Pagina 1 van 1
RRC V8 aanslepen lopen, maar bij starten mooi niet lopen...
Geplaatst: di 02 aug 2011, 12:10
door Jelle
Al in de historie zitten wroeten maar daar was het vaak in combinatie met LPG dat dit probleem voordeed dus ik hoop dat het bij mij makkelijker is!
Mijn net aangeschafte RRC 3.5 V8 met strombergs op benzine wil niet echt meewerken, met aanslepen start hij direct op de eerste omwenteling, maar op de startmotor wordt het koud niks, als hij even gelopen heeft dan start hij wel vrij gemakkelijk op de startmotor, maar de volgende dag is het weer heibel.
wat ik tot nu toe heb geprobeerd:
Deep Cycle gel-accu erin.
Nieuwe Mallory ontsteking + op tijd gezet.
Extra massa-kabel naar het blok gelegd.
Luchtfilters vervangen
Benzinefilter vervangen (auto heeft een elektrische benzinepomp en die geeft goed druk)
Er zat al een net nieuwe 3.9 startmotor in.
Accuspanning zakt bij starten naar 11.9 op de startmotor maar startmotor gaat nog steeds niet bijzonder snel rond?
Directe plus naar de bobine (mallory moet ook 12v hebben dus dat moet kloppen).
Bougiekabels en bougies zijn de volgende verdachten maar zien eruit alsof ze net voordat ik de auto gekocht heb vervangen zijn en zou volgens mij ook geen verband houden met het wel makkelijk aanslepen / warm starten.
Auto was volgens vorige eigenaar afgekeurd op een te hoge CO-waarde dus het zou ook nog in de afstelling van de carbs kunnen zitten denk ik. Bij de bougies is het zo dat er op elke cylinderbank er 2 bougies mooi bruinwit van kleur zijn en 2 wat meer naar grijs verkleurd zijn. Als je voor de auto staat zijn op de linkerbank de 2 middelste en op de rechterbank de voorste en de achterste mooi van kleur. Weet iemand of het zo is dat elke carburateur 4 cylinders voor zijn rekening neemt of dat het mengsel gelijk bij elkaar komt en naar alle acht gaat?
Nou het zal vast wel weer goed komen maar ik werd er vanochtend een beetje moedeloos van...
Alvast bedankt voor de reactie's!
Re: RRC V8 aanslepen lopen, maar bij starten mooi niet lopen...
Geplaatst: di 02 aug 2011, 13:48
door Wim Janssen
Jelle,
Het is inderdaad zo dat elke carburateur 4 cilinders voor zijn rekening neemt en dan inderdaad overkruis. Dus elke carburateur 2 links en 2 rechts. Exacte combinatie moet ergens hier op het prikbord staan want dat heb ik er zelf een keer op gezet.
Ik weet niet of de startmotor van een 3.9 ook al een snelloper is maar de van de 4.6 zeker. Die heb ik erop zitten en dat start een stuk vlotter. De accuspanning die zakt tot 11,9V tijdens starten is op zich een prima waarde, dus accu en startmotor zijn elektrisch gezien ok.
Heb je toen de motor liep, de ontsteking gecontroleerd met een stroboscooplamp?
groeten
Wim Janssen
Re: RRC V8 aanslepen lopen, maar bij starten mooi niet lopen...
Geplaatst: di 02 aug 2011, 15:52
door Tom_RRC
En behalve de massakabel ook de plus kabel naar de startmotor en zekering kast vervangen??
Re: RRC V8 aanslepen lopen, maar bij starten mooi niet lopen...
Geplaatst: di 02 aug 2011, 15:57
door Roy Bruurs
Je hebt een massa naar het blok gelegd maar ligt er ook een massa naar de startmotor? Zo niet even een kabel van 25 tot 35 kwadraat eraan zetten
Ik zou het niet te ver gaan zoeken aangezien hij goed start als hij aangesleept word. Dit betekend dat alles goed is.
Re: RRC V8 aanslepen lopen, maar bij starten mooi niet lopen...
Geplaatst: di 02 aug 2011, 16:07
door G-men
M.b.t. massakabel....
Zit deze op blok en chassis goed vast, geen oxidatie roest ertussen ????
Niet toevallig onder een pakking geschroefd????
Zelfde geld voor de kabel tussen je chassis en de min pool van de accu.
Eenvoudig te checken door even een startkabel tussen de - pool van de accu en het motorblok te monteren.
G
Roy B Schreef:
-------------------------------------------------------
> Je hebt een massa naar het blok gelegd maar ligt
> er ook een massa naar de startmotor? Zo niet even
> een kabel van 25 tot 35 kwadraat eraan zetten
>
> Ik zou het niet te ver gaan zoeken aangezien hij
> goed start als hij aangesleept word. Dit betekend
> dat alles goed is.
Re: RRC V8 aanslepen lopen, maar bij starten mooi niet lopen...
Geplaatst: di 02 aug 2011, 19:58
door sjeroens
Ik zou het eerder zoeken in de richting van het contactslot (tijdens starten)=> bobine
meet eens spanning voor de bobine tijdens starten, / nieuwe kabel leggen/ contactslot overbruggen (of had je dat al gedaan met een " Directe plus naar de bobine" ?)
11.9v tijdens starten is prima
sccs,
Jeroen
Re: RRC V8 aanslepen lopen, maar bij starten mooi niet lopen...
Geplaatst: di 02 aug 2011, 20:46
door RoLandrover
Origineel heeft er bij veel van de RRCs een draad gelopen vanaf de startmotor naar de bobine achter de voorschakelweerstand.
Deze geeft de bobine voldoende prik om bij het draaien van de startmotor de spanningsval te compenseren.
Hier gaat het ongetwijfeld fout, de spanning is om wat voor reden dan ook te laag tijden het starten.
leg je een +je met een draad vanaf de accu naar je bobine dan het je een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid dat hij gewoon start
omgekeerd voldoet denk ik ook,.. een aan waarschijnlijkheid grenzende zekerheid.
grtn
RoLandRover
Re: RRC V8 aanslepen lopen, maar bij starten mooi niet lopen...
Geplaatst: di 02 aug 2011, 21:56
door Exfietser
Ik neem aan dat je tijdens het starten de spanning hebt gemeten op de + van de startmotor en het huis van de startmotor. Als je op die manier die 11,9 volt hebt gemeten dan is de bekabeling zoals de dikke massa draad naar je blok en de + kabel naar je startmotor in orde. 11,9 volt tijdens het starten is een prima waarde.
Het probleem als het electrisch is kan de een te lage ontsteek spanning zijn. Meet tijdens het starten de spanning op je bobine eens. En dan ook zowel de plus als de min van de meetapparaat weer op de bobine zetten. Als die spanning (veel) minder dan 12 volt is kan dat je probleem verklaren. Let wel op met meten tijdens het starten. Raak de hoogspaning niet aan. De digital meetinstrument zal zeker overleiden. Een ouderwetse draaispoelmeter werkt hier waarschijnlijk het beste. Digitale apparaten raken mischien in de war door de hoge spanningspieken die de bobine maakt.
Arnold.
Re: RRC V8 aanslepen lopen, maar bij starten mooi niet lopen...
Geplaatst: vr 05 aug 2011, 19:43
door Jelle
Met een directe + naar de bobine geprobeerd en mocht niet baten, en de 11.9 is inderdaad bij de startmotor. Dus ik neem aan dat bedrading die richting op goed is. Nou ja, nu nog maar meten of er misschien slechte massa is bij de bobine en kijken wat een setje nieuwe kabels/bougie's gaan doen! Dank voor de tips en ik hou jullie op de hoogte als het weer goed komt!
Groeten,
Jelle
Re: RRC V8 aanslepen lopen, maar bij starten mooi niet lopen...
Geplaatst: vr 05 aug 2011, 21:00
door Benno
spanning op de bobine bij starten ? Als je normaal meet moet je ca. 9 volt meten en bij het starten moet dat oplopen tot tegen de 12. Misschien gaat het daar wel verkeerd.
Benno
Re: RRC V8 aanslepen lopen, maar bij starten mooi niet lopen...
Geplaatst: vr 05 aug 2011, 22:18
door René de Geeter
Je schrijft wel dat je er al een andere accu in hebt gezet / gehad. Is dit een nieuwe, en wat is de CCA )startcapaciteit' van je accu. Ik weet niet of het bij een benzine niet zo is als bij een diesel, maar mijn diesel startmotor draaide ook te langzaam om aan te slaan maar met een goede accu met een knappe startcapaciteit gaat het als een speer. Startmotor draait denk ik bijna 2x zo snel rond.
René
109 serie III StaWag