Pagina 1 van 1
ontluchting slangetjes Lt 77
Geplaatst: wo 30 nov 2011, 18:49
door Menno SIII 109 & 130 HCPU
Bovenop de Lt 77 versnellingsbak zitten van die witte slangetjes ik neem aan dat ze ontluchting slangetjes zijn omdat ik ze aardig lang zijn...
als deze nu juist erg kort zijn kan het dan zo zijn dat hij de olie via dat slangetje eruit gooit tijdens het rijden?
en waar behoren ze officieel naar toe te lopen?
alvast bedankt,
gr Menno
Re: ontluchting slangetjes Lt 77
Geplaatst: wo 30 nov 2011, 18:59
door Erik One-ten+LW op 't werk
Als ze aardig lang zijn, door de tunnel de motorruimte in. Daar zitten ze bij mij gezamelijk tegen het schutbord gebeugeld.
Erik
Re: ontluchting slangetjes Lt 77
Geplaatst: wo 30 nov 2011, 19:20
door Menno SIII 109 & 130 HCPU
Maar als ze kort zijn kan er dan olie uit komen
?
Re: ontluchting slangetjes Lt 77
Geplaatst: wo 30 nov 2011, 19:48
door Erik One-ten+LW op 't werk
Is je peil wel goed? Geloof dat de LT77 weleens vanbinnen een lekke keerring kunnen hebben, de olie van de ene bak loopt dan naar de andere en die raakt te vol. Zal het dan naar buiten persen..
Erik
Re: ontluchting slangetjes Lt 77
Geplaatst: do 01 dec 2011, 08:42
door Paul Kampeerrover
De versnellingsbak is zo'n beetje voor de helft gevuld met olie(ATF). Als er uit de ontluchtingsslang olie komt, is het nivo veel te hoog!
Makkelijk te testen door de nivo/bijvul plug aan de zijkant van de bak eruit te draaien.
Als het nivo zo hoog is zou ik ook even hetzelfde doen bij de tussenbak, die zal dan vrijwel leeg zijn.
Maar ook al is de tussenbak leeg en dat allemaal in de hoofdbak gelopen, lijkt het me onwaarschijnlijk dat er daardoor olie uit de ontluchtingslang komt.
Groet, Paul
Re: ontluchting slangetjes Lt 77
Geplaatst: do 01 dec 2011, 09:21
door Menno SIII 109 & 130 HCPU
dan zal het wel niet zo zijn, ik heb gister alle olie ververst en alle niveau`s goed afgevuld maar nu lekt hij olie als een gek. ik heb de koperen ringen uitgegloeid maar ik denk dat ik vandaag maar even nieuwe ga halen voor de drain pluggen. en dan maar weer opnieuw opvullen..
Re: ontluchting slangetjes Lt 77
Geplaatst: do 01 dec 2011, 14:42
door Stijn
zit net heel diep in de versnellingsbakken, heb beide bakken gereviseerd en ze zijn nu bijna klaar.
olie uit die slangetjes is vrijwel onmogelijk als er niet veel te veel olie in de bakken zit (dan krijg je ook hele andere problemen welke nu neem ik aan niet aan de orde zijn). vulpluggen zitten bij de lt77 aan de rechter zijkant, bij de lt230 aan de achterkant naast de remtrommel, niveau zou vlak onder de plug moeten zijn.
olie van de ene bak in de andere is ook niet mogelijk, elke bak heeft een eigen keerring en als die lekken loopt het tussen de twee bakken uit een oil leak hole en niet van de ene in de andere.
lengte van de slangetjes is niet belangrijk zolang je niet bij water in de buurt komt, ze horen uit te komen net onder de motorkap tegen het schutbord.
succes
Re: ontluchting slangetjes Lt 77
Geplaatst: do 01 dec 2011, 15:03
door Menno SIII 109 & 130 HCPU
Jo stijn
Maar ik heb net weer alle olie ververst en alle pluggen nagelopen maar tijdens het rijden blijft hij olie eruit gooien aan de LHD zijde in ter hoogte van de schakelpook. nu dus naar de tunnel eruit halen en kijken waar het vandaan komt
Re: ontluchting slangetjes Lt 77
Geplaatst: do 01 dec 2011, 16:47
door Paul Kampeerrover
Dan gooit ie olie via het schakelmechaniek eruit.
Ff het rubberen gedoe omhoog, isolatie aan de kant en vervolgens de boel bekijken.
Groet, Paul
Re: ontluchting slangetjes Lt 77
Geplaatst: do 01 dec 2011, 17:09
door stijn
het schakelmechanisme is volgens mij niet actief gesmeerd, slechts met vet wat er bij opbouw ingedaan wordt (ik kan het mis hebben, iemand?).
er zit onder de pook op de stalen casing wel een klein dekseltje met wat hylomar of o-ring die wellicht zou kunnen lekken (dit dekseltje heeft een vork die het schakelmechanisme binnen in de bak op z'n plek houdt, kun je er voorzichtig uittillen, vooral niet schakelen nu). misschien kun je voelen of boutjes los zijn door met je vinger onder het schakelmechanisme te voelen naar het desbetreffende dekseltje en dan schakelen met je andere hand.
als dit niet lukt zou ik het schakelmechanisme er in z'n geheel afhalen met de vier boutjes aan de achterkant (hiervoor moet de tunnel wel weg, zit ook een pakking tussen maar kan terug met vloeibare pakking). dan kun je alles redelijk bekijken inclusief alle schakel deksels.
zoek in google op lt772.pdf en dan komt de manual naar boven