Pagina 1 van 1
SPOED invoer vanuit Zwitserland
Geplaatst: za 29 okt 2011, 14:35
door Robert
Hallo allemaal,
Ik zit op dit moment met een groot dilemma. Ik kan een hele mooie 110 van 83 in Zwitserland kopen.
Echter Zwitserland zit bij de EU.
Ik moet de auto dus uitvoeren/invoeren binnen de EU. Houdt in dat ik aan de Zwitsers/Duitse grens stempels moet halen en daar de BTW moet betalen.
Bij invoer in Nederland moet ik over het aankoop bedrag 10% invoerrechten betalen. Over de invoerrechten en het aankoop bedrag betaal ik dan nog 19% BTW. De Duitse BTW krijg ik als het goed is weer terug.
Nu heeft de verkoper geen orgineel V5 formulier meer, maar een grijze Zwitserse variant. Volgens hem is dit geen probleem.
Ik krijg echter nergens een bevestiging dat dit klopt. Klopt het verhaal van de grijze kaart en kan ik de auto op deze manier invoeren..
Groeten Robert
Re: SPOED invoer vanuit Zwitserland
Geplaatst: za 29 okt 2011, 15:00
door bareld
Is dit dezelfde auto als uit je eerdere posting.
Hij staat dus wel op Zwitsers kenteken? Zwitserland heeft een grijs A5 formaat kentekenpapiertje. links de gegevens van de eigenaar en rechts de voertuiggegevens.
Controleer heel goed of dat klopt. Chassinummer goed en op de originele plek.
Mijn series komt ook uit zwitserland en is bij de nederlandse douane aangegeven. Daarvan heb ik nog een sagitta formulier.
tarief 0 euro per 100 euro waarde . te betalen "nihil" . Dus dat viel mee.
Bel gewoon eens met de Douane. Die kunnen je het wel vertellen
Re: SPOED invoer vanuit Zwitserland
Geplaatst: za 29 okt 2011, 15:07
door Roy Bruurs
Ligt eraan als het die engelse auto is dan heb je gewoon een engels kenteken en engeland valt binnen de eu
Maar bel het rdw en douane even op die kunnen je dat zo vertellen
Re: invoer vanuit Zwitserland, helaas niet voor mij
Geplaatst: za 29 okt 2011, 16:10
door Robert
Heren,
Bedankt voor jullie bijdrage in dit vraagstuk.
Kort even wat het inhoud om een auto vanuit Zwitserland te halen:
De auto moet officieel uitgevoerd worden omdat Zwitserland niet bij de EU zit. Dit houd in dat je aan de Zwitsers/Duitse grens stempels op je uitvoerpapieren moet halen. De verkoper heeft deze namelijk nodig om te bewijzen dat hij de auto heeft uitgevoerd.
De Duitsers op hen beurt heffen dan 20% BTW, inver binnen de EU.
Daarna kun je zonder problemen naar Nederland.
In Nederland ga je naar de douane en daar moet je de auto invoeren. 10% invoerrechten over de aankoopnota. Hierna betaal je weer 19% BTW over de aankoopnota en de invoerrechten.
De Duitse BTW kun je terugvorderen in Duitsland, maar dit kan zo maar een jaar duren. Bij grote bedragen zou dit per kwartaal kunnen, maar ik ga ervan uit dat 1200,- geen groot bedrag is voor de Duitsers, voor mij wel.
Transportkosten ed heb ik hierbij nog niet meegenomen.
Al met al te veel voor mijn beurs, helaas.
Voor degene die wel een kleine 10.000 euro voor een bijna perfecte LHD 110 uit 1983 over hebben.
Hieronder de link;
Groeten Robert
[server69.hostpoint.ch]
eeehhhmmm, duitse btw terugvorderen? voor handel binnen de eu is dit niet van toepassing. in NL hoeft niet nog eens BTW betaald te worden over goederen die binnen de EU gekocht zijn.
Anders zou ik iedere tank diesel die ik in NL tank aan de grens moeten declareren... Over elk pakketje uit de UK nog eens BTW betalen...
Je hoeft alleen BTW te lappen op de invoerrechten, als die al van toepassing zijn op een oldtimer.
Kan er naast zitten, maar juist dit BTW gesteggel is met de europese eenwording niet meer van toepassing.
Marijn & Simba & Serious & Optimus
Since I've got my Land Rover, my other car needs therapy.
prikavatar-1.jpg --> mod_embed_images_loadimage('caaf014036fbfe09e6bcc98f24c31c89', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi777.photobucket.com%2Falbums%2Fyy53%2Fatmosferic%2FLand%2520Rover%2520-%2520Simba%2Fprikavatar-1.jpg', 'http://i777.photobucket.com/albums/yy53/atmosferic/Land%20Rover%20-%20Simba/prikavatar-1.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi777.photobucket.com%2Falbums%2Fyy53%2Fatmosferic%2FLand%2520Rover%2520-%2520Simba%2Fprikavatar-1.jpg', '', 14744475, 600, 600, 'Loading image ...', false);
1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 29/10/2011 20:58 door Marijn & Simba.