Pagina 1 van 1

Handrem afstellen

Geplaatst: za 11 aug 2012, 22:59
door Maarten Bossenbroek
Hallo,
Ik heb bij mijn goed werkende handrem de oliekeering vervangen.
NU heb ik alles weer gemonteerd en de handrem gaat heel licht en remt niet voldoende. Maar ik ben een tijd bezig geweest en de ene keer remt tie weer als ik hem ontspan en nu remt tie weer niet goed.
Wat te doen?
MAarten

Re: Handrem afstellen

Geplaatst: za 11 aug 2012, 23:09
door Erik One-ten+LW op 't werk
Handig te vermelden om welk type auto het gaat?

Grtz. Erik


Re: Handrem afstellen

Geplaatst: za 11 aug 2012, 23:17
door Maarten Bossenbroek
Defender 110 met lt230

Re: Handrem afstellen

Geplaatst: ma 13 aug 2012, 19:20
door Maarten Bossenbroek
Iemand?

Re: Handrem afstellen

Geplaatst: ma 13 aug 2012, 22:11
door Leendert
Normaal gesproken stel je de handrem aan de trommel (stelbout losser of vaster)
En aan de bedieningskant alleen de eventuele te grote speling er uit halen.
Als de handrem los staat moet er een beetje speling zijn in de kabel.
Maar aangezien je van alles los gemaakt hebt zou ik eerst zorgen of controleren dat alles op de juiste manier gemonteerd is.
Zitten de veertjes op de schoenen goed?
Schoenen op de juiste manier in de expander en in de steller?
en zo verder.
Succes

Re: Handrem afstellen

Geplaatst: ma 13 aug 2012, 23:29
door Puffino
tja op basis van deze beschrijving kunnen we moeilijk zien wat je verkeerd gedaan zou hebben. Ene keer wel goed, andere keer niet, dat vind ik merkwaardig.

Dus heb je geen werkplaatshandboek gebruikt? Pak er eens eentje bij en kijk dan naar hoe het zou moeten.

Ik gok dat je de schoenen verkeerd gemonteerd hebt (veertje?)

Sander Lelieveld


Snorkel, een 200tdi Symphonie op 24V

Snorkel.Runde.NL

Re: Handrem afstellen

Geplaatst: ma 13 aug 2012, 23:53
door plaetje
Geachte Heer ten eerste het is geen handrem maar een parkeer rem
Dat wil zeggen dat de wagen moet stil blijven staan op een heuvel
Je moet niet aan de handel trekken onder het rijden
afstellen is de stelschroef zo vast zetten dat er geen bewiging in de trommel is en dat 2 klikken terug stellen
altans zo is dat bij mijn auto's de TD5 en de Serrie 3

limburgrover

Re: Handrem afstellen

Geplaatst: di 14 aug 2012, 11:23
door Hendrik "Blue-Box"
Als je alles uit elkaar gehad hebt gok ik erop dat de "expander", het apparaatje waar je handremkabel aan vast zit niet goed gemonteerd is.
Inwendig zitten conische busjes en tonnetjes, als deze niet goed zitten krijg je deze klachten.

Er van uitgaande dat je de boel wel op de goede manier afgesteld hebt met de stelschroef op de trommel en NIET door middel van de lengte van de kabel.

Met groet,
Hendrik “Blue-Box”

veel foto's van onze nieuwe plek in Frankrijk: www.swane.fr
En natuurlijk de Land Rover foto's

mini5.jpg --> mod_embed_images_loadimage('89369c36299d726a7250d9341719fac8', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.swane.nl%2FHendrik%2Ffoto%2Fbluebox%2Fmini5.jpg', 'http://www.swane.nl/Hendrik/foto/bluebox/mini5.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.swane.nl%2FHendrik%2Ffoto%2Fbluebox%2Fmini5.jpg', '', 15813407, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Handrem afstellen

Geplaatst: wo 15 aug 2012, 00:41
door Maarten Bossenbroek
Allemaal bedankt voor de reacties. Ik heb het boeltje weer uit elkaar gehaald, en alles nauwkeurig via het handboek(vorige keer niet tot beschikking) gemonteerd.
Heb het in een uurtje gedaan en getest. Ik blijf nu netjes stilstaan als ik bij de dijk een stoep afga en hem op de handrem zet.

Re: Handrem afstellen

Geplaatst: wo 15 aug 2012, 14:46
door Puffino
super, dat zijn de fijnere berichten op de prik.

Sander Lelieveld


Snorkel, een 200tdi Symphonie op 24V

Snorkel.Runde.NL

Re: Handrem afstellen

Geplaatst: wo 15 aug 2012, 19:38
door Eric&Betty Boop
M.Bossenbroek Schreef:
-------------------------------------------------------
> Allemaal bedankt voor de reacties. Ik heb het
> boeltje weer uit elkaar gehaald, en alles
> nauwkeurig via het handboek(vorige keer niet tot
> beschikking) gemonteerd.
> Heb het in een uurtje gedaan en getest. Ik blijf
> nu netjes stilstaan als ik bij de dijk een stoep
> afga en hem op de handrem zet.

Mooi dat het weer werkt,maar de volgende keer dat je de achterste uitgaande keerring van de tussenbak gaat vervangen kan je de remankerplaat en de remschoenen gewoon laten zitten. Alleen de trommel en de flens verwijderen is genoeg om bij de keerring te komen.

Groet.
Eric.

Foto-S36C8XEB.jpg --> mod_embed_images_loadimage('4fb500e0d072cabc0a4db19e1df279ba', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-S36C8XEB.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', '', 15817556, 600, 600, 'Loading image ...', false);
1tonsquash2.gif --> mod_embed_images_loadimage('a1edcfbd3b8fbd66cee49e38e7de41f2', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', 'http://roverlanders.bc.ca/roverforum/images/smilies/1tonsquash2.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', '', 15817556, 600, 600, 'Loading image ...', false);