Pagina 1 van 1
versnellingsbak defender
Geplaatst: di 06 mar 2012, 22:46
door john
Hallo,
ik heb een defender v8 1984, met schakelproblemen ik kan wel op schakelen 1+2+3+4, maar met terug schakelen krijg ik hem niet van de 3 naar de 2 (ik denk de synchronmesh) wel met dubbelklutsen. voor de verdere rest doet hij het goed. kan ik hier nog met door rijden tot de volgende winter (want dan heb ik meer tijd om de versnellingsbak te wisselen).
groet John
Re: versnellingsbak defender
Geplaatst: wo 07 mar 2012, 01:30
door forbert 90-200Tdi
Als je maar klutst kan ie er wel ouid mee worden, met wat geluk.
Re: versnellingsbak defender
Geplaatst: wo 07 mar 2012, 07:57
door Roel
De eerste versnellingsbakken waren allemaal zonder synchromeshringen dus was dubbel clutchen standaard. Als je dit bij een "moderne" bak zou doen zorg je alleen maar voor minder slijtage van je synchromeshringen. Dus als je probleem is kraken bij terugschakelen en dat is met dubbel clutchen op te lossen dan kun je nog heel erg lang met de huidige bak rijden. Controleer wel wat vaker de olie op verkleuring en/of deeltjes om te controleren of er toch niet iets meer aan de hand is
Re: versnellingsbak defender
Geplaatst: wo 07 mar 2012, 09:24
door bowy
Als je hem toch gaat wisselen, zou ik met beleid doorrijden en lekker dubbel clutchen. Kan ie oud mee worden.
Gr Bowy
Re: versnellingsbak defender
Geplaatst: wo 07 mar 2012, 13:43
door Jos Daalmans
Hoi,
De tweede versnelling is altijd de pineut. Deze baulkring heeft last van teveel toerentalverschil tussen de drie en de twee. Dubbel clutsen is ook goed, maar heb je tijd, gooi de bak er "even" onderuit. Liefst op een hefbrug en met een versnellingsbak lift. Extra handjes zijn absoluut wenselijk.
Bij Ashcroft heb je een filpje om vast te stellen wat voor bak je hebt en je kunt bij hun revisie kist bestellen, ringen, lagers, pakkingen en Baulkringen zijn daarin inclusief.
Kijk eens naar:
[www.ashcroft-transmissions.co.uk]
en voor de revisikits even bij de betreffende bak kijken of een mailtje sturen.
Je kunt in ieder geval nog "many Miles" rijden met een bak die niet goed in zijn twee gaat.
Re: versnellingsbak defender
Geplaatst: wo 07 mar 2012, 14:33
door Marc vd K
nu we het hier toch over hebben. Heeft iemand ooit van die versnellingsbak conditioner geprobeerd? de lagers op mijn tussenbak zijn aan het verslijten (denk ik want ze zijn gaan beginnen te gieren tijdens het rijden) en dat spul (bv silk 50) zou dat doen laten ophouden tot ze echt vervangen moeten worden.
Iemand ervaringen? Ik vind allerlei ervaringen/recensies online. en een revisie van mijn tussenbak zie ik niet echt zitten (na net 3x mijn hoofdbak gereviseerd te laten hebben)
1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 07/03/2012 13:34 door Marc vd K.
Re: versnellingsbak defender
Geplaatst: wo 07 mar 2012, 15:02
door sanderovich
Oh, daar heb ik ook wel interesse in... Mijn radio komt niet meer altijd boven het geluid van mijn versnellingsbak uit...
Sander