Pagina 1 van 1

verdeler wordt niet aangedreven

Geplaatst: wo 31 jul 2013, 01:34
door laro tijn
Beste mede laro liefhebbers ik heb een probleem met mijn 2.25 benzine motor die ik aan het reviseren ben. Ik hoop dat één van jullie weet wat er hier fout gaat.
Het volgende doet er op, nadat ik deze motor gekocht heb ben ik deze gaan reviseren en ben nu aangekomen bij de montage van de nieuwe verdeler ( nadat ik de adapterplaat die onder de verdeler unit zit en het koppelstukje erbij had gezocht want deze ontbraken bij deze motor.) En alles volgens het boekje monteer gebeurt het volgende,
Als ik nu de motor torn wordt de verdeler niet aangedreven de verdeler as raakt niet een het koppelstukje. Het lijkt wel of het tandwiel die de verdeler/oliepomp as aandrijft en waar het koppelstuk op gaat te laag zit kan dit?
Deze verdeler is van het juiste type en ook het koppelstukje is juist maar als ik het tekort op meet kom ik aan een verschil van ongeveer 0.5 a 1 cm.
Wie weet raad? Alvast bedankt.

Groet,

Martijn.

Re: verdeler wordt niet aangedreven

Geplaatst: wo 31 jul 2013, 11:08
door richard78
Op de plek waar je oliefilter houder gemonteerd word zit een klein schoeftje welke door het blok in het verdeeltandwiel komt (in het busje zit ook een gaatje). Deze houd dit tandwiel op zijn plek en op de juiste hoogte. Ben je die niet vergeten?


ps ik praat met ervaring van dieselblokjes maar dat is geloof ik redelijk gelijk aan de benzine in dit geval.

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('250ca6f7efcb7a609494eaea791744c5', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 16688186, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: verdeler wordt niet aangedreven

Geplaatst: do 01 aug 2013, 01:13
door HLaan
richard78 Schreef:
-------------------------------------------------------
> Op de plek waar je oliefilter houder gemonteerd
> word zit een klein schoeftje welke door het blok
> in het verdeeltandwiel komt (in het busje zit ook
> een gaatje). Deze houd dit tandwiel op zijn plek
> en op de juiste hoogte. Ben je die niet vergeten?
>
>
> ps ik praat met ervaring van dieselblokjes maar
> dat is geloof ik redelijk gelijk aan de benzine in
> dit geval.

Richard, ik kan bevestigen dat dit bij een Petrol idd net zo zit.
Wat ik vreemd vind is dat ik dit schroefje niet zo snel in de part manual kan vinden en ik vind ook niets in de Workshop manual. Gezocht bij camshaft & ignision.

Dus Laro Tijn, oliefilter houder van het blok afhalen. Je ziet nu de gaten (2 stuks) overeenkomend met de oliefilter houder tbv de oliekanalen heen en retour. Ook zie je de 2 gaten met draad erin tbv de bouten tbv bevestiging oliefilter houder. Tussen deze gaten zit ook nog een kleiner gaatje waarin een boutje hoort welke de bronzen bus met tandwiel tbv aandrijving van nokkenas naar oliefilter (naar beneden) en aandrijving vd verdeler verzorgd.
Vermoedelijk ben je dit boutje vergeten en is de bronzen bus nu te laag in het blok gezakt waardoor het tandwiel bovenop de bronzenbus niet meer aangedreven wordt door de nokkenas, dit verklaart ook de ruimte tussen de verdeler onderzijde.
Oplossing is om deze bronzenbus uit het blok te vissen dan zal je zien dat er een gaatje inzit (waar dat boutje dus in moet vallen om deze op de juiste hoogte vast te houden.

Heb helaas geen foto/plaatje beschikbaar maar met deze beschrijving moet het lukken

GrT,
Huub

Re: verdeler wordt niet aangedreven

Geplaatst: zo 11 aug 2013, 23:32
door laro tijn
Ik heb de boel nog eens na gemeten en het aandrijf tandwiel voor de ontsteking en oliepomp gecontroleerd op juiste montage. Hier zijn geen geen afwijkingen gevonden. Het betreft van orgine een defentie motor die waarschijnlijk een 24v ontsteking heeft gehad. Weet iemand van jullie of er tussen de grond/adapter platen van de 12v en 24v instalaties verschil zit want dit zou alles kunnen verklaren.
Andere oplossing is de adapterplaat afdraaien tot de juiste dikte dan is het probleem ook weg maar ik zou graag de oorzaak willen weten.

Groet,

Martijn.