Pagina 1 van 1

remservo

Geplaatst: do 04 jul 2013, 01:00
door Carawagon
Zo volgende vraagstuk! ditmaal problemen met de remmerij. heb de prik al even grondig doorgespit maar heb toch nog wat onduidelijkheden.
Graag jullie input voordat ik onderdelen verdenk die onschuldig zijn of ik de halve auto uit elkaar sleutel terwijl het om een simpel schroefje gaat.

De casus:
Tijdens het remmen moet ik 2 x pompen tot ik remdruk krijg. Bij hard remmen trekt de auto opzij.
Daarnaast stond het remvloeistofreservoir op min. ook na bijvullen zelfde symptomen. De persoon die een half jaar op de auto heeft gepast (en er in gereden heeft) verteld dat hij het reservoir ook al een keer bijgevuld had.

Wat heb ik getest/gecontroleerd:
Ik heb eerst de auto eens uitgezet. de rem een aantal maal gepompt tot deze hard werd en vastgehouden. : Rem zakt niet weg, conclusie geen groot vloeistof lek

Vervolgens met de voet nog steeds op de rem de auto gestart. : rem word niet lichter en zakt maar minimaal weg (haast niet waarneembaar) Eerste verdachte: remservo.

Auto uitgezet, Farm-jack op de rem gegooid zodat deze ongeveer half ingedrukt is. vacuum slang van het inlaat spruitstuk genomen en aan gezogen. Hoor nu een licht sissend geluid wat vanaf de schutbordzijde van de remservo lijkt te komen. zelfgecreerde vacuum blijft ook niet hangen. : conclusie remservo nu officieel verdacht

Op dezelfde slang geblazen en kijg er geen lucht door. : conclusie terugslagventiel werkt correct

Rondje om de auto en achter de wielen gelopen, en rondom remservo hoofdremcylinder gekeken en geen zichtbare lekkerij kunnen waarnemen. (is in een half jaar ongeveer 250ml dot3 bijgevuld) conclusie die remvloeistof is ergens anders heen gegaan. ( moet nog wel alle wielen en trommels van de auto halen om te zien of het lek toch aan een van de remcylinders ligt. )

Mijn vragen:
- Als het door mij gezogen vacuum niet blijft hangen in de remservo betekend dit dan per definitie dat het membraam of de buitenbehuizing defect zijn of kan dit nog aan bepaalde keer/afdichtringen liggen?

- Is het langzaam verdwijnen van het door mij aangezogen vacuum ok? of moet dit absoluut niet mogelijk zijn?

- Bij gebrek aan duidelijke lekkage: is het fysiek mogelijk dat de missende remvloeistof (ca. 250ml) via de hoofdremcylinder de remservo ingelopen is om vervolgens via de vacuumslang richting inlaat spruitstuk door de motor te verdwijnen?

- Is het doorgaans de moeite waard om de remservo (en als deze lek blijkt ook de hoofdremcylinder) te reviseren? of beter weggooien, nieuwe kopen?

- Kan de remservo gedemonteerd worden zonder de leidingen van de remcylinder los te halen of niet? (zou graag eerst zien of de hoofdremcylinder daadwerkelijk lekt aan de kant van de remservo alvorens de boel los te koppelen en alles weer te moeten ontluchten of erger nog nieuwe leidingen te moeten leggen.

- Als ik die 2 leidingen van de remcylinder losdraai, kan ik deze daarna gewoon weer terug monteren? of is dit een eenmalige knelkoppeling, waarna je de leiding in moet korten en opnieuw in moet knellen of zelfs in zijn geheel moet vervangen?

Alvast bedankt voor de input! word zeer gewaardeerd!

Groet, Wouter

Series III 109 2.25b Carawagon (Pluimpje)

www.flickr.com --> mod_embed_images_loadimage('5d72ae8c7d0cfebf60706af610102fd6', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Ffarm9.staticflickr.com%2F8079%2F8323003658_4b609748fc_z.jpg', 'http://farm9.staticflickr.com/8079/8323003658_4b609748fc_z.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Ffarm9.staticflickr.com%2F8079%2F8323003658_4b609748fc_z.jpg', 'http://www.flickr.com/photos/65356183@N05/8323003658/', 16646286, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Pluimpjedrama by WouterSlaman, on Flickr

Re: remservo

Geplaatst: do 04 jul 2013, 01:23
door fenix2
Hallo Wouter,

op de 3e vraag heb ik voor een deel een ervaringsantwoord: De remvloeistof kan door lekkage langs de plunjer van de hoofdremcilinder in de remservo terecht komen en een hele zooi bagger aanrichten (In mijn geval had het rempedaal nog maar nauwelijks slag en wat er aan slag over was, ging erg schurend en schokkerig. Lekkage werd ook zichtbaar langs de buitenkant van de servo). In hoeverre de remvloeistof via de vacuum leiding het verbrandingsproces kan binnenkomen, durf ik echter niets over te zeggen.

de 5e vraag: zou moeten kunnen, let er wel op dat de remleidingen voldoende bewegingsvrijheid hebben en hou de hoofdremcilinder rechtop. (heb met de aanleg van mijn leidingen er al rekening mee gehouden dat deze grap mogelijk moet zijn).

6e vraag: wisselend. Heb zelf van de week een andere hoofdremcilinder aan mijn servo gehangen en moest 1 van de 2 nippels vernieuwen ivm vervorming.

succes, Fenna

Re: remservo

Geplaatst: do 04 jul 2013, 02:08
door Carawagon
Bedankt voor de snelle reactie!

Het feit dat bij jou de rem schurend en schokkend ging bij lekkage van de hoofdremcylinder naar de remservo lijkt te ontkrachten dat dit bij mij ook aan de hand is aangezien ik de remmen wel soepel volledig op druk kan brengen. Is alleen wel een kwestie van 2 x pompen waarna de auto opzij trekt.

Ik zal morgenochtend eerst eens een poging doen de remservo voorzichtig te verwijderen. mocht ik geen overduidelijke sporen van lekkage vanuit de hoofdremcylinder richting remservo vinden dan zal ik toch alle wielen en trommels eens verwijderen om te zoeken naar het lek want 250ml in een half jaar lijkt me wat veel van het goede om zomaar te verdwijnen.

Nog wel even een vraag met betrekking tot die remleidingen op de remcylinder: zijn dit bij de reguliere autohandel verkrijgbare dopjes, nippels en leidingen? of zijn dit weer speciale land rover onderdelen en engelse maten die ik alleen bij de laro onderdelenhandel ga vinden?

Heb niet zoveel zin om een klus te beginnen als ik vervolgens halverwege weer een week moet wachten tot ik de juiste onderdelen gevonden en ontvangen heb.

Groet, Wouter

Series III 109 2.25b Carawagon (Pluimpje)

www.flickr.com --> mod_embed_images_loadimage('3f159ed2dbec1a3ba1f7ea546765c07a', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Ffarm9.staticflickr.com%2F8079%2F8323003658_4b609748fc_z.jpg', 'http://farm9.staticflickr.com/8079/8323003658_4b609748fc_z.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Ffarm9.staticflickr.com%2F8079%2F8323003658_4b609748fc_z.jpg', 'http://www.flickr.com/photos/65356183@N05/8323003658/', 16646384, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Pluimpjedrama by WouterSlaman, on Flickr

Re: remservo

Geplaatst: do 04 jul 2013, 02:33
door fenix2
Hallo Wouter,

voor de 109 kun je rekenen op engelse maten en het is uitermate onverstandig om engelse en metrische maten te gaan mixen. Het lijkt te passen in sommige combinaties, maar past net niet.

Waarschijnlijk heb je bij de reguliere landrover onderdelen handelaren meer kans op passende spullen dan bij de auto-materialen-toko-om-de-hoek (die hier om de hoek, kon voor mijn peugeot zo de koppakking en carterpakking uit het schap trekken, maar keek een beetje glazig toen ik vroeg om een oliefiltertje voor mijn 2,25 laro dieseltje ;-) )

groetjes, Fenna

Re: remservo

Geplaatst: do 04 jul 2013, 11:24
door Hendrik "Blue-Box"
Je hebt meerdere problemen:
1. 2x trappen
2. scheef trekken
3. lekkage

mogelijk heb je ook 3 oorzaken.....

Is je pedaal na de 2e keer trappen hard of sponzig:
hard: dan moet je het waarschijnlijk zoeken in de afstelling van afstelnokken in je trommels waardoor je meer vloeistof moet verplaatsen dan je in 1x kan.
sponzig: waarschijnlijk lucht in het systeem (maar kan ook een zachte remslang zijn)

scheeftrekken is een weerstandsverschil tussen de schoenen en de trommels, dit heeft niets met de hydraulische installatie te maken. Als je namelijk links geen druk opbouwt gebeerd dit rechts ook niet.
hierbij moet je het zoeken in een (oude) olie of remvloeistof lekkage of niet goed slijtende remdelen.

Lekkage, ie moet je opsporen en dat zou in de remservo kunnen zitten.

Met de wartels moet je voorzichtig zijn, vooral bij het losdraaien van de stalen leidingen die in stalen wartels zitten. Als deze vast zitten door corrosie heb je kans dat je de leidingen kapot draait.
beter even een dag van te voren inspuiten.

Met groet,
Hendrik “Blue-Box”

veel foto's van onze nieuwe plek in Frankrijk: www.swane.fr
En natuurlijk de Land Rover foto's

mini5.jpg --> mod_embed_images_loadimage('dc48ad9e41aaacc5476dfc10c284a9fa', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.swane.nl%2FHendrik%2Ffoto%2Fbluebox%2Fmini5.jpg', 'http://www.swane.nl/Hendrik/foto/bluebox/mini5.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.swane.nl%2FHendrik%2Ffoto%2Fbluebox%2Fmini5.jpg', '', 16646647, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: remservo

Geplaatst: do 04 jul 2013, 11:36
door Exfietser
Als jouw remsysteem nog standaard is zoals landrover dat bedacht heeft moet de wagen gewoon rechtuit remmen met een defecte remservo. Je moet alleen een wat zwaarder voet hebben.

2 x pompen is lucht in je systeem, te weinig vloeistof of de afstelling van je remschoenen. (De schoenen staan te ver van de trommel af.) Het verdwijnen van vloeistof duid op lekkage. Het scheeftrekken van de wagen duid op een defecte rem. Trekt de wagen naar links dan de rechter voorrem bekijken.Trekt de wagen naar rechts dan linker voorrem bekijken. Zeer waarschijnlijk kom je dan ook je lekkage tegen. Remvloeistof loopt uit de remcilinder en maakt de trommel glibberig. Als je schoenen vochtig zijn, moet je de schoenen zowel links en rechts vervangen. De glibberigheid zit in het materiaal en krijg je er nooit meer uit.

Het verdwijnen van remvloeistof via de servo lijkt me zeer onwaarschijnlijk. Maar ik weet niet of het onmogelijk is. Heb je gekeken of je PDWA switch lekt? Verder kunnen leidingen ook doorroesten en gewoon halverwege gaan lekken. Dus alle leidingen helemaal nalopen.
Alle nippels en leidingen kun je zo overal kopen. Het is wel allemaal imperial spul. Als je het bij autorega besteld heb je morgen in huis. Je kunt de leidingen ook helemaal kant en klaar met alle nippels er op kopen. De wartels van de leidingen kun je gewoon los en vast draaien. Als je de originele stalen leidingen nog hebt is de kans echter groot dat je de leidingen stuk draait omdat de vastgeroest zitten. Let op met kruipolie (of nadere oliezooi). Dat mag absoluut niet in contact komen met je remvloeistof. Dat vreet elkaar op en de resulterende vloeistof tast je rubber cupjes van je cilinders aan.

Gebruik voor het los en vastzetten van wartels passende leidingsleutels. En doe dat met beleid. Voor het vastzetten de schroefdraad helemaal schoon poetsen (tandenborstel) en dan met de hand de leiding vastzetten. Daarna een kleine slag met de sleutel om de leiding echt vast te zetten. Is hij daarna niet dicht de wartel een klein beetje strakker zetten. Lukt dat niet dan de boel weer losmaken en oorzaak zoeken. Bij heel hard aandraaien sloop je de koppeling en krijg je hem nooit meer dicht. Gebruik voor eventuele smering en invetten cupjes alleen remmenvet bijvoorbeeld van ATE. Dat is speciaal voor gemaakt om te kunnen werken in combinatie met je remvloeistof.

Een lekkende remcilinder gewoon vervangen. Niet gaan reviseren. Als je in een zaterdagmiddag klaar wilt zijn, zorg dan dat je al je remcilinders op de plank hebt liggen. De kans is groot dat er ontluchtingsnippels zo vast gerot zitten dat je ze stuk draait. En dan is de enige oplossing een nieuwe cilinder.

Re: remservo

Geplaatst: do 04 jul 2013, 12:39
door Carawagon
Hoi Hendrik.

Het pedaal is na 2 x trappen keihard. Het scheeftrekken kan dan inderdaad in de afstelling van de remschoenen zitten of dus in remvloeistof die op de trommel is gelekt. auto trekt naar rechts dus wiel linksvoor gaat er als eerste vanaf.

De wartels die bij mij aan de hoofdremcylinder zitten lijken nog vrij schoon en gangbaar, Maar daar zal ik snel genoeg achter komen.

Bedankt voor de info!

Groet, Wouter

Series III 109 2.25b Carawagon (Pluimpje)

www.flickr.com --> mod_embed_images_loadimage('fd7f5e940d24d592875629e846150018', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Ffarm9.staticflickr.com%2F8079%2F8323003658_4b609748fc_z.jpg', 'http://farm9.staticflickr.com/8079/8323003658_4b609748fc_z.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Ffarm9.staticflickr.com%2F8079%2F8323003658_4b609748fc_z.jpg', 'http://www.flickr.com/photos/65356183@N05/8323003658/', 16646836, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Pluimpjedrama by WouterSlaman, on Flickr

Re: remservo

Geplaatst: do 04 jul 2013, 18:08
door Carawagon
Wiel en trommel linksvoor eraf gehaald en de hele binnenkant kleddernat. wonderbaarlijk genoeg geen sporen op de velg of band maar ik heb nu in elk geval het lek gevonden.

Verwacht morgen met de post 2 nieuwe remcylinders, remschoenen links en rechts voor, en het een en ander aan remleidingwerk en wartels.
Ik laat de remservo nog even voor wat die is want zoals aangegeven moet de wagen dus ook zonder remservo recht kunnen remmen.
Met een beetje geluk besluit de remservo weer een beetje mee te doen zodra het verdere systeem weer in orde is en kan ik rustig even op zoek naar een 2ehands of goede aanbieding. Vind 140 euro ex btw toch wat aan de hoge kant voor een nieuwe unit.

Bedankt voor de tips tot zover en ik laat nog even weten hoe het uitpakt!

Groet, Wouter

Series III 109 2.25b Carawagon (Pluimpje)

www.flickr.com --> mod_embed_images_loadimage('9fb7bf79cef8959d9c0b428a53c8ad68', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Ffarm9.staticflickr.com%2F8079%2F8323003658_4b609748fc_z.jpg', 'http://farm9.staticflickr.com/8079/8323003658_4b609748fc_z.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Ffarm9.staticflickr.com%2F8079%2F8323003658_4b609748fc_z.jpg', 'http://www.flickr.com/photos/65356183@N05/8323003658/', 16647722, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Pluimpjedrama by WouterSlaman, on Flickr

Re: remservo

Geplaatst: do 04 jul 2013, 19:36
door jamaar
denk niet dat je servo stuk is, die gaat weer mee doen als je remmen goed afgesteld staan, hij versterkt het meeste in de eerste cmeters die je intrapt en bij een goed hard pedaal reageert je rem daar binnen
maar nu je toch bezig bent doe dan ook gelijk de andere kant, ervaring leert dat die ook snel aan de beurt is
en vergeet niet naar je remslangen te kijken, die kunnen aan de buitenkant nog redelijk zijn maar vaak aan de binnenkant verstopt doordat het rubber oplost een setje van 3 met stalen mantel kost de wereld niet
je kan de schoenen goed schoon krijgen met witwaspoeder, in marokko gebruik ik tide een beetje agresief maar maakt goed schoon, gebruik daarbij een 3M goene schuurlap en ze remmen weer als een speer
beter is trouwens de voorremmen geheel te vervangen met nieuwe trommels, ik haal de setjes bij van dam
zijn nog van het leger dacht 75 ex maar zie ze niet staan op de website [www.vandamlandrover.nl]
remmen is iets waar ik niet meer op bezuinig, rij met bijna 3 ton rond en wil niet onbeheersbaar de berg af
misschien word het wel te veel maar nu je de trommel er af hebt kan je overwegen de keerring in de as te vervangen bij mij was het eerst 1 kant de rem lek binnen een maant de ander kant keerring lek daarna die rem en toen de ander keerring en dat binnen een half jaar, ik heb toen bij de remmen alleen de kupjes vervangen
doe ik ook nooit meer lekte na een jaar weer
in marokko 4 nieuwe remcilinders 45 euro en ze zijn nog goed ook

voorjamaar-1.jpg --> mod_embed_images_loadimage('c2f66c11157908efedaa117196501117', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi1207.photobucket.com%2Falbums%2Fbb477%2Fsjeroens%2Fvoorjamaar-1.jpg', 'http://i1207.photobucket.com/albums/bb477/sjeroens/voorjamaar-1.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi1207.photobucket.com%2Falbums%2Fbb477%2Fsjeroens%2Fvoorjamaar-1.jpg', '', 16647875, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: remservo

Geplaatst: do 04 jul 2013, 21:38
door Carawagon
Goed punt over die paar ton die de berg af komt denderen

Ik vervang op dit moment eerst enkel de cylinders aan de linkerkant. pakketje is namelijk al onderweg met maar 2 cylinders. Ik ben wat dat betreft nog een beetje opgevoed van: als het werkt, blijf dr dan vanaf!... wel vervang ik van beide zijden de remschoenen. Remtrommels laat ik even voor wat ze zijn want die zijn nog nagenoeg nieuw. (hebben sinds plaatsing mischien 1500 km gedaan.) Ik meet op de oude schoenen verder geen dikteverschil over het remvlak dus ik ga er vanuit dat het remvlak netjes recht afgesleten is. de enige reden dat ik de remschoenen vervang is dus vanwege het feit dat ze kletsnat waren van de remvloeistof en het idee dus is dat dat eigenlijk altijd problemen zal blijven geven omdat het in het materiaal van de remschoen trekt. kwa resterende remlaag waren ze nog zo goed als nieuw.

De flexibele remleidingen leken mij nog prima, geen droogtescheurtjes of opbollingen etc. Had er echter niet bij stil gestaan dat de binnenkant dus vergaan zou kunnen zijn.
Mocht ik tegen problemen aanlopen tijdens het ontluchten of bij het remmen zal ik die als eerstvolgende vervangen.

Bedankt voor de tips!

Series III 109 2.25b Carawagon (Pluimpje)

www.flickr.com --> mod_embed_images_loadimage('3a86077bc9066074577b5e9f94fdc696', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Ffarm9.staticflickr.com%2F8079%2F8323003658_4b609748fc_z.jpg', 'http://farm9.staticflickr.com/8079/8323003658_4b609748fc_z.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Ffarm9.staticflickr.com%2F8079%2F8323003658_4b609748fc_z.jpg', 'http://www.flickr.com/photos/65356183@N05/8323003658/', 16648062, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Pluimpjedrama by WouterSlaman, on Flickr