Pagina 1 van 1
td5 startblokkering en deurvergrendeling
Geplaatst: do 11 aug 2011, 21:19
door Theo
Na het weigeren van de centrale deurvergrendeling heb ik de zekering gewisseld.Deurtjes mooi dicht en lampje ging weer uit.Alleen begaf de zekering het weer en kon de deur alleen maar met de sleutel openen,Binnenverlichting doet het dan iet en de motor start niet en alarm gaat af.Hoe kom ik uit deze achtbaan
Re: td5 startblokkering en deurvergrendeling
Geplaatst: do 11 aug 2011, 21:29
door Theo
centrale deurvergrendeling voorzien van n ieuwe zekering en bij het sluiten begaf de zekering het weer.Dus alleen met sleutel te openen.Nu geen aut.vergrendeling meer en bij sleutel in contact alarm.?? Hoe kom ik uit deze achtbaan?Theo
Re: td5 startblokkering en deurvergrendeling
Geplaatst: vr 12 aug 2011, 02:57
door Andrew Colville
Uitlezen, is de uitkomst, mogelijk verteld dit wat er aan de hand is. nadeel is dat je de auto nu niet kunt verplaatsen, ik neem aan dat deze nu ook niet start.
Misschien is er een prikker in jouw omgeving met een Nanocom die bereid is bij je langs te komen om de auto eens te ondervragen wat er mankeert.
als je zekering blijft knappen dan heb je ergens flinke kort sluiting, en dit kan op tal van plaatsen in de auto zitten.
denk aan, deur slot motoren ( 1 unit per deur) binnen verlichting of tijd relais/ECU ervan , start blokkering ( hoofd en motor ECU), een relais , etc.
Lekt de afwatering van je zonne dak?? dan kan het best vocht zijn achter een van de binnen verlichtings lampjes.
Groetjes Andrew
Re: td5 startblokkering en deurvergrendeling
Geplaatst: vr 12 aug 2011, 05:05
door bareld
Kan je de startblokkering er nog wel afhalen met de code via het deurslot? Staat in het boekje hoe dat moet,
Als dat lukt kun je in elk geval verplaatsen.
Re: td5 startblokkering en deurvergrendeling
Geplaatst: vr 12 aug 2011, 10:27
door Erwin 110TD5
Hoi Theo,
waar woon je (plaats)... dat maakt het makkelijker in geval iemand zijn nanocom even voor je wil koppelen. Als je in omg. Eindhoven woont kan ik je wel van dienst zijn.
Erwin
110SW TD5 2002
[www.terriet.com]
Re: td5 startblokkering en deurvergrendeling
Geplaatst: vr 12 aug 2011, 10:30
door hugo
Theo,
Er vanuitgaande dat je een Defender TD5 hebt:
Diagnose via Nanocom oid wordt lastig want de voeding van je OBD-stekker loopt over dezelfde zekering als je binnenverlichting, alarm en radio. Dus als de zekering klapt kun je op de OBDstekker aansluiten wat je wilt maar dat gaat niet werken.
Om iets van diagnose te kunnen stellen zou ik beginnen met je Alarm-sirene te demonteren (Links voor in je spatbord) dan ben je in ieder geval van de herrie af.
Daarna zou ik de lampjes van de binnen verlichting verwijderen en weer testen, klapt de zekering eruit, zit het niet in de lampjes. Vervolgens de stekkers van de radio losmaken, klapt de zekering eruit, verder zoeken.
De groene Lucas AS10 alarmkastjes (zit achter je tellerunit verbouwd) gaan met enige regelmaat kapot en geven exact deze verschijnselen dus de stekkers van het groene kastje losmaken en controleren of de zekering er dan wel in blijft. Is dat zo dan lijkt het erop dat de kortsluiting via het circuit van het kastje wordt veroorzaakt. Daarna kun je gaan zoeken in welk circuit, bv. klapt de zekering met het opendoen van de deuren of het sluiten,etc. etc.
Voor Disco' s wordt een en ander via de BCU geregeld en werkt het weer heel anders.
Mvrgr, Hugo
Re: td5 startblokkering en deurvergrendeling
Geplaatst: vr 12 aug 2011, 11:24
door Hans (draakje)
Hoi Theo,
Ik heb het ook gehad. 2 opties zijn er.
1e Doe een nieuwe batterij in je afstandbediening en ga goed dichtbij je auto staan. Druk de open toets 16 keer op een rustig tempo achter elkaar in. Hiermee herstel je de verbinding.
2e Lukt dit niet, dan moet je de voertuigcode programmeren door je linkervoordeur te openen en te sluiten. en hiermee de code in te voeren in je ecu. Hiermee haal je de auto van je startblokkering af. Zie hiervoor je instructie boekje.
succes. vr.gr. Hans