Pagina 1 van 1

RRC met temeratuur problemen

Geplaatst: di 31 dec 2013, 19:57
door Ger-Jan
Hallo prikkers,

Zal mij even voorstellen,
Mijn naam is Ger-Jan ben 48 en woon in Kilder bij Doetinchem
Na een Serie 3 en een santana ben ik nu bezig met mijn Range Rover Classic Bj. 1985
Deze heb ik voor 3 jaar uit engeland gehaald waar hij al op LPG liep.
Onder de Motorkap was hij nog erg original stromberg en zo.
Heb er 3 jaar probleemloos mee gereden.
Nadat ik vorige week het gas er uit gehaald heb en bij de rdw heb laten terug keuren kreeg ik hem op benzine niet goed afgestelt. Liep als een krant.
Ik had nog een spruitstuk en carburator van offenhauser liggen leek mij ideaal geen stangen meer voor cynchroon stellen. Nadat ik deze gemonteers had is het ontluchten van het koelsysteem niet gemakkelijk. Heb nog steeds niet alle lucht er uit maar hij loopt niet meer over. Wel loopt de temperatuur erg hoog op.
Vandaag gekeken wat de temperatuur van het uitlaatspruitstuk is en daar schok ik wel even van linkerzijde 200 en rechterzijde 100° is dit normaal of heeft iemand een tip voor mij

Alvast bedangt voor de reacties en een prettig uiteinde

Re: RRC met temeratuur problemen

Geplaatst: wo 01 jan 2014, 02:05
door Michel WaZ
Hallo Ger-Jan ,

Ontluchten is niet zo moeilijk, even de voorkant van de wagen iets hoger zetten. Kachel op warm zetten, dop van je radiator los draaien en de dop van je expansievat los draaien.
Kijk of je radiator vol is, motor starten en een paar minuten laten draaien, waarschijnlijk gaat je radiator overlopen dan draai je de dop weer in de radiator en daarna de dop van het expansievat erop.
Ook moet je je ontsteking weer afstellen op benzine, een verkeerd ontstekingspunt kan ook leiden tot en hogere motortemperatuur.

Groet Michel WaZ

RRC '86 V8

Re: RRC met temeratuur problemen

Geplaatst: wo 01 jan 2014, 18:32
door Ger-Jan
Michel bedankt voor jou reactie,
Wat betreft het ontluchten had je gelijk, de gastank is er uit en ik heb achter andere veren gemonteerd waadoor hij iets voorover stond dat maakt het ontluchten niet eenvoudiger.

Heb de ontsteking nogmaals gecontroleerd staat zonder vervroeging op 6° voor ot. en het co staat op 3 % lijkt mij allemaal ok.
Toch is het spruitstuk aan de linger kant eens zo warm als aan de rechter kant, lijkt mij niet ok.

Gr. Ger-Jan

Re: RRC met temeratuur problemen

Geplaatst: wo 01 jan 2014, 20:25
door huibencarin@gmail.com
Google is op edelbrock rover intake mod.
Dan zie je een site over een pilgrim sumo.
Daar kom je een modificatie tegen voor het inlaat huis met betrekking tot moeilijk ontluchten.
Eigenlijk moet je ook een ander thermostaathuis hebben.
Ik heb er zelf 1 aangepast

Re: RRC met temeratuur problemen

Geplaatst: wo 01 jan 2014, 20:27
door huibencarin@gmail.com
Sorry moet zijn,rover edelbrock inlet mod

Re: RRC met temeratuur problemen

Geplaatst: wo 01 jan 2014, 20:33
door huibencarin@gmail.com
Op de site van rpi Engineering vind je een stuk over de thermostaat huizen.
Groet Huib

Re: RRC met temeratuur problemen

Geplaatst: wo 01 jan 2014, 20:52
door Michel WaZ
Wellicht zit er toch nog een luchtbel aan de hoge temperatuurkant die de boel blokkeert. Volg de ontluchtingsprocedure en laat de motor rustig 10 minuten stationair draaien.....
Ik heb me niet zo verdiept in de temperaturen van de uitlaatspruitstukken maar dat ze 200 graden kunnen worden of nog hogere temperaturen bereiken geloof ik meteen.
Het is echter niet goed dat er zo,n groot verschil tussen beide spruitstukken zit.
Ik denk dat als je het zaakje ontlucht er van af bent.

Ps net ff op Google gezocht op temperaturen van de spruitstukken maar dat gaat wel tot 800 gr, racemotoren gaan over de 1000 gr.
Had je de motor wel op bedrijfstemperatuur?

RRC '86 V8



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 01/01/2014 20:00 door Michel WaZ.

Re: RRC met temeratuur problemen

Geplaatst: wo 01 jan 2014, 21:01
door Bart van Dessel
Heb je wel dezelfde temperatuursensor? Omdat je nu ook een ander spruitstuk hebt, vandaar. Maar als links 200 gr is en rechts 100 graden dan is er volgens mij iets anders mis. De verschillen mogen toch niet zo groot zijn?!

Gr, Bart

Re: RRC met temeratuur problemen

Geplaatst: wo 01 jan 2014, 22:32
door Ger-Jan
Super ben weer wat wijzer,
Ga mijn thermosstaathuis ook aanpassen.
Wel balen moet het water er weer af.
Er zit dezelfde themperatuurvoeler in als voorheen.
Vraag mij alleen af of het verschil in themperatuur in de spruitstukken met water te maken heeft.

Vandaag een stukje gereden, wat een verschil in vermogen met de stromberg carb.

Re: RRC met temeratuur problemen

Geplaatst: wo 08 jan 2014, 20:24
door Ger-Jan
Hallo
Het heeft even geduurd maar heb nu het volgende gedaan:
Ik heb compressie gemeten op alle cylinders tussen de 12,50 en 12,75
Heb een goedkope compressie meter hij zal niet zo nauwkeurig zijn maar gelukkig zit het dicht bij elkaar.
Het thermosstaathuis heb ik aangepast de themparatuur loopt nu niet meer hoog op bedankt voor de tip.
Ben vandaag weer aan het afstellen gegaan ontsteking op 6° voor ot
Viergasmeteing gedaan CO van 12,5 HC op 216 CO2 op 12.42 bij een toerental van 800

Lijkt mij allemaal goed maar heb nog steeds een virschil in uitlaatspruitstuk van 110° rechts 115° links 225°

Misschien ben ik een pietlot en moet ik gewoon gaan rijden ( wie meet er nu zijn spuitstuktemperatuur? )

Re: RRC met temeratuur problemen

Geplaatst: wo 08 jan 2014, 21:00
door huibencarin@gmail.com
Zit de fan van je radiator niet gewoon meer voor je rechter spruitstuk,verder zou ik het ook niet weten.
Groeten Huib

Re: RRC met temeratuur problemen

Geplaatst: wo 08 jan 2014, 21:08
door Ger-Jan
Denk dat ik er uit ben
Ik heb er een rvs uitlaatspruitstuk op zitten aan de linker kant loopt naast het blok de stuurstang en het blok zit ook uit het midden dus de bocht aan de linker kant is heel anders dan rechts en vermoedelijk dat het daar in zit