Pagina 1 van 1

ombouw body

Geplaatst: do 12 apr 2012, 18:48
door RaRo1980
Hallo,

Ik zou graag willen weten hoeveel werk het is om een body van een range rover classic te wisselen, belastingvrij chassis onder een nieuwere body.

Waar zou ik het uit kunnen laten voeren en wat mag het ongeveer kosten? Nog specifieke problemen waar je tegenaan kunt lopen, voor de duidelijkheid motor en aandrijving kunnen blijven zitten.

Graag jullie kennis!

Re: ombouw body

Geplaatst: do 12 apr 2012, 18:59
door sjorsboomschors/aka/PP
hmm, welkom.
lees je eerst eens in, zowel hier als op het web.....
LMGTFY!

Re: ombouw body

Geplaatst: do 12 apr 2012, 20:15
door Edwin109
sjorsboomschors/aka/PP Schreef:
----------------------------------------------------
> LMGTFY!


leuke link

Re: ombouw body

Geplaatst: do 12 apr 2012, 20:21
door sjorsboomschors/aka/PP
yup
maar kwartjesvinders enz. kunnen het maar beter ergens anders zoeken, in mijn persoonlijke opinie......
out of the blue iets roepen, NUL onderzoek oid...
en ook zo dom zijn om aan een Land Rover te gaan beginnen.....

Re: ombouw body

Geplaatst: do 12 apr 2012, 21:29
door RaRo1980
Beste Sjors,

Jij weet kennelijk nogal veel........
Zo "weet" jij dat ik géén onderzoek heb gedaan, dat ik geen landrover heb en dat ik kwartjes weet te vinden die al een aantal jaren niet meer een wettig betaalmiddel zijn.

Jouw conclusie van kwartjesvinder maakt iedereen hier op dit forum tot kwartjesvinders, immers waarom hier vragen en zelf doen in plaats van naar de Laro dealer brengen voor reparatie?

Al met al leen ik graag je glazen bol en daar wil ik graag een paar kwartjes voor betalen.
Als je overigens aangeeft waar ik een duidelijk antwoord op mijn vraag kan vinden, zal ik toegeven dat ik slecht gezocht heb.

Ik hoop dat er ook mensen zijn die wel gewoon iemand op weg kunnen helpen.

Re: ombouw body

Geplaatst: do 12 apr 2012, 21:44
door Davy
Het is toch wat! Iemand die op een forum ervaringen van anderen vraagt. Tsss. Moet niet gekker worden hier.

Re: ombouw body

Geplaatst: do 12 apr 2012, 22:15
door RoLandrover
RaRo80,

genoeg kwartjes maken snel vele hele! Maar vertel eens,..wat is precies je plan. Heb je een oude range waar je een luxe jonge body op wilt hebben, of heb je een luxe range die je goedkoper wilt gaan rijden?

Je zegt dat de motor en bak kunnen blijven dus ik gok even dat je een oude hebt die je graag wil gaan verjongen?
Of het uit kan om iemand voor te betalen vraag ik eigenlijk af,..er gaan wel wat uurtjes inzitten. En eenmaal bezig is er altijd genoeg materiaal dat je moet vervangen omdat je het toch eenmaal los hebt en makkelijk bij kan en spijt van krijgt als het even later echt moet.

Je moet echt een gepassioneerde hobbyist zijn en het doen omdat het ook leuk is om te sleutelen. Ga je over het randje van de wettelijke mogelijkheden,..dan zou ik niet te veel hier op het Prikbord er over schrijven

Maar leg je plan eens uit als je wilt?

grtn

RoLandRover
3.9RR73

Re: ombouw body

Geplaatst: do 12 apr 2012, 22:22
door sjorsboomschors/aka/PP
beste Raro...
allereerst is dit idd een/mijn veronderstelling, je wilt iets doen wat wettelijk niet helemaal mag, en doordat het nogal veelvuldig in het verleden met RR body's is gebeurt is het RDW wat strakker aan het controleren, wat invoer van LR's weer kan bemoeilijken
maar like I said..... da's MIJN bescheiden mening, en doe ermee wat je wilt.
maar je plempt hier een vraag, en daar kan je een reactie op verwachten, toch?
en ik heb je nergens met naam & toenaam een kwartjesvinder genoemd, dat maak je er zelf van
Prikkers zijn soms nogal kort door de bocht ( ikke zeer ) maar is niet afzeiken oid.
en ik vermoed dat je geen Land Rover hebt, omdat je dit zelf zegt:QuoteRaro1980 Waar zou ik het uit kunnen laten voeren en wat mag het ongeveer kosten? Nog specifieke problemen waar je tegenaan kunt lopen en mijn link staat deze ook bij:
[www.r5o.nl]
even doorklikken:
klikkk
cheers



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 12/04/2012 20:22 door sjorsboomschors/aka/PP.

Re: ombouw body

Geplaatst: do 12 apr 2012, 22:42
door Bart van Dessel
Wat anderen van plan zijn moeten ze zelf weten, eigen verantwoordelijkheid. Ik vind het jammer dat nieuwelingen hier direct door andere prikkers in hun kl*t*n geschopt worden met hun plannen. 95% van alle LandRovers hier op het forum voldoen niet meer aan de typegoedkeuring zoals ze oorspronkelijk hoorden te zijn dus we moeten geen anderen gaan afzeiken. We hebben een symphatiek merk en daar horen ook beschaafde mensen bij. Oké, RaRo1980 mag zich natuurlijk wel even als nieuweling zich even voorstellen hier, niemand is hier anoniem.

Betreft je vraag, ik heb al veel Range Rovers omgebouwd, de hoeveelheid werk valt op zich wel mee, mits je een 2 koloms brug hebt, veel tijd over hebt, 2 rechterhanden, beetje inzicht, een lasapparaat (iedere RRC is wel ergens rot) en een soepele vriendin (of vriend)
Hoe oud is de huidige RRC en van welk jaar is de body die je wil plaatsen??

1 van mijn projecten: [www.mijnalbum.nl]

Groetjes, Bart

Re: ombouw body

Geplaatst: do 12 apr 2012, 23:17
door sjorsboomschors/aka/PP
anoniem?? jij wel eventjes Bart...
en idd, was niet de bedoeling om 'm voor z'n Ballocks te kicken, ben nu eenmaal beetje direct... sorry

Re: ombouw body

Geplaatst: vr 13 apr 2012, 00:13
door Bart van Dessel
Ik was idd even getransformeerd in een prachtig pussy!! Moe kunne of nie? Ja jij bent inderdaad recht voor z'n raap, ach komt allemaal goed. RaRo1980 denkt wat is dít??

Re: ombouw body

Geplaatst: vr 13 apr 2012, 00:35
door RoLandrover
Gewoon een alledaags stelletje Land Rover idioten,......

De een nog gekker dan de andere,....

Pas maar op,..het word helemaal leuk als je ineens de persoon achter de naam ziet als je op een LR/Prikkers-Event komt.

Dan ben je blij als je 's avonds weer achter je pc'tje zit te prikken op de groene pagina.

grtn

Re: ombouw body

Geplaatst: vr 13 apr 2012, 10:10
door sjorsboomschors/aka/PP
@Roland.... jij kent Vera dus ook......

Re: ombouw body

Geplaatst: vr 13 apr 2012, 11:50
door RaRo1980
No hard feelings Sjors...

Ik heb dus een vierdeurs 1985 RRC automaat met 3.9 V8, ABS met de juiste gegevens op kenteken. Zojuist geimporteerd. Ik mag nu de koets nog veranderen, deze is niet al te best......
Ik kan aan een goede koets komen maar kan de ombouw niet zelf doen, daar is mijn tijd en technische kennis niet voldoende voor. (of misschien wel andersom).
Uiteraard mag het een paar kwartjes kosten, maar doorrijden met de huidige koets is ook een optie.

Re: ombouw body

Geplaatst: vr 13 apr 2012, 12:00
door Marc-my-Words
Edwin109 Schreef:
-------------------------------------------------------
> sjorsboomschors/aka/PP Schreef:
> --------------------------------------------------
> --
> > LMGTFY!
>
>
> leuke link


Vooral ook de optie "Ik doe een gok" in verband met het opleuken van een belastingvrij chassis.

Marc



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 13/04/2012 10:01 door Marc-my-Words.

Re: ombouw body

Geplaatst: vr 13 apr 2012, 12:26
door Lucas van Lierop
Hoi Raro, ik vrees dat laten doen nog best wel eens in de papieren kan lopen en dan weet je niet eens of het goed is (licht er aan bij wie he.)

Je kan zelf meer dan je denkt!

Groet
Lucas (die met stevig ombouw project bezig is)

Re: ombouw body

Geplaatst: vr 13 apr 2012, 13:24
door Bart van Dessel
Ik denk dat je met € 1500,- tot € 2000,- al een heel eind komt.......daar wil ik het evt. wel voor doen tenminste.

Gr, Bart

Re: ombouw body

Geplaatst: vr 13 apr 2012, 14:58
door disco1992
ik zou adviseren om naar bart van dessel te gaan.

levert goed werk en kan zulke klussen redelijk snel.

ik zou het ook voor je kunnen doen voor minder per uur maar zit momenteel heel erg vol en krijg het al niet snel weg.
dus adviseer ik bart !

succes
disco1992

Re: ombouw body

Geplaatst: vr 13 apr 2012, 16:49
door kroes50
Ik weet ook wel iemand die het voor je kan doen.
Zit in Zuid holland.

Grt.

Pieter

Re: ombouw body

Geplaatst: vr 13 apr 2012, 17:51
door Alan T
hallo
kzou me eerst even inlezen hoe het zit met de voertuig indentiteit
staat hier al het eea over op de prik
je zou niet de eerste zijn het een hoop verdriet
succes
AT

Re: ombouw body

Geplaatst: vr 13 apr 2012, 23:40
door Ruud
Hierop inhakend:

RRC van 1972 met op (engels kenteken) een 3300cc diesel motor.
Rest ziet er redelijk 1972 uit.

Mag ik hier (binnen de 1/3 2/3 regel) een Disco koets opzetten?

Re: ombouw body

Geplaatst: za 14 apr 2012, 00:11
door Bart van Dessel
Ik denk dat de wijze mannen hier op de prik daar zeker antwoorden op hebben met heel snel veel postings achter elkaar, maar het beste kun je bij de RDW en douane aankloppen, mij is het 2 keer gelukt bij RDW en douane om een Discovery belastingvrij te maken. Dus het is zeker mogelijk! Een goede kennis van mij heeft een jaartje geleden een 4 drs. Discovery koets op een oud Range Rover chassis geplaatst met 3.5i motor, heeft van de hele ombouw foto's bijgehouden en de auto is daarna goedgekeurd bij RDW en douane.

Gr, Bart

Re: ombouw body

Geplaatst: za 14 apr 2012, 01:19
door Lucas van Lierop
Ik vind de prijs die Bart noemt niet gek en ik ken Bart ook dus daar kan je zeker eens gaan praten, hij heeft al eens eerder een RRC van dichtbij gezien :-)

Groet
Lucas

Re: ombouw body

Geplaatst: za 14 apr 2012, 03:46
door JustinvS
Je beantwoord in je eigen verhaal je vraag al. Je hebt een RRC met een 3.3 diesel (1/3), en de rest (2/3) ziet er wel origineel uit. Als je uit die rest nu de body gaat wijzigen is er een motor en body nieuwer (2/3) en is alleen het chassis nog maar origineel. Je valt dan niet meer binnen de regeling en loopt kans dat je kenteken wordt ingenomen.

Zoals Bart het omschrijft kan het wel prima, als alles origineel is kun je prima de body wisselen voor een disco body.

Groeten,
Justin

"Rockbell", "Ninety" en "Sheska"
prikhandtekening600x176II.jpg --> mod_embed_images_loadimage('fbdb573bcbe4a8c09352d79446eeb9c9', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=https%3A%2F%2Flh3.googleusercontent.com%2F-KCEiw2c0Des%2FThsJ4g9hmPI%2FAAAAAAAABMs%2FO3uD7o-3mBw%2Fprikhandtekening600x176II.jpg', 'https://lh3.googleusercontent.com/-KCEiw2c0Des/ThsJ4g9hmPI/AAAAAAAABMs/O3uD7o-3mBw/prikhandtekening600x176II.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=https%3A%2F%2Flh3.googleusercontent.com%2F-KCEiw2c0Des%2FThsJ4g9hmPI%2FAAAAAAAABMs%2FO3uD7o-3mBw%2Fprikhandtekening600x176II.jpg', '', 15368524, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: ombouw body

Geplaatst: za 14 apr 2012, 04:12
door Andrew Colville
De 3.9 en dus injectie was er niet in 1985 half 1986 zijn de eerste 3.5 V8 efi motoren pas verschenen. die 3.9 is dus al niet origineel! en ABS is pas gekomen in 1988 bij mijn weten Ik denk dat er al een jongere koets en aandrijf lijn in jouw rangerover zit of misschien een oud nummer/chassis onder een jongere auto, je hebt dan geluk dat de RDW niets is opgevallen.

Maar ook ik adviser je Bart van dessel , ik ken hem goed en zijn werk ook. Ik zelf zou ook een koets kunnen wisselen maar zit zelf al met een beetje te veel projecten op dit moment.

Wat is er mis met de huidige koets?? wat is rot Bart heeft ook nog een zeer ervaren lasser die exact weet waar rangerovers rotten, misschien is je koets goed te herstellen.

Groetjes, Andrew

'99 Discovery 2 Td5
'81 Range Rover Classic 2 Deurs Td5 ( Under construction )

Re: ombouw body

Geplaatst: za 14 apr 2012, 10:34
door Ruud
JustinvS Schreef:
-------------------------------------------------------
> Je beantwoord in je eigen verhaal je vraag al. Je
> hebt een RRC met een 3.3 diesel (1/3), en de rest
> (2/3) ziet er wel origineel uit. Als je uit die
> rest nu de body gaat wijzigen is er een motor en
> body nieuwer (2/3) en is alleen het chassis nog
> maar origineel. Je valt dan niet meer binnen de
> regeling en loopt kans dat je kenteken wordt
> ingenomen.
>
> Zoals Bart het omschrijft kan het wel prima, als
> alles origineel is kun je prima de body wisselen
> voor een disco body.


Toch heb ik weleens gezien dat het toch anders kan zijn.
Het blok staat al op kenteken.
Dus als hij op nederlands kenteken komt te staan zit daar standaard een 3.3D in.
Hierna zou ik toch 1/3 (dus bijvoorbeeld de koets) kunnen wijzigen?

Als je de RDW belt krijg je bij 6 verschillende mensen 6 verschillende antwoorden.
Dat krijg je al met hele simpele vragen, laat staan bij zoiets moeilijks

Re: ombouw body

Geplaatst: za 14 apr 2012, 13:15
door Paul Stroink, One-Ten.nl
Het probleem is dat er nergens duidelijk staat geschreven of de wijzigingen af fabriek gelden of vanaf de eerste registratie in NL. Iedere RDW-er geeft hier zijn eigen interpretatie aan, dus krijg je steeds andere antwoorden.
Op zich zou het logisch zijn als de wijzigingen pas zouden gaan gelden vanaf het moment dat de auto in NL is geregistreerd, als particulier is het namelijk erg moeilijk om wijzigingen te herkennen als je in het buitenland een auto koopt. Eigenlijk zou vanwege "één Europa" natuurlijk eigenlijk elke auto probleemloos moeten kunnen worden ingevoerd als deze in een andere deelstaat legaal op de weg reed.
Zolang er maar niet met het chassisnummer is gerommeld, want dat blijft toch de belangrijkste basis natuurlijk.

Re: ombouw body

Geplaatst: za 14 apr 2012, 22:42
door Alan T
lijkt mij heel simpel
elk voertuig krijgt toch een type goedkeuring
als hier iets aan gewijzigt word/is [waar dan ook in europa]
geld hier toch de 1/3 2/3 regeling???

Re: ombouw body

Geplaatst: zo 15 apr 2012, 09:47
door Paul Stroink, One-Ten.nl
Vrijwel alle belastingvrije Land/Range Rovers worden ingevoerd op een individuele typegoedkeuring. De auto wordt geregistreerd zoals hij op dat moment wordt aangeboden. Hij voldoet op dat moment dus altijd 100% aan de typegoedkeuring. Als het op afwijking van typegoedkeuring gaat, mag je bij een ingevoerde auto met individuele TGK dus altijd nog 1/3 wisselen.
Maar ik kan het niet letterlijk in de regels vinden, en ik heb bij de RDW meerdere keren samen met verschillende medewerkers gezocht, en ook zij kunnen geen duidelijke regel vinden.

Re: ombouw body

Geplaatst: zo 15 apr 2012, 09:55
door Ruud
Dus toch.
Maar dan is het een soort kansspel?
Afhankelijk van de RDW man?

Re: ombouw body

Geplaatst: zo 15 apr 2012, 09:57
door Paul Stroink, One-Ten.nl
Dat lijkt me inderdaad een juiste omschrijving :-)

Re: ombouw body

Geplaatst: zo 15 apr 2012, 10:54
door Bart van Dessel
Daar ga ik ook 100% in mee!!

Gr, Bart

Re: ombouw body

Geplaatst: zo 15 apr 2012, 18:02
door Ruud
Bart van Dessel Schreef:
-------------------------------------------------------
> Daar ga ik ook 100% in mee!!
>
> Gr, Bart


Wil jij hem dan keuren voor het kenteken Bart?

Re: ombouw body

Geplaatst: zo 15 apr 2012, 20:07
door Bart van Dessel
Ik ben geen RDW keurmeester. Mij behandelen ze niet anders als iemand anders.

Gr, Bart

Re: ombouw body

Geplaatst: ma 16 apr 2012, 16:01
door RaRo1980
Zo, even niet op de prik gekeken. Draadje is aardig lang geworden.

Hier zit info tussen waar ik iets aan heb. Ik heb ondertussen even op de site van Bart gekeken en ik denk dat ik binnenkort even kontakt met hem opneem.
Prikkers bedankt!