Pagina 1 van 1

Opknappen bullbar

Geplaatst: ma 20 feb 2012, 21:17
door janbakker110
Mensen,

Twee vragen over het opknappen van een bullbar die bij mij in de garage ligt. Nog helemaal recht, maar de roest speelt parten...

1) Ik ben op zoek naar een bedrijf in het noorden van NL dat een dergelijk groot ding kan stralen. Heeft iemand tips?
2) Bullbars hebben meestal zo'n rubber laag. Ze lijken wel ondergedompeld in een badkuip vloeibaar rubber. Het valt niet mee om dit zelf voor elkaar te krijgen, daar mag ik van de vrouw de badkamer niet voor gebruiken... ;-) Heeft iemand een idee of er bedrijven zijn die dit kunnen doen?

Alvast hartelijk dank voor de reacties!

Met groet, Jan.

Re: Opknappen bullbar

Geplaatst: ma 20 feb 2012, 21:48
door sander "one10"
Hoi Jan

Ik heb vandaag mijn defender bullbar naar de straler gebracht .
Waarschijnlijknzit er poedercoat op , dat kan er wel afgestraald worden .
De mijne word daarna ook weer gepoedercoat .

Heb geen idee of er stralers in noorden zitten ? Maar denk het wel hoor !

Qua prijs heb ik geen idee , ik ken de straler dus het is voor mij een vriendenprijsje ,
Maar als ik het wit moet laten doen , dan ben ik rond de 200 euro kwijt (Stralen +poedercoaten)

Groetjes

sander

110 1984 (2.7diesel Nissan is er uit) 300tdi met r380 en 1:4 tussen bak , proefrit was zeer geslaagd


Re: Opknappen bullbar

Geplaatst: ma 20 feb 2012, 23:10
door Edward
In Veendam zit een straalbedrijf dat netjes werkt voor een redelijke prijs. Netcoat in Groningen kan verzinken en powdercoaten.

Re: Opknappen bullbar

Geplaatst: ma 20 feb 2012, 23:29
door bowy
Maurits in bedam heb ik hele goede en zeer betaalbare ervaringen mee qua stralen, schooperen en 2K coaten ( niet poeder, kunnen ze nl niet)

Gr. Bowy



2 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 21/02/2012 08:33 door bowy.

Re: Opknappen bullbar

Geplaatst: di 21 feb 2012, 00:50
door Andrew Colville
Ik zou niet gaan voor Poedercoating, dan kun je over een jaar of wat weer het hele riedeltje weer gaan doen, poeder coating is leuk voor Hot rods en dergelijken die nooit buiten komen, maar in mijn ervaring zeer ongeschikt voor terreinwagen.

2 K verfsystemen of zink of beide is een betere permanente oplossing.

Groetjes, Andrew

'99 Discovery 2 Td5
'81 Range Rover Classic 2 Deurs Td5 ( Under construction )

Re: Opknappen bullbar

Geplaatst: di 21 feb 2012, 08:31
door sander "one10"
andrew

ik zat al in dubio over het poedercoaten , met deze tip laat ik m toch alleen stralen
en spuit ik m wel zelf in 2k verf
bedankt voor je input en je mail !
antwoord volgt nog

groetjes

sander

110 1984 (2.7diesel Nissan is er uit) 300tdi met r380 en 1:4 tussen bak , proefrit was zeer geslaagd


Re: Opknappen bullbar

Geplaatst: di 21 feb 2012, 10:11
door Boelo
Beste Jan,

Ik heb een zelf ook een Bullbar opgeknapt.
Het was een monnikenwerk om de geplastificeerde laag te verwijderen met de verfstripper. Je moet echt alles eraf halen omdat eventuele resten het straalgrit weerkaatst (dat vertelde de straler die mijn eerste poging afkeurde).
Vervolgens heb ik de BB naar de plaatselijke Mechanisatie gebracht, er gaat van daaruit regelmatig groot en klein spul naar de straler/verzinkerij, zo blijven de kosten laag. Ik weet niet precies meer wat ik betaald heb, maar dacht een paar tientjes
Resutaat is heel mooi, perfect verzinkte BB die nooit meer roest.

Groet Boelo