Pagina 1 van 1

Springt uit z'n 2 tijdens afremmen op de motor

Geplaatst: ma 24 sep 2012, 22:55
door WillemJ
Luitjes,

De V-bak van mijn Lightweight (2.25 diesel) springt uit zijn 2e versnelling tijdens afremmen op de motor. Vooral tijdens het maken van lastige afdalingen in z'n 2e versnelling (zowel in hoge als lage gearing) is dit niet echt wenselijk. Het probleem is al een lange tijd bekend. Wanneer ik tijdens terugschakelen van 3 naar 2 bruusk de koppeling op laat komen dient zich het zelfde probleem aan. De bak schakelt verder overigens perfect.
Onlangs heb ik de o-ringen van de selecteurassen vervangen. Tevens heb ik alle 3 de veertjes (die de kogeltjes in de selecteurassen duwen) preventief vervangen. De uitsparingen in de selecteurassen (waar de kogeltjes invallen) vertonen geen noemenswaardige slijtage.

Wat kan de oorzaak van bovengenoemd probleem zijn? Ik heb iemand weleens horen roepen dat versleten synchro mesh ringen de boosdoeners kunnen zijn.

Iemand ervaring met het bovenstaande? Zo ja, wat was de oorzaak.

Groet,
Willem

Re: Springt uit z'n 2 tijdens afremmen op de motor

Geplaatst: ma 24 sep 2012, 23:24
door Geert 88 SIIID
Hallo Willem,

Ik had hetzelfde probleem met mijn 88 diesel.
Toen de bak uit elkaar was bleken de synchromesh ringen goed maar bleek dat de moer van de tweede as was losgelopen, dit geeft dezelfde symptomen.
Alleen waren in mijn geval de synchromesh vertandingen op de tandwielen versleten en de messing synchromeshes nog oke.
Deze vervangen door goede andere en probleem opgelost.

Gr.

Geert

Re: Springt uit z'n 2 tijdens afremmen op de motor

Geplaatst: ma 24 sep 2012, 23:36
door westfries.
Willem
Heb je een overdrive ??
Zo ja kan het wezen dat de moer van de uitgaande as van de Vbak in de tussenbak niet vast genoeg zit
Dit kan tevens zijn als er geen overdrive is gemonteerd maar iets onwaarschijnlijker

vlag.jpg --> mod_embed_images_loadimage('f4ef3eb920680ed4391cc8551d8cd532', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.udcn.nl%2FFOTO%2Fvlag.jpg', 'http://www.udcn.nl/FOTO/vlag.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.udcn.nl%2FFOTO%2Fvlag.jpg', '', 15943871, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Springt uit z'n 2 tijdens afremmen op de motor

Geplaatst: di 25 sep 2012, 17:33
door one-sven
Hoi Willem,

Ik heb eens een soortgelijk probleem gehad, (SIII 2,25 diesel) Mij is toen verteld dat dit o.a. te maken had met overmatige speling op de
motor/bak steunen. Deze vernieuwd en een V-bak additief heeft bij mij prima geholpen.

Gr. Sven

Re: Springt uit z'n 2 tijdens afremmen op de motor

Geplaatst: wo 26 sep 2012, 22:35
door WillemJ
Dank voor de reacties.

Heb de ophangrubbers van de bak 2 jaar terug vervangen. Over welk type additief praten we eigenlijk?

Nu moet ik er ook bij zeggen dat de achteruitversnelling al sinds lange tijd een ratelend geluid maakt. Dit geluid, opgeteld bij het probleem van uit de 2e versnelling springen, zet me aan het denken om de bak te reviseren. Het ding is immers al meer dan 30 jaar oud. Nu twijfel ik er aan om het zelf te doen of om een gereviseerde 'ruil' bak op de kop te tikken.
Wie kent goede adresjes voor gereviseerde bakken in midden- of oost-brabant?

Groet,
Willem

Re: Springt uit z'n 2 tijdens afremmen op de motor

Geplaatst: do 27 sep 2012, 12:12
door Hans 109
www.maanrover.nl

mvg Hans