2Ffotos%2Flandrover%2F17007.jpg', '', 16900698, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Hij wordt steeds leuker
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 13:33
door sjorsboomschors/aka/PP
pfoei!!! wat een inkeer en inzicht ineens!!!
Quotecda De leden van de CDA -fractie begrijpen dat de uitsluiting van LPG-en dieselrijders van de overgangsregeling
vooral gelegen is in het grote aantal kilometers dat met deze auto’s wordt gereden. Waarom is dan niet gekozen voor een vrijstelling voor LPG- en dieselrijders
die een bepaald aantal kilometers per jaar aantoonbaar niet overschrijden? keep my fingers crossed!
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 14:09
door Mud Machine
Laten we het hopen..... Misschien nog een goede kerst en een goed begin van het nieuwe jaar
Heb de cijfers nog nergens gezien hoeveel er nu werkelijk met de "beruchte" groep diesel en LPG rijders gereden wordt. Die cijfers zijn natuurlijk heel makkelijk op te lepelen via de APK.
1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 12/12/2013 13:12 door Mud Machine.
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 14:29
door Henkjan
Kreeg het bericht ook net binnen via de nieuwsbrief van Vrijstellingoltimer.
Blijkbaar wordt er achter de schermen harder gewerkt om het echt op de politieke agenda te krijgen dan je zou denken.
Inderdaad nog afwachten, en niet te veel verwachtingen krijgen. Maar een sprankje hoop heb ik nog wel.
Het worden spannende dagen.
Groet
Henkjan
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 14:30
door Dirk-iep
Ik hoop het van harte! Het is wel een beetje zuur voor de mensen uit dit topic, al gaat het niet door dan zijn er toch al veel mensen gedupeerd door het wanbeleid. Ben zelf ook hard aan het twijfelen van de LPG Range Rover, die wel precies 30 jaar oud is... hoop hoop
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 14:32
door Art van Blondie
QuoteMud Machine Die cijfers zijn natuurlijk heel makkelijk op te lepelen via de APK.
En iedereen trekt z'n km kabel eruit, navigatie in plaats en je weet hoe hard je rijdt. Dat gaat 'm zeker niet worden...
De inkeer van nota bene de PvdA vind ik wel bijzonder.
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 15:53
door Crazy-G
Ik vind het met name wel interessant dat de PVDA fractie nu soort van vraagt om de uitstel, ben echt héél benieuwd.
Morgen weten we het denk ik wel.
G-J.
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 16:07
door Gromit
30 jaar i.p.v. 40 jaar zou in ieder geval een stuk beter te verteren zijn.
Hoop doet leven.
Berry
lowland.jpg --> mod_embed_images_loadimage('151beb133c6fd376eb2510940be7f67a', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi401.photobucket.com%2Falbums%2Fpp91%2Fgromit88%2Flowland.jpg', 'http://i401.photobucket.com/albums/pp91/gromit88/lowland.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi401.photobucket.com%2Falbums%2Fpp91%2Fgromit88%2Flowland.jpg', '', 16900990, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 16:59
door Tonny LR110
U weet dat wij nooit zullen opgeven in de strijd voor de oldtimers. De afgelopen weken hebben wij onze pijlen gericht op de Eerste Kamer. De verschillende brandbrieven die wij stuurden hebben eindelijk resultaat gehad! De fractie van de PvdA heeft het ministerie gevraagd of een jaar uitstel mogelijk is. Dit in combinatie met het versneld invoeren van de 30 jarige leeftijd voor vrijstelling. Hieronder treft u de letterlijke tekst aan:
--------------------------------------------------------------------------------
"Graag vernemen de leden van de fractie van de PvdA een reactie van de regering op het voorstel om de motorrijtuigenbelasting voor oldtimers met een jaar uit te stellen, om beter onderzoek te kunnen doen naar de haalbaarheid van de maatregel met het oog op de door de regering gestelde milieu- en financiële doelstellingen en de inkomstenderving te dekken door de oldtimermaatregel ‘Van Vliet’, welke in ging op 01-01-2012 en waarvan de overgangsregeling af zou lopen op 01-01-2021, versneld in te voeren en wel direct per 01-01-2014. Dit zou er concreet op neerkomen dat per 01-01-2014 de grens voor vrijstelling van de MRB naar 30 jaar zou gaan (in plaats van 40 jaar zoals nu in het Belastingplan 2014 is voorzien).
Ten opzichte van de maatregel ‘Van Vliet’ betekent dit voor de overheid dat er vier bouwjaren tot aan het bereiken van de 30 jarige leeftijd opnieuw MRB plichtig worden, terwijl zij dat onder de overgangsregeling van ‘Van Vliet’ niet zouden zijn. De leden van de PvdA-fractie ontvangen hierop graag een inhoudelijke en cijfermatige reactie."
--------------------------------------------------------------------------------
De vraag is hoe dit nieuws te interpreteren. Het fantastisch om te zien dat de fractie van de PvdA onze kritiek serieus neemt! U ziet, ons werk is niet geheel voor niets geweest. Maar dit betekent natuurlijk niet meteen goed nieuws. Naar verwachting komt het Ministerie van Financiën morgen (vrijdag) met een reactie. Natuurlijk houden wij dit strak in de gaten, zodra wij de reactie hebben, dan hoort u dat meteen van ons!
Echt spannend wordt het 16 en 17 december, dan behandelt de Eerste Kamer plenair Belastingplan 2014 en is ook de stemming.
Wij houden u op de hoogte!
Met vriendelijke groet,
Wouter van Embden,
Namens Team VrijstellingOldtimer
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 17:27
door Rangie90 'joepie'
een jaar uitstel betekend nóg een jaar onzekerheid, ik geloof niet dat de heren van de 1e en 2e kamer er volgend jaar anders over denken.
De handel voor de bedrijven in kwestie ligt nóg een jaar op z´n gat, en wij weten nog steeds niet of we kunnen investeren of niet.
Dit gaat nergens over....dieven zijn het!!
Gr Rangie90
Fun car: Defender 90TD5 'Joepie'
Bike: Suzuki DL650 V-Strom ABS
Daily: Peugeot 106
"per aspera ad astra"
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 17:43
door Crazy-G
Ik denk dat je het meer moet zien als tijd om gedegen onderzoek te (laten) doen en dan tot dezelfde conclusie komen die wij allang delen, namelijk dat het niet gaat werken zoals Weekers het voorspiegelt en dat daarmee de boel definitief afgeblazen kan worden zonder gezichtsverlies te lijden.
Bovendien hebben ze dan al de vrijstelling naar 30 jaar geschoven en zullen ze dat verder dan wel zo laten, eigenlijk voor iedereen gunstig, behalve als je wagen nog geen 30 jaar is uiteraard, maar dat komt dan alsnog en wel 10 jaar eerder dan met het huidige onzalige plan.
Maar een beetje gelijk heb je wel, er blijft dan wel onzekerheid, maar het scheelt veel mensen toch een hele hoop geld al is het misschien maar voor één jaartje.
Blijven duimen.
G-J.
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 17:46
door Sean
Zijn er al kamervragen gesteld over dat Rutte in China loopt te verkondigen hoe milieuvriendelijk het afvalproduct LPG is, terwijl in de Weekers-plannen de lpg-oldtimers juist moeten betalen vanwege de milieu-onvriendelijke aspecten. Spreekt de regering soms met 2 tongen ..... ?
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 18:03
door Leendert
Maar wat gebeurt er dan met de brandstoftoeslag voor LPG en Diesel?
Zoals het was, eerste te naam stelling tot 31-12-1986 volledig belasting vrij en voor nieuwere voertuigen een brandstof toeslag inclusief een overgangs- regeling.
Als alle voertuigen voortaan 30 jaar moeten zij om in aanmerking te komen voor vrijstelling zijn voertuigen van 1985 en jonger plotseling toch niet vrijgesteld, en wat dus met de toeslag die je dan altijd blijft betalen. dit is voor een beetje Land Rover ook nog 100 eur per maand
Maar ja misschien loop ik op de zaak vooruit en zegt Weekers dood leuk er verandert niets aan de ingediende voorstellen wand dat is te duur.
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 19:11
door forbert 90-200Tdi
Er rommelt daar wel wat. Voor m'n geschorste Citroen van begin '88 kreeg ik eerst bericht dat ie begin tweediuzend14 (twee doet 't niet meer) zesentwintig zou zijn, en derhalve belastingvrij.
Net kreeg ik 'n bericht dattie pas bij 30 jarige leeftijd belastingvrij zal worden, volgens artikel tweeenzeventig , wet MRB uit 1994!?
Zal er morgen eens over bellen, volgens van Vliet klopt dit niet.
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 21:48
door Rudolff
Werk van het oldtimerteam levert dus toch wat op, gaat die petitie nog voor de 16e die kant op? Want het gaat er dus toch om spannen.
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 23:10
door Apke
Zouden ze mee lezen?
Apke
Beheerder PrikkersWinkel
larrie-nu.jpg --> mod_embed_images_loadimage('8f7d5e1d4957e0dae4b3cf4755566ad0', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.matteman.nl%2Fimages%2Flarrie-nu.jpg', 'http://www.matteman.nl/images/larrie-nu.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.matteman.nl%2Fimages%2Flarrie-nu.jpg', '', 16901725, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Larrie - Serie III 109 Stawag (in onderhoud)
Pinguin - Disco 2 TD5
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: do 12 dec 2013, 23:49
door sjorsboomschors/aka/PP
Of heeft ons " groene" karakter meer invloed?
( natuurmonumenten/boswachters enz)
Re: Weekers weigert
Geplaatst: vr 13 dec 2013, 15:23
door Michel WaZ
Weekers weigert 30 jaar, wat een eigenwijze bokkenlul is het toch. Moeten we nu echt Nederland op zijn kop zetten.
Vanaf blz 26
[www.eerstekamer.nl]
RRC '86 V8
1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 13/12/2013 14:42 door Michel WaZ.
Re: Weekers weigert
Geplaatst: vr 13 dec 2013, 16:17
door Marc vd K
ik zeg op z? kop zetten! ik ben er persoonlijk klaar mee, count me in voor een actie...
Re: Weekers weigert
Geplaatst: vr 13 dec 2013, 16:28
door De Defender
Wanneer alles zo gaat als Weekers voor ogen heeft zou ik over een jaar wel eens willen weten hoeveel er van de beoogde 121 miljoen binnen gekomen is.
Mijn bijdrage van ~1900,- in ieder geval niet, ik heb hem nu geschorst.
Gr. Sybolt
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: vr 13 dec 2013, 17:51
door Mud Machine
Art van Blondie Schreef:
-------------------------------------------------------
> > Die cijfers zijn natuurlijk heel makkelijk op
> te lepelen via de APK.
>
>
> En iedereen trekt z'n km kabel eruit, navigatie in
> plaats en je weet hoe hard je rijdt. Dat gaat 'm
> zeker niet worden...
> De inkeer van nota bene de PvdA vind ik wel
> bijzonder.
Nu natuurlijk wel maar ik bedoel de cijfers voordat deze ellende begon. Toen was er geen aanleiding om te sjoemelen met de km stand. Die cijfers zijn indien gewenst door de RDW te leveren. Maarja als de heren in DenHaag dat doen wordt natuurlijk duidelijk dat het hele plan een groot broodje aap is.
Re: Weekers weigert
Geplaatst: vr 13 dec 2013, 18:14
door Michel WaZ
Als ik het zo allemaal lees, niet alleen de LaRo,s dan zijn er al een hoop auto,s geschorst. 29 december is trouwens uit geroepen tot nationale schorsingsdag.
RRC '86 V8
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: vr 13 dec 2013, 19:03
door marcel 2
Met zijn alleen naar Denhaag. Ik vermoed dat dit toch niets uitmaakt, maar toch?
Wel iets vroeger vertrekken uit het oosten van het land, ivm langzaam inhalende oldtimers onder weg
groeten Marcel 2
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: vr 13 dec 2013, 20:05
door sjorsboomschors/aka/PP
vandaag bij LPG boer geweest..... heeft het erg druk met uitbouwen en afmelden
Re: Weekers weigert
Geplaatst: vr 13 dec 2013, 20:19
door Marijn & Simba
Wat ik mij ondertussen wel afvraag met al die kwaaie oldtimerbezitters. Is die man zijn leven nog wel zeker? Ik bedoel, Volkert loopt ook weer los rond.
Ik heb hier de AutoBild Klassik. Daar staat ook een artikel in over het Duitse oldtimergebruik.
Er zijn volgens de cijfers in Duitsland maar ca. 230.000 oldtimers ouder dan 30 jaar. Klassiekers (Youngtimers) tussen 25 en 30 zijn er ongeveer 1.200.000 nog rijdend.
Ook hier speelt dit "probleem" vanwege de veelrijders met oude auto's, maar hebben ze nog het benul dat er van die 1,2mio mogelijk 1mio bezitters zijn die geen geld hebben voor een nieuwere auto.
In het artikel wordt ook heel duidelijk gesteld dat een auto die dagelijks gereden wordt en niet zo vertroeteld wordt als een oldtimer in de meeste gevallen de H-status niet eens krijgt of zal halen, omdat ie dan te ver heen is (barrels krijgen geen H-status!) Daarna betaal je nog 190 euro belasting per jaar in Duitsland. Dit systeem werkt prima.
Iets waar die achterlijken in Den Haag niet over hebben nagedacht, das wel duidelijk.
Marijn & Simba & Serious & Optimus
Since I've got my Land Rover, my other car needs therapy.
prikavatar-1.jpg --> mod_embed_images_loadimage('8dc9fd762ec9a7580538c781ddd68116', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi777.photobucket.com%2Falbums%2Fyy53%2Fatmosferic%2FLand%2520Rover%2520-%2520Simba%2Fprikavatar-1.jpg', 'http://i777.photobucket.com/albums/yy53/atmosferic/Land%20Rover%20-%20Simba/prikavatar-1.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi777.photobucket.com%2Falbums%2Fyy53%2Fatmosferic%2FLand%2520Rover%2520-%2520Simba%2Fprikavatar-1.jpg', '', 16903098, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: vr 13 dec 2013, 21:02
door Jup haans-klunder
Waarom zo een paniek. Prikkers die hun Scatten vooraf aanpassen of weg doen, alleen omdat de zakkenwassers van het Binnenhof, dit lopen te kwelen. Ik wil dit wel meemaken, 17 december gaat het dan toch door en alles moet dan voor 1 januari 2014 zijn beslag krijgen. Dan heeft Nederland nog nooit zo een puinhoop meegemaakt. Ik ben gewend, als ik een hindernis tegen kom, dan beslis ik pas wat ik zal doen. Dus H.H. Politici jullie moeten vooruit denken. Maar zo vlak voor de Kerst zijn de Nederlanders mild in het doen en laten. Dus we laten het wel weer over ons heenkomen. gr. Juppe.
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: vr 13 dec 2013, 21:14
door sjorsboomschors/aka/PP
kan niet wachten tot jan. en alles zit ondergesneeuwd ed. drie keer raden wie WEL op z'n werk kan komen, buren ed. helpen
en denk idd dat de RDW/Belastingdienst ondergesneeuwd raakt met alle omzettingen/herkeuringen/schorsingen
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: vr 13 dec 2013, 21:30
door Jup haans-klunder
Handhaven zal niet mogelijk zijn. De Old Timers kunnen zich gaan gedragen als: netjes of niet netjes.gr. Juppe.
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: vr 13 dec 2013, 23:57
door marcel 2
Ik kwam dit vanavond tegen op volvovlo forum .
amklassiek
oldtimernieuws
blik op nieuws
groeten Marcel 2
1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 13/12/2013 23:16 door marcel 2.
Re: Bericht uit eerste kamer!!!!!!!!!
Geplaatst: za 14 dec 2013, 00:29
door Michel WaZ
De RDW À,dam heeft geen tijd meer denk ik. 17 december 14:15 was de laatste mogelijkheid tot terugkeuren naar benzine.........heb de afspraak maar gemaakt...........
RRC '86 V8