Pagina 1 van 1

Hoofdremcilinder / ontluchting remsysteem

Geplaatst: wo 22 aug 2012, 18:45
door Jaap 109
Beste collega's,

Ik heb even wat advies nodig.

Ik heb mijn remcilinder vervangen door een TRW Lucas (90569126 G)
Volgens mij heb ik deze goed aangesloten : de pijp die direct naar de remmen gaat op de opening met schuine zijde aangesloten en het reservoir op de andere uitgang aan het eind.
Nu krijg ik geen vloeistof in het systeem. Ik heb het reservoir eraf gehad en doorgeblazen is dus niet verstopt.
De remvloeistof stroomt er niet uit maar drupt. Wanneer ik de buis bij het verdeelstuk eraf haal en hou mijn duim op de pijp dan voel ik wel druk wanneer de pedaal word ingedrukt.

Wie weet er een oplossing.

Met vriendelijke groet,

Jaap
109 2.25 diesel

Re: Hoofdremcilinder / ontluchting remsysteem

Geplaatst: wo 22 aug 2012, 21:12
door Jos Daalmans
Hoi Jaap,

Normaal zou je een remsysteem ook moeten kunnen ontluchten door gebruik te maken van de "zwaartekracht" die de remolie naar het onderste punt laat stromen.
Ik heb het twee weken geleden gedaan met mijn Ninety, die denk ik een andere hoofdremcilinder heeft. Dit was na de werkzaamheden aan de remslangen op vijf minuten gebeurd.

Ik heb de flexibele slangen vervangen door RVS uitvoeringen met kunststof binnenwerk, dus zat er heel wat lucht in het systeem. Ik heb een doorzichtige slang op de ontluchtingsnippel gezet, deze slang aan de andere kant in een potje gedaan en de nippel los gedraaid. Eerst komt er even wat olie, dan luchtbelletjes, weer wat olie en dan nog een paar kleine luchtbelletjes. Als het goed is, krijg je dan ook "schone" remolie, zodat de oude remolie in een keer vervangen is. Daarna draai je uiteraard de nippel weer dicht. Doe dit met alle vier de remcilinders. Even geduld hebben, het loopt niet snel en duurt per wiel ongeveer een minuut.

Let op!

- Belangrijk is wel dat het rempedaal niet bediend mag worden, anders loopt er geen olie vanuit het reservoir naar de hoofdremcilinder.
- Ook belangrijk dat het binnenste van de hoofdremcilinder helemaal terug komt als het rempedaal niet wordt bediend en dus naar boven komt. Als dit niet het geval is, loopt er geen remolie door de hoofdremcilinder (omdat de rubber cups in de hoofdremcilinder al langs het instroom gaatje zijn bewogen).
- Let ook op dat je voldoende remolie in je hoofdremcilinder hebt, voordat je weer een andere remcilinder gaat ontluchten.

Op deze manier kun je het remsysteem in je eentje ontluchten. Heb jij of iemand in de buurt een Easy-bleed systeem, gaat het ook wel. Je zet dan druk op de hoofdremcilinder (vanuit een autoband met een slangetje en schroefdeksel). je hoeft dan niet op het rempedaal te drukken om de olie te laten stromen.

Succes en sleutel ze,

Jos

2013%252002%2520Laro%2520in%2520the%2520Snow.jpg --> mod_embed_images_loadimage('7f79198806a82d7e90fcf4b478ad8e7c', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=https%3A%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2F-7dI3GBJcAGs%2FUSpfDq4jgwI%2FAAAAAAAAHbk%2FFdNByTE8Wtw%2Fs400%2F2013%25252002%252520Laro%252520in%252520the%252520Snow.jpg', 'https://lh4.googleusercontent.com/-7dI3GBJcAGs/USpfDq4jgwI/AAAAAAAAHbk/FdNByTE8Wtw/s400/2013%252002%2520Laro%2520in%2520the%2520Snow.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=https%3A%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2F-7dI3GBJcAGs%2FUSpfDq4jgwI%2FAAAAAAAAHbk%2FFdNByTE8Wtw%2Fs400%2F2013%25252002%252520Laro%252520in%252520the%252520Snow.jpg', '', 15838904, 600, 600, 'Loading image ...', false); DSC03293.JPG --> mod_embed_images_loadimage('7d2c41ea55be228112d77e713fbda22e', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=https%3A%2F%2Flh6.googleusercontent.com%2F-Bg6OpwqHcbQ%2FUU3O57oBdhI%2FAAAAAAAAHiY%2FjGWuWRh5Ld8%2Fs400%2FDSC03293.JPG', 'https://lh6.googleusercontent.com/-Bg6OpwqHcbQ/UU3O57oBdhI/AAAAAAAAHiY/jGWuWRh5Ld8/s400/DSC03293.JPG', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=https%3A%2F%2Flh6.googleusercontent.com%2F-Bg6OpwqHcbQ%2FUU3O57oBdhI%2FAAAAAAAAHiY%2FjGWuWRh5Ld8%2Fs400%2FDSC03293.JPG', '', 15838904, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Lacht in onze tweede auto "nog" "Tax-Free" Ninety V8 1986. This car contains: 16 Rockers, 49 Rollers and 1 Mule to drive it.
En de derde auto: Mazda MX-5 Black Nardi Torino. The Original Roadster.
Dad's Garage, reparatie analyse, alle voorkomende reparaties, bandenhotel service, gratis garage auto, financieringen, alle verbouwingen etc. etc.

Re: Hoofdremcilinder / ontluchting remsysteem

Geplaatst: do 23 aug 2012, 23:49
door Jaap 109
Vandaag weer de hele dag bezig geweest om de remmen aan te pakken.
Ik kreeg de hoofdcilinder werkende al duurde dat wel enige tijd. Vervolgens alle wielen er af en de remschoenen afgesteld. Rechtsachter heeft mijn voorganger de remschoenen verkeerd geïnstalleerd en dat heb ik weer goed opgelost.
Vervolgens de voorwielen. Rechtsvoor was er een remcilinder lek. Vervolgens heb ik alle remcilinders voor vervangen (ik had ze toch op voorraad) Alles naar mijn mening goed aangesloten en vervolgens de remmen ontluchten.
Na vier keer ontluchten verlies ik nog steeds de druk op het pedaal.
Mijn volgorde van ontluchten is zoals ik hier al eerder op het forum heb gelezen LA RA LV RV. (LHD)
Komt die lucht er zo moeilijk uit of zie ik nog iets over het hoofd.

Ik heb de remschoenen naar mijn mening goed afgesteld (aan laten lopen en vervolgens 1á2 tandjes terug zodat deze net weer vrij lopen).

De 2 laatste ontluchtingen bleef het pedaal enige tijd hard en vervolgens na 2-5 min. kon ik de pedaal weer helemaal intrappen.

Graag jullie reactie, (ik heb ook al gezocht hier op het forum maar kom er niet uit)

M.vr.gr.
Jaap (Portugal)

Re: Hoofdremcilinder / ontluchting remsysteem

Geplaatst: vr 24 aug 2012, 00:03
door Dirk109
Jaap, heb je tijdens het ontluchten de verstellers wel helemaal in gedraaid?(dus maximaal los)
Dat is van groot belang omdat de cylinders dan maximaal in zitten en er zo geen lucht in achter kan blijven.
Wat je ook kan doen is een slang afknellen om de beurt (of alle tegelijk) zodat je kan lokaliseren waar het probleem zit.
En hoe ontlucht je dan eigenlijk?slangetje aan de nippel in een anti terugzuig potje remvloeistof?

Dirk109

Re: Hoofdremcilinder / ontluchting remsysteem

Geplaatst: vr 24 aug 2012, 00:40
door Jaap 109
Beste Dirk,

Kun je onderstaande beter uitleggen, hoe werkt dit?

"En hoe ontlucht je dan eigenlijk?slangetje aan de nippel in een anti terugzuig potje remvloeistof"?

Ik heb voor het ontluchten alle remschoenen afgesteld : flink aan laten lopen en vervolgens 1á 2 tandjes terug zoals ik op het forum al eerder had gelezen.

De manier waarop ik heb ontlucht is: Aantal keren pomen en vervolgens pedaal ingedrukt ventiel open en vervolgens weer dicht vervolgens pedaal weer omhoog vervolgens pedaal weer ingedrukt ventiel open en vervolgens weer dicht. Dit 1á 3 keer en dan weer een aantal keer pompen tot het pedaal weer hard is.

M.vr.gr.
Jaap
Portugal

Re: Hoofdremcilinder / ontluchting remsysteem

Geplaatst: vr 24 aug 2012, 00:47
door Jaap 109
Best Jos,

Bedankt voor je info deels had ik er wat aan.

M.vr.gr.
Jaap
Portugal

Re: Hoofdremcilinder / ontluchting remsysteem

Geplaatst: vr 24 aug 2012, 01:05
door Dirk109
Jaap je moet voor het ontluchten de remverstellers geheel los draaien dus niet de schoenen net aan laten lopen.
Na het ontluchten stel je pas de remmen af.
Bij het ontluchten doe ik altijd een stukje slang aan de nippel(15cm) en laat dit in een kleinglaspotje hangen die ik met een ijzerdraadje vasthang aan de remplaat oid.
In dat potje zit een laagje vloeistof zodat het ondereind van de slang nooit lucht kan terug zuigen.

Zelf ontlucht ik altijd door dmv een verbouwde reservoirdop hoofdremcylinder met luchtnippel op mijn compressor aan te sluiten met 1bar erop.
Je kan dan continu onder je auto blijven en ontluchten in je eentje.
.Kan ook met een fietsband die je doormidden knipt en aan het einde dichtbind.Het andere eind op je hoofdremcylinder potje en opblazen maar, werkt ook goed.Let wel op dat er genoeg vloeistof in blijft.

Succes Dirk