Pagina 1 van 1
Montage dichte zijwanden Def 90
Geplaatst: wo 05 jun 2013, 00:17
door JD
In het kader van realisatie grijs kenteken heb ik een nieuw hoger dakje gemonteerd.
Nu de zijwanden met glas vervangen door dichte exemplaren.
Moet het dak eraf om zijwanden te demonteren en dichte wanden aan te brengen? TIPS?
JD
Re: Montage dichte zijwanden Def 90
Geplaatst: wo 05 jun 2013, 01:20
door Joep
Je hoeft maar 1 raam te blinderen, de linker. Waarom monteer je niet een geblindeerd raam? Die kun je eenvoudig verwisselen
Joep
Ninety 2.5D County 24-01-1985
Vlijmen
Foto-L4TPFTP7.jpg --> mod_embed_images_loadimage('5583d62642f467353f3f4e724b2400b3', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-L4TPFTP7.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-L4TPFTP7.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-L4TPFTP7.jpg', '', 16589786, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Re: Montage dichte zijwanden Def 90
Geplaatst: wo 05 jun 2013, 02:05
door Tonny LR110
Je gaat als een speer JD hahahaha
Geblindeerd raam is niet toegestaan Joep... Maar dat wist JD denk ik al huh?
Glas is zowiezo niet toegestaan aan de linkerzijde... ( moet een dicht paneel zijn en gelijmd of gelast dus)
Rechter kant van de bagage ruimte 1 raam ( dus alpine raampje ook dicht lijmen, ook aan de linker zijde)
De bovenkant van je achterste dakje moet wel minimaal 25 cm hoger zijn als bovenkant van je bestuurder deur... als dat twijfelachtig is... voor gewoon paar bar uit je banden en achter een paar bar erbij
Minder als 25cm dan moet je nl compleet dicht tussenschot achter je bestuurders stoel.( met raampje erin mag).
Is de diepte van je laadbak wel diep genoeg JD? daar las ik namelijk wat discussies over op deze site.
Eventueel ook meteen wat gewicht eraf halen voor je hem gaat herkeuren JD? klasse lager met ledig gewicht is ook meteen mee genomen TOCH?
Gr Tonny
Re: Montage dichte zijwanden Def 90
Geplaatst: wo 05 jun 2013, 02:15
door Tonny LR110
Bij een 110 heb ik zijpanelen ooit vervangen zonder het dak compleet eraf te halen... ( zat gekit op de voorraam dus)
Ik heb toen gewoon compleet de zijkantjes los gebout en bovenste scharnier van de achterdeur .... toen 2 houten balkjes tussen de vloer en achter in de sponning van de achterdeur geplaatst.
Dan het dak omhoog gezet zoveel als nodig was om ze eruit te krijgen ( eventueel wat extra korte plankjes eronder of wiggen als het toch niet genoeg blijkt te zijn)
Suc6 groetjes Tonny
Re: Montage dichte zijwanden Def 90
Geplaatst: wo 05 jun 2013, 23:08
door Marc-my-Words
En zoals al eerder opgemerkt: Het hoeft/moet alleen links dus rchts kan je alles laten zitten (als je dan links de zijwand er ook weer tussen geknutseld krijgt).
Marc
Re: Montage dichte zijwanden Def 90
Geplaatst: do 06 jun 2013, 14:20
door Gert2.8dt
je kunt er gewoon kunststof panelen inkitten ( bijvoorbeeld zwart acrylaat ) of een stevige aluplaat die je eerst coat en daarna met kit vastzet voor duurzame verbinding en daarna het rubber vast lijmt aan de carrosserie . kit is fijn als je het er niet te dik tussendrukt , vooral de rubbers niet schoonmaken want anders kan de kit er niet weer af als je later wat anders wilt , het hoeft alleen maar "vast" te zitten
links helemaal dicht inklusief dat alpineruitje en rechts mag maar 1 raam zitten met een maximale afmeting dacht ik ( schuifraam is 2 delen= 2 ruiten ) dus het alpineruitje moet ook dicht . kijk even bij de belastingdienst/rdw op de term 'eisen grijs kenteken ' , even uitprinten en klaar voor de klus .
voor een 90 op grijs moet je de stoelen aardig in de voorste stand zetten en het schot direkt achter de stoel monteren ivm het economisch blok in de laadruimte van 1.25 x 98 x 20 of 30 cm ( lxhxbr )
Re: Montage dichte zijwanden Def 90
Geplaatst: do 06 jun 2013, 17:03
door Marc-my-Words
NB Rechts mag er één opening ! (Bij mijn weten zijn er geen max. maten, maar je doet er in allerlei opzichten goed aan het niet te opzichtelijk te maken.)
In één opening mogen meerdere ruiten zitten (desnoods glas in lood), dus een standaard schuifraam mag, en ook mag een raam met een omgekeerde T, dwz alleen boven een schuifraampje.
Marc
Re: Montage dichte zijwanden Def 90
Geplaatst: vr 07 jun 2013, 16:43
door Gert2.8dt
Schuiframen ( als ze werken zijn het wel even 2 ramen, of ze nu glas in lood zijn of niet ) of andere ramen van de laadruimte aan de rechterzijde mogen niet geopend kunnen
Re: Montage dichte zijwanden Def 90
Geplaatst: vr 07 jun 2013, 22:15
door Marc-my-Words
Gert2.8dt Schreef:
-------------------------------------------------------
> Schuiframen ( als ze werken zijn het wel even 2
> ramen, of ze nu glas in lood zijn of niet ) of
> andere ramen van de laadruimte aan de rechterzijde
> mogen niet geopend kunnen
Waar staat dat ??
Ik heb indertijd de belastingmannen gevraagd op een raam met zo'n omgekeerde T mocht (waarbij één van de twee deelruitjes boven die T zou kunnen schuiven. Dat was allemaal geen probleem: 1 opening was de norm, en zo groot als ik leuk vond (zolang het maar "normaal" was.
Uiteindelijk heb ik de HardTop om diverse redenen maar gewoon dicht gelaten.
Marc