Pagina 1 van 1

vervangen olie automatische versnellingsbak

Geplaatst: zo 19 feb 2012, 15:05
door jsb
Hallo,

Wanneer moet ik de olie van mijn automatische versnellingsbak van mijn freelander van 2005 vervangen? Deze heeft nu 210.000 gelopen. Zitten er nadelen aan het vervangen van de olie? Wat is de beste olie en wat moet ik eventueel niet doen?

Vast bij voorbaat dank.

Re: vervangen olie automatische versnellingsbak

Geplaatst: zo 19 feb 2012, 15:38
door John Straatman (johnstraatman@hotmail.com)
Wat zegt je boekje daar over? Bij sommige andere merken zegt men nooit vervangen, maar een automatenspecialist die ik daar naar vroeg vond 50000 km toch wel een mooi moment om te vervangen.
Mocht je het zelf willen vervangen en heb je er geen ervaring mee, zoek dan even goed op het internet wat er mis kan gaan, de Aisin Warner 55-50 bijvoorbeeld heeft een boutje dat er uit ziet als een bijvulplug, maar die houdt juist de band van de 3e versnelling vast, je moet bijvullen via het pijlstokgaatje.
Houdt er ook rekening mee dat een aantal bakken geen afvoergat hebben, die zal je dus leeg moeten zuigen (maar je krijgt er in de praktijk niet meer dan 60% uit)

Ik kan je helaas niet veel vertellen, maar probeer je te behoeden voor dramatische gevolgen (die ik gelukkig niet zelf heb gehad, maar op internet gelezen)

Groet,


John

John Straatman

image009.jpg --> mod_embed_images_loadimage('2d4dce615e379984d49d7c21be22ca82', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fstraatman.biz%2Findex_files%2Fimage009.jpg', 'http://straatman.biz/index_files/image009.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fstraatman.biz%2Findex_files%2Fimage009.jpg', '', 15177125, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Binky, LW uit 1978
Colonello, 110 ex-Mariniers uit 1989

www.straatman.biz

Re: vervangen olie automatische versnellingsbak

Geplaatst: ma 20 feb 2012, 21:38
door jan-
Hallo,

Ik werk in de weekenden bij hstransmissierevisie dus heb enige kennis van zaken.

Olie van een automaat moet met een bepaald interval vervangen worden. Vaak ligt dit rond de 80000km.

Rond die interval zijn de dopes in de olie verzadigd en kan de olie geen vuil en vocht meer opnemen. De "smerende", koelende en hydraulische werking blijft uiteraard wel behouden. Als de olie niet op de juiste interval vervangen is gaat op een gegeven moment vuil zich afzetten in hoekjes en kiertjes waar weinig stroming is in bijvoorbeeld het kleppenhuis / regelbrein.

Op zich levert dit weinig problemen op. Wat we echter vaak zien is dat mensen ineens na 200000km de olie gaan vervangen. Deze verse olie kan weer vuil en vocht opnemen en weekt wat van het afgezette vuil los. Dit vuil kan weer tussen de kleppen, kanalen of kogels in het brein komen. Dit uit zich niet zelden in het slecht of niet overschakelen / terugschakelen van de automaatbak.

Veel gehoord advies is om in deze gevallen geen olie te wisselen en lekker verder te rijden tot de automaat aan revisie toe is. (ja, elke automaat slijt (slippen ed.)en komt aan revisie toe).

Bij twijfel bel even met een specialist. (www.hstransmissierevisie.nl) of bijv. Autrans in lunteren / tilburg.

Re: vervangen olie automatische versnellingsbak

Geplaatst: ma 20 feb 2012, 21:42
door bram-rrc
foutje



3 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 20/02/2012 20:44 door bram-rrc.

Re: vervangen olie automatische versnellingsbak

Geplaatst: za 10 mar 2012, 17:12
door jsb
Dank jullie allemaal voor de informatie, daar kan ik wat mee. Als ik het lees denk ik AFBLIJVEN want ik weet niet of de olie al eens is vervangen en als ik mogelijk meer problemen krijg dan dat ik "oplos" zit ik er liever niet aan en wachten we op revisie.

Jeroen

Re: vervangen olie automatische versnellingsbak

Geplaatst: za 10 mar 2012, 18:30
door Bart van Dessel
[www.automaat-spoelen.nl]

Re: vervangen olie automatische versnellingsbak

Geplaatst: ma 12 mar 2012, 09:53
door Paul Engels
Gewoon eruit gooien, vullen met verse ATF, weekje rijden, ATF eruit, filter vervangen, ATF vullen en verder rijden. Als je het goed wil doen na een paar weken nog een keer de ATF wisselen. Dan heb je het het meeste van de ATF in de bak en koppelomvormer wel schoon en is vuil wat erin zat door de reinigende werking van het ATF ook los en in de ATF en filter verdwenen.

Je kan het ook laten zitten, dan weet je dat je op termijn geen keuze meer hebt....en alleen revisie of vervangen nog een oplossing is.

Paul

Re: vervangen olie automatische versnellingsbak

Geplaatst: ma 12 mar 2012, 15:34
door bram-rrc
Hee Bart,

heb je dat wel eens laten doen daar. Gekeken hoe het werkt? Is het die 320 euro waard denk je?

Re: vervangen olie automatische versnellingsbak

Geplaatst: ma 12 mar 2012, 15:47
door Bart van Dessel
Haloha Bram,

Ik heb het nooit laten doen, nog niet van toepassing geweest, is ook niet echt langs de deur. Ben wel benieuwd naar resultaten, hier op de prik heeft niemand het gedaan volgens mij, is ook geen prikkersprijsje

Gr, Bart