Pagina 1 van 1

verliezen van diesel uit de tandop

Geplaatst: ma 18 jul 2011, 01:09
door wilco
Halllo,

Ik heb een defender 110 uit 1985.
Ben nu op een camping in frankrijk met landrover. Bij het rijden over een "normale" (franse) snelweg verlies ik diesel uit het tankvulgat. Er zit nog wel een oude dop op.
Wie heeft er een (tijdelijke) oplossing voor?

Wilco

Re: verliezen van diesel uit de tandop

Geplaatst: ma 18 jul 2011, 01:16
door vossehoff
Plastic zakje er omheen en kijken hoeveel je verliest. Een beetje branstof lijkt al gauw een heleboel op plaatwerk (die van mij verloor door de bergen nog geen 100ml op een tank, maar het leken wel liters als je de vlek zag).

Andere optie is een plastic zakje over het vulgat en dan de dop er op draaien.

gr Niels

Re: verliezen van diesel uit de tandop

Geplaatst: ma 18 jul 2011, 01:20
door wilco
Krijg ik dan geen problemen met de ontluchting van de tank?

Re: verliezen van diesel uit de tandop

Geplaatst: ma 18 jul 2011, 01:27
door Remko Stage1
Ik ken het. Rijd nu op Ierse binnenwegen (standje hobbelliger dan franse...)

Voor vertrek ben ik het afdichtingsrubber in de dop vervangen. Maar met een volle tank heb ik nu ook leksporen. Ik denk dat het toch via het ontluchtingsgaatje lekt. Vandaag lpg op, dus op benzine verder...als het peil daalt (daalt snel...) zal het er ook wel niet meer uit klotsen. Volgende keer niet meer tot in de vulbuis voltanken.

Remko

Re: verliezen van diesel uit de tandop

Geplaatst: ma 18 jul 2011, 08:48
door vossehoff
Waarschijnlijk niet. Je moet hem wel heel erg luchtdicht maken voordat je problemen krijgt met de ontluchting (dat zakje krijg je nooit 100% luchtdicht om het vulgat). Er zijn overigens nog andere creatieve manieren te bedenken, als je zo'n stalen filter in de vulhals heb hangen zou je er ook een wollen sok in kunnen duwen. Het gaat er er alleen om dat je een extra barrière creëert tegen het klotsen van je brandstof.

Nogmaals ik denk dat het wel mee valt met het verlies. Bij mij zag ik in de bergen met een volle tank in de bochten de diesel letterlijk er uit druppelen, maar na de plastic zak truck om te kijken hoeveel ik verloor bleek het dus mee te vallen.

gr Niels

Re: verliezen van diesel uit de tandop

Geplaatst: ma 18 jul 2011, 23:35
door offroadanimal
Hoi Wilco,

Wat voor motor heb jij in je wagen zitten, een TDtje??

Het klinkt namelijk als een kapot membraan dat de extra inspuiting van de inspuitpomp voor de turbo verzorgt. Dit membraan heeft aan de ene zijde de turbodruk en aan de andere zijde loopt de retour van de diesel naar de tank. Kortweg staat je turbo je dieseltank op te druk te blazen die lucht verdwijnt via de ontluchting van je dop, die neemt natuurlijk ook wat diesel mee en dat geeft een mooie lekkage via je tankdop.

Groet, Sjoerd

Re: verliezen van diesel uit de tandop

Geplaatst: ma 18 jul 2011, 23:53
door Hans 109
Hmmmm... De Autoroute is niet zo hobbelig. Is je rubber ring onder de tankdop nog goed? Anders even bij Feux Vert naar binnen voor een tankdopring.

NB waar zit je in Frankrijk?

mvg Hans

Re: verliezen van diesel uit de tandop

Geplaatst: di 19 jul 2011, 00:31
door wilco
Ik heb een 200 tdi motor. Hoe kan ik het controleren bij stilstaand- draaiende motor.

Voor hans: we zitten in clairvaux les lacs (jura)

Re: verliezen van diesel uit de tandop

Geplaatst: do 21 jul 2011, 10:46
door offroadanimal
Dit kun je controleren door de luchtslang tussen de turbo en de inspuitpomp los te halen. De tank open te doen, iemand te laten luisteren en vervolgens op de slang te blazen. Deze slang mag alleen op druk komen en er mag geen lucht doorheen geblazen kunnen worden, dan gaat het namelijk naar de tank. Waarschijnlijk hoort degene met het luisterende oor een sissend/ blazend geluid via de dieselretour. Kun je er niet doorheen blazen en hoor je geen sissend geluid weet je dat die in ieder geval heel is en dat je het in de dop moet zoeken.

Groet, Sjoerd