Pagina 1 van 1
Slecht remmen schijf/trommels combinatie
Geplaatst: vr 22 jul 2011, 20:27
door vossehoff
Situatie is als volgt: schijfremmen voor, trommel remmen achter.
Werkzaamheden: ik heb de remklauwen + schoenen voor vervangen en de remschoenen + trommels achter volledig opgesteld. Remerij is ontlucht bij de garage (enige waar ik niet bij was, dus ik weet niet hoe goed het is gebeurd). Nergens lekkage of verlies van remvloeistof.
Probleem: ik moet de rempedaal heel diep indrukken voordat alles een beetje begint te remmen (achter remmen lopen wel direct zachtjes aan). Wielen op de weg blokkeren lukt niet, ook niet als ik pomp.
Op lucht in de leidingen na ben ik nu even door de ideeën heen waar het aan kan liggen. Of zie ik iets belangrijks over het hoofd?
gr Niels
Re: Slecht remmen schijf/trommels combinatie
Geplaatst: vr 22 jul 2011, 23:52
door Roy Bruurs
Ik heb 2 auto's gereden met schijven voor en trommels achter (ninety) en die remde allebei perfect enigste reden dat ik achter nu een td5 as heb is omdat het onderhoudstechnisch voor mij makkelijker is ivm modder wat anders inde trommel gaat zitten.
Ik vermoed dat er toch een fout is gemaakt bij het ontluchten. Vraag is na of ze achter eerst de remmen helemaal op hebben gesteld en toen pas ontlucht als ze dat hebben gedaan dan is het niet goed gegaan. Voor kan bijna niet fout gaan
Re: Slecht remmen schijf/trommels combinatie
Geplaatst: vr 22 jul 2011, 23:58
door herman-lux
hi niels,
ik moet het nazoeken maar ik heb al eens iets daarover gelezen in een duits forum.
daar schreven ze dat je ook de remkrachtverdeler moet veranderen/verwijderen en dat er een
andere hoofdremcylinder op moet vanwege de te verplaatsen vloeistof.
ik ben ook aan het nadenken over deze verandering voor mijn ambulance, ik probeer het uit te zoeken.
groet
herman
Re: Slecht remmen schijf/trommels combinatie
Geplaatst: vr 22 jul 2011, 23:58
door richard78
Of de remblokken zitten niet goed gemonteerd. Als de blokken nog nieuw zijn kan je het nieuwe slijtpatroon bekijken.
Kijk het wel goed na want remmen zijn best belangrijk!
Richard78
Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!
handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('4b9f482be0f99d0ed49d96deffde8482', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 14337248, 600, 600, 'Loading image ...', false);
1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 22/07/2011 21:59 door richard78.
Re: Slecht remmen schijf/trommels combinatie
Geplaatst: za 23 jul 2011, 00:03
door Roy Bruurs
je hebt pb en ik heet Roy
Re: Slecht remmen schijf/trommels combinatie
Geplaatst: za 23 jul 2011, 00:31
door Raymond
Bij de trommels achter zitten bij elke trommel 2 halve maantjes die je strak moet stellen. Heb je beide maantjes op elke trommel gesteld? of maar 1 maantje per trommel?
<img src="[plus.google.com];
110 v8 lhd 04-01-1984
Opgelost
Geplaatst: ma 25 jul 2011, 16:27
door vossehoff
Na een weekend terrein rijden heeft de handel zichzelf opgelost.
Lijkt er op dat de remblokken voor even moesten inslijten.
gr Niels