Pagina 1 van 1

X-Eng electrische fan

Geplaatst: zo 18 dec 2011, 18:23
door Tom_RRC
Kan het kwaad om mijn X-Eng voeler voor de elektrische fan boven in de radiatorslang te bevestigen?
Volgens X-Eng moet deze in de onderste slang, maar ik ben er bang voor dat de aansluitingen dan teveel te lijden hebben van de natuurelementen.
Vooral met wat offroad werk. Voor mijn gevoel zitten de aansluitingen bovenin beter beschermd. Nadeel is wel dat ik dan de hogere temperatuur meet en de fan eerder en langer aanslaat.

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: zo 18 dec 2011, 19:31
door Ploertje
Hallo Tom,

De thermostaat zal alleen goed werken als deze aan de uittrede zijde van de radiateur zit (onderzijde).

Je wil de fan pas laten inschakelen als de radiateur niet meer in staat is met rijwind (of het ontbreken daarvan) te koelen. Dat kan dus alleen gemeten worden aan de uittrede kant.
Ook het temperatuur bereik van de sensor is hierop ingesteld.

Plaats je de thermostaat aan de bovenzijde dan zal de fan al veel eerder inschakelen, nog voordat het water door de radiateur gekoeld wordt zal de themostaat de watertemp. meten. Zonder het effect van de fan te kunnen meten.

Richard

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: zo 18 dec 2011, 19:38
door Rogier 88 SIII
aha... daarom gaat die van mij bijna nooit uit! (zit aan de boven zijde...)

1232543966_6_KrdN.jpeg --> mod_embed_images_loadimage('bc11dced71a745f003a018e4ccc41a1f', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2F94.100.121.101%2F1232500001-1232550000%2F1232543901-1232544000%2F1232543966_6_KrdN.jpeg', 'http://94.100.121.101/1232500001-1232550000/1232543901-1232544000/1232543966_6_KrdN.jpeg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2F94.100.121.101%2F1232500001-1232550000%2F1232543901-1232544000%2F1232543966_6_KrdN.jpeg', '', 14930234, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: zo 18 dec 2011, 20:34
door Tom_RRC
Was ik idd al bang voor... Dan gaat hij er aan de onderkant op. Ff kijken hoe ik deze een beetje weerproef kan maken...

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: ma 19 dec 2011, 15:18
door Eric
Ik heb hem ook boven zitten werkt opzich ook wel hoor !!

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: ma 19 dec 2011, 15:19
door sjorsboomschors/aka/PP
moi aussi, maar ik kan de temp qua inschakelen ook stellen Kenlowe) staat nu op 90 gr.

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: ma 19 dec 2011, 15:30
door Michiel
De X-fan wordt geleverd met een thermostaat switch met twee aansluitingen, 1 die aan gaat bij 88 graden, de ander bij 92 graden. Maar eigenlijk bedoeld om twee fans aan te sturen (bij 88 graden springt er 1 aan, bij 92 graden allebei). Als je maar 1 fan hebt, en je hebt de thermostaat al in je bovenste slang zitten, kun je er voor kiezen die 92 graden switch te gebruiken om te zorgen dat iw niet te vaak en te lang aan staat.

Maar als je de boel nog niet geinstalleerd hebt, zou ik het toch gewoon doen zoals het bedoeld is...



2 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 19/12/2011 14:33 door Michiel.

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: ma 19 dec 2011, 16:04
door RoadRocket
Inderdaad ook gewoon de probe van mijn kenlowe tussen de lamellen ter hoogte van de bovenste slang geschoven .... zoals aangeraden door kenlowe. Vervolgens met de switch de juiste schakeltemperatuur instellen. Werkt prima

robert

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: ma 19 dec 2011, 18:22
door Puffino
daar zeg je ook geen onwaarheid. "op zich wel"

Maar zoals Richard omschreef is het perfect en zoals het hoort..

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: ma 19 dec 2011, 19:04
door RoLandrover
Gewoon beide mogelijk, als je maar rekening houdt met de schakel temperatuur.

Een hele logische gedachte is namelijk dat als het water in de onderste slang te heet word je al te laat bent,
want het komt dan immers direct weer in je motor die juist koel water wil hebben.

Om die reden heb ik de sensor in de bovenste slang,..dan check je de temperatuur voor dat de radiateur op zijn maximale kunnen werkt en komt er altijd koeler water in de motor. De thermostaat in je koel circuit regelt dan de rest wel.

grtn

RoLandRover



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 19/12/2011 18:07 door RoLandrover.

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: ma 19 dec 2011, 20:02
door Puffino
Hier een overzicht van de thermodata:
[www.x-eng.co.uk]

Als je die nog niet had.

Als je hem BOVEN doet ga je voor mijn gevoel voorbij aan het principe van je normale thermostaat in combinatie met een electrische fan op een radiator.

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: ma 19 dec 2011, 20:11
door sjorsboomschors/aka/PP
volgens mij zat er een thermokoppel/viscofan op van nature..... nu dus een losse met sensor in de slang, lijkt me beter en mooiere oplossing

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: ma 19 dec 2011, 20:19
door Marc-my-Words
Puffino Schreef:
-------------------------------------------------------
>
> Als je hem BOVEN doet ga je voor mijn gevoel
> voorbij aan het principe van je normale
> thermostaat in combinatie met een electrische fan
> op een radiator.

Precies.

Eerst is het de radiator-thermostaat die "kijkt" of het koelwater gekoeld moet, dan gaat die open.
Daarna is het de viscofan OF een thermostaat-schakelaar die "kijkt" of de radiator zijn werk niet aan kan.
De schakeltemperatuur van de thermostaat-schakelaar is zo gekozen dat die weer "kijkt" of de radiator het water genoeg koelt.

Als je het allemaal extra mooi zou willen dan heb je een regeling nodig die ook nog "kijkt" naar hoeveel gas je geeft, want als je veel gas geeft dan wil je meer koelcapaciteit als wanneer je weinig gas geeft.

Marc

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: ma 19 dec 2011, 20:38
door Puffino
Op zich fraai maar ... ook meer warmte productie.

Let wel dat een visco fan OOK een temperatuur geschakeld ding is. Alleen niet aan/uit maar "harder en nog harder" blaast. Daar s het een visco voor.

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: ma 19 dec 2011, 22:17
door Michiel
Tjonge wat een discussie weer. LOL

Iedereen doet maar vooral waar ie zin in heeft natuurlijk. Als je, net zoals ik, toen je het product van X-Eng kocht erop vertrouwende dat zij over dit onderwerp hopelijk iets langer hun huiswerk hebben gedaan dan de gemiddelde internetforumbezoeker, doe dan gewoon wat er in de allereerste zin van de installatie instructies staat: "The adaptor should be fitted in the bottom radiator hose."

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: ma 19 dec 2011, 23:41
door Puffino
Prikkers zijn zo af en toe net mensen en denken het nog beter te weten, Michiel.... Dat is nou eenmaal zo. Niets menselijks is prikkers vreemd ;-)

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: ma 19 dec 2011, 23:48
door sjorsboomschors/aka/PP
net zoals Land Rovers een eigen wil hebben..
en de meest rare mankementen op de meest onlogische tijden hebben...

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: di 20 dec 2011, 01:11
door RoLandrover
Ach wat kan het idd schelen,.. als het maar werkt,..

ik schakel 2 ventilatoren, 1 grote gaat pas aan bij een hogere temp. dan de openings temp van de thermostaat. De kleinere fan iets eerder en houd de temp. onder de motorkap koeler bij stilstaan en langzaam rijden,...

Ik vind het overigens geen discussie maar een wisseling van gedachten. Een ieder pikt er maar uit wat hem of haar aanspreekt, daarin verschilt dit forum niet met de rest van het internet. Dat losstaand van het hier redelijke aanwezige saamhorigheidsgevoel en interactie

Het prikbord is de afgelopen jaren net een kind gebleken...hij werd geboren jong, en onwetend, en had snel vele vriendjes. Hij bleek erg gulzig als gevolg groeide hij snel op tot een slimme knappe schrijfpagina. Echter zoals iedereen die opgroeit, en zo ook jonge schrijf-paginatjes, maak je wel een andere keuze's en krijg bijzondere nieuwe vrienden. In dit proces vallen helaas ook mensen af of blijven op de achtergrond. Ieder z'n ding. het PB is dus een immer groeiend en lerend elektronen-organisme waar WIJ ieder deel van uit maken en wij zelf onze informatie uit kunnen filteren omdat er bij sommige zaken geen absolute waarheid is en is de keuze van remedie of oplossing word bepaald door iemands portemonnee en/of handigheid.

Merry christmas folks


grtn

RoLandRover



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 20/12/2011 00:39 door RoLandrover.

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: di 20 dec 2011, 09:38
door sjorsboomschors/aka/PP

RoLandrover Schreef:
-------------------------------------------------------
> Ach wat kan het idd schelen,.. als het maar
> werkt,..
>
> ik schakel 2 ventilatoren, 1 grote gaat pas aan
> bij een hogere temp. dan de openings temp van de
> thermostaat. De kleinere fan iets eerder en houd
> de temp. onder de motorkap koeler bij stilstaan en
> langzaam rijden,...
>
> Ik vind het overigens geen discussie maar een
> wisseling van gedachten. Een ieder pikt er maar
> uit wat hem of haar aanspreekt, daarin verschilt
> dit forum niet met de rest van het internet. Dat
> losstaand van het hier redelijke aanwezige
> saamhorigheidsgevoel en interactie
>
> Het prikbord is de afgelopen jaren net een kind
> gebleken...hij werd geboren jong, en onwetend, en
> had snel vele vriendjes. Hij bleek erg gulzig als
> gevolg groeide hij snel op tot een slimme knappe
> schrijfpagina. Echter zoals iedereen die opgroeit,
> en zo ook jonge schrijf-paginatjes, maak je wel
> een andere keuze's en krijg bijzondere nieuwe
> vrienden. In dit proces vallen helaas ook mensen
> af of blijven op de achtergrond. Ieder z'n ding.
> het PB is dus een immer groeiend en lerend
> elektronen-organisme waar WIJ ieder deel van uit
> maken en wij zelf onze informatie uit kunnen
> filteren omdat er bij sommige zaken geen absolute
> waarheid is en is de keuze van remedie of
> oplossing word bepaald door iemands portemonnee
> en/of handigheid.
>
> Merry christmas folks
>
>
> grtn
>
> RoLandRover

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: di 20 dec 2011, 09:48
door Tom_RRC
Mannen, bedankt voor de info.
Ik heb de thermoschakelaar in de onderste slang gezet. Vlakbij de waterpomp, draden zijn mooi weggewerkt met de orginele draadboom. Nu nog 2 relais halen en dan zit het goed!
Ik heb overigens 2 ventilatoren die allebei verschillend inschakelen.

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: di 20 dec 2011, 09:48
door Puffino


en over dat kerstgedoe:

Sander Lelieveld


Snorkel, een 200tdi Symphonie op 24V

Snorkel.Runde.NL



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 20/12/2011 08:49 door Puffino.

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: di 20 dec 2011, 14:47
door Michiel
Christmas-cartoon-with-Land-Rover-cropped.jpg --> mod_embed_images_loadimage('3ff4ddcb3c10096564c6d6a4612e52b0', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.goingoverland.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2010%2F12%2FChristmas-cartoon-with-Land-Rover-cropped.jpg', 'http://www.goingoverland.com/wp-content/uploads/2010/12/Christmas-cartoon-with-Land-Rover-cropped.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.goingoverland.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2010%2F12%2FChristmas-cartoon-with-Land-Rover-cropped.jpg', '', 14937709, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: di 20 dec 2011, 19:38
door Eric&Betty Boop
RoLandrover Schreef:
-------------------------------------------------------
> Het prikbord is de afgelopen jaren net een kind
> gebleken...hij werd geboren jong, en onwetend, en
> had snel vele vriendjes. Hij bleek erg gulzig als
> gevolg groeide hij snel op tot een slimme knappe
> schrijfpagina. Echter zoals iedereen die opgroeit,
> en zo ook jonge schrijf-paginatjes, maak je wel
> een andere keuze's en krijg bijzondere nieuwe
> vrienden.

Als ik jou goed begrijp zit het prikbord dus nu in zijn pubertijd.

Ik denk dat je gelijk hebt Roland.

En vanaf deze kant ook Merry Christmas en HoHoHo enzo.

Groet.
Eric.

Foto-S36C8XEB.jpg --> mod_embed_images_loadimage('5a78ea6a414398728ac660f5284fce6b', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-S36C8XEB.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', '', 14938947, 600, 600, 'Loading image ...', false);
1tonsquash2.gif --> mod_embed_images_loadimage('d8de8f9046b1f45240bb380e6a060b5f', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', 'http://roverlanders.bc.ca/roverforum/images/smilies/1tonsquash2.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', '', 14938947, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: X-Eng electrische fan

Geplaatst: di 20 dec 2011, 20:50
door RoLandrover
Je begrijpt me goed Eric

Ik had m'n momentje denk ik,..even af reageren.