Pagina 1 van 1

Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: wo 15 jun 2011, 17:56
door Rik109
Beste mensen,

Even twee vraagjes voor de betere kenners dan ik dat ik dat ben.
Ik heb een landrover 109 serie 3 met een diesel motor 2.25 (dat is toch de standaar?)

- Als ik de auto ergens neer heb gezet ligt er meestal na een tijdje een paar druppen olie onder. Toen ik hier bij de apk naar vroeg vertelden ze me dat zo'n blok zweet en er meestal wel wat uitkomt, ik heb er nu in ongeveer een half jaar iets van 8000 km mee gereden en heb er nu net 1 liter olie ingegooid. Wat is jullie mening hierover? is dit normaal?

tweede vraag;
- Voor de versnellingspook in de auto zit nog een rubberen dop met daaronder nog een draaidop, moet ik daar ook olie bijvullen of stel ik nu hele domme vragen?


Vriendelijke groet,

Rik Verbree

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: wo 15 jun 2011, 18:06
door Wim Janssen
Rik,

Als jij die Series III lekvrij krijgt, verdien je een diploma. En 1 liter motorolie op 8000 km is een 2e diploma waard. Daar zou ik heel goed bij slapen. Met die 8000 km kom je wel in de buurt van de verversingstermijn, alhoewel de meningen daarover verschillen.
Onder de rubber dop bij de pook zit de vuldop van de versnellingsbak. Deze heeft aan de zijkant, in de rijrichting gezien aan de linkerkant, een peilplug. Het olieniveau moet tot aan deze peilplug staan. Achter de versnellingsbak zit nog de tussenbak, die zeg maar zijdelings uitwijkt naar de aandrijfassen. Die heeft aan de achterkant ook zo'n peilplug.

Groeten
Wim Janssen

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: wo 15 jun 2011, 18:06
door D&G
Rik

Ik denk dat je zondag even langs moet komen naar Zeewolde en eens lekker met mensen moet gaan praten.

Even over de twee dingen die je noemt:

Een Land Rover lekt olie. Een Land Rover die geen olie lekt heeft geen olie meer. 1 liter per 8000 km is niet verontrustend.

En de versnellingsbak moet je ook regelmatig checken cq bijvullen.

Misschien dat je eens deze moet aanschaffen:

Haynes0314.JPG --> mod_embed_images_loadimage('842632c511a919d1b8cda9566a00428d', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fshop.dingocroft.co.uk%2Facatalog%2FHaynes0314.JPG', 'http://shop.dingocroft.co.uk/acatalog/Haynes0314.JPG', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fshop.dingocroft.co.uk%2Facatalog%2FHaynes0314.JPG', '', 14154456, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Enne... Domme vragen bestaan niet. En je blijft leren met een Land Rover. Zo kwam ik er vorige week achter (na bijna 3 jaar) dat je de swiffels af en toe moet bijvullen. En nog een smeernippel gevonden op één van de stuurstangen.

Je blijft bezig

Gerard

Debbie & Gerard

90" 200tdi 1985 "Jeremy"
88" 2 liter Series 1 1958

BLRC Website

BLRC Facebook pagina


Zo langzaam als het kan, zo snel als het moet.

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: wo 15 jun 2011, 18:52
door Rik109
Wim en Gerard,

Heel erg bedankt voor jullie antwoorden. Ik ga direct even chekken. En Gerard heb het boek al besteld bij Bol.com. Leuk.
Nogmaals dank


Groet Rik

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: wo 15 jun 2011, 19:21
door Pike
1 liter motorolie op 8000 Km is volgens mij niet normaal. De meeste 2,25 diesels verbruiken meer. Ik ben al heel erg tevreden met mijn 1 op 5000.

De olie onder de auto zal uit de versnellingsbak komen. De bak is waarschijnlijk nat van de olie. Kruip er maar eens onder.
De olie wordt boven aan de bak, bij de selecteurassen er beetje bij beetje uitgegooid en druipt langs de bak.

Pike

grotemarkt5a.jpg --> mod_embed_images_loadimage('64eae497ef800098d179b1c3c469f589', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.13afdra.nl%2Fimages%2Fgrotemarkt5a.jpg', 'http://www.13afdra.nl/images/grotemarkt5a.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.13afdra.nl%2Fimages%2Fgrotemarkt5a.jpg', '', 14154791, 600, 600, 'Loading image ...', false);

On the eighth day God created Land Rover.

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: wo 15 jun 2011, 19:25
door Frans Mien Mesjien
Is wel normaal hoor, zoals de mensen hier al vertellen.
Die Land Rovers zijn gewoon een beetje zenuwachtig en laten dan wel eens een druppeltje vallen.

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: wo 15 jun 2011, 20:19
door Rik109
hoi mensen,

Klopt inderdaad, ben er al vaker onder geweest en maak het ook wel es schoon. Nog tips voor onderhouden en welke olie het beste waarvoor?

Groet Rik

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: wo 15 jun 2011, 20:31
door Exfietser
Landrovers blijven het doen zolang je de vloeistoffen en smeerpunten op peil houd.

Even een opsomming:

\Vloeistoffen.
Motorolie. 15W40 mineraal.
koelvloeistof.
Versnellingsbakolie twee keer. Een keer in de tussenbak en een keer in de versnellingsbak.
Differentieel olie twee keer. (Voor en achter differentieel.)
Fuse bollen. Ook twee keer. Links en rechts op de vooras.
Hoofdstuurhuis.
Hulpstuurhuis.
Zit er op je wagen een overdrive dan afhankelijk welk type moet ook daar de vloeistof regelmatig van gecontroleerd worden.
Heb je verder nog extra hydraulische of andersoortige mechanische mogelijk aan de v-bak gekoppelde extra's op de wagen hebben zitten als PTO's hydraulische pompen, lieren enz. Dan moeten ook die worden bijgehouden en gesmeerd.

Remvloeistof moet minimaal een keer per twee jaar vervangen en dat moet volgens landrover voorschrift Dot3 zijn. Dot 4 mag echter ook.
Koppelingsvloeistof. Geld hetzelfde voor als voor de remvloeistof.

Smeerpunten:

Drie smeernippels op de voorste aandrijfas.
Drie smeernippels op de achterste aandrijfas.
Soms zitten er smeernippelss op je stuurkogels
Soms zitten er smeernippels op je wielnaven.

Je ziet het, het is een heel verhaal. Op een simpele landrover zitten gewoon wat speciale extra's die in vergelijking met een gewone wagen meer aandacht vragen. En als de territorium drift van je laro niet te erg is zou ik me er niet heel druk over maken.

Het regelmatig controleren van de vloeistoffen en smeerpunten is wel zeer essentieel om je laro rijdend te houden. Anders sta je opeens voor heel grote kosten. De smeernippels doe ik eens in de twee maanden. Als je de bagger en het water in geweest bent moet je onmiddellijk daarna alles schoonmaken en smeren. Baggeren heeft zijn prijs.

Arnold.

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: wo 15 jun 2011, 22:07
door Pike
Ik wil de discussie DOT3 of vier niet opnieuw oprakelen, in het archief is hier genoeg over te vinden. Ik zeg alleen dat ik in deze op zeker speel en alleen DOT3 gebruik. Is gewoon te koop bij de automaterialenwinkel.

Kleine aanvulling op Arnold: ben je in de prut geweest dan moet je ook de remmen schoon maken. Wiel er af, trommel er af en uitvegen, afstoffen en schoonspuiten met remmenreiniger of iets dergelijks. En dat dus vier keer. Denk wel aan het milieu dus leg er een stuk dik karton onder. Vergeet ook de accu niet. De platen moeten onder de vloeistof staan. Bijvullen met gedemineraliseerd water.

Verder is de opsomming van Arnold volgens mij compleet.
Onderhoud = Behoud
Levenslange smering = het leeft zolang het gesmeerd wordt

Pike

grotemarkt5a.jpg --> mod_embed_images_loadimage('2eed702efbbde8ab16302e373562f28a', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.13afdra.nl%2Fimages%2Fgrotemarkt5a.jpg', 'http://www.13afdra.nl/images/grotemarkt5a.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.13afdra.nl%2Fimages%2Fgrotemarkt5a.jpg', '', 14155515, 600, 600, 'Loading image ...', false);

On the eighth day God created Land Rover.

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: wo 15 jun 2011, 22:39
door a.wilbie
olie vlekken.
ga naar de winkel, koop de goedkoopste waspoeder.
maak het te reinigen oppervlak nat, instrooien met waspoeder en schrobben maar.
buurt agent blij, wij blij.
mvg,
Arjan

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: wo 15 jun 2011, 22:55
door richard78
Volgends mij is de vuistregel dat als je meer dan 1l per 1000km moet bijvullen je je zorgen moet maken. Al is dat bij een landrover nog steeds erg relatief

wel in de gaten houden want geen olie vinden ze ook niet fijn.

En domme vragen bestaan niet, alleen domme antwoorden, en die vind je hier ook genoeg...gelukkig

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('3230213fafad6398f03fa7bc7b807232', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 14155786, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: wo 15 jun 2011, 23:44
door harro
Google ook ff een beetje naar de officiele werkplaats-handboeken. Haynes is leuk, maar bevat soms storende fouten...

Grtz Harro

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: do 16 jun 2011, 00:27
door Eric&Betty Boop
Helemaal met je eens Harro.

Rik kijk ook eens op deze site, en op deze.

Edit: Landrovers lekken meestal niet veel motorolie.
Als er iets lekt zijn het vaak de versnellingsbak en de tussenbak,houd het peil van deze goed in de gaten want je zal de eerste niet zijn die een bak sloopt doordat hij droogloopt.
Het wil ook wel voorkomen dat de olie uit de tussenbak langzaam wordt overgeheveld naar de hoofdbak(via een slechte keerring). Het peil in de ene stijgt dan terwijl het in de andere zakt.

Groet.
Eric.

Foto-S36C8XEB.jpg --> mod_embed_images_loadimage('9173e02c78cae1b2fccb966c5162418a', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-S36C8XEB.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', '', 14156372, 600, 600, 'Loading image ...', false);
1tonsquash2.gif --> mod_embed_images_loadimage('6e3eaee1fa3201e8e00cbbd8f0027ac0', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', 'http://roverlanders.bc.ca/roverforum/images/smilies/1tonsquash2.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', '', 14156372, 600, 600, 'Loading image ...', false);



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 15/06/2011 22:34 door Pepé le Pew&Betty Boop.

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: do 16 jun 2011, 14:36
door Leo van der Poel
Hoi Rik

Laro''s zijn net mensen. Geen levenssappen gaan ze het loodje leggen.

mvrgr
Leo van der Poel

restauratie landrover 109 D ex def
[s835.photobucket.com]
th_SAM_0485.jpg --> mod_embed_images_loadimage('53b8ababf43c1ded4c034f227840f429', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi835.photobucket.com%2Falbums%2Fzz272%2Flvanderpoel%2Fth_SAM_0485.jpg%3Ft%3D1306055220', 'http://i835.photobucket.com/albums/zz272/lvanderpoel/th_SAM_0485.jpg?t=1306055220', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi835.photobucket.com%2Falbums%2Fzz272%2Flvanderpoel%2Fth_SAM_0485.jpg%3Ft%3D1306055220', '', 14158166, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: do 16 jun 2011, 14:46
door RoadRocket
en ze gaan doorgaans meer lekken naar mate ze ouder worden

blub.jpg --> mod_embed_images_loadimage('b9ecd3f08667941a60a53dba78ed5d1d', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.s43.nl%2Flaro%2Fblub.jpg', 'http://www.s43.nl/laro/blub.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.s43.nl%2Flaro%2Fblub.jpg', '', 14158240, 600, 600, 'Loading image ...', false);

SIII 88 2.25 LPG/benzine - 1977
[boesmanblog.wordpress.com]

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: do 16 jun 2011, 15:10
door Thijs van Amerongen
a.wilbie Schreef:
-------------------------------------------------------
> olie vlekken.
> ga naar de winkel, koop de goedkoopste waspoeder.
> maak het te reinigen oppervlak nat, instrooien met
> waspoeder en schrobben maar.
> buurt agent blij, wij blij.
> mvg,
> Arjan


Hier wil ik even op inhaken. Ik heb werkelijk alles geprobeerd van waspoeder, dreft, zoutzuur tot aan glycerine en dit alles met 140 bar waterfrees weggespoten, 0% effect.
Enige effect was dat de straat enorm schoon was en je dus de olievlekken NOG BETER zag. Olie krijg je gewoon niet uit de stenen! Oplossing: leg gewoon een lekbad neer of een kokosmaat deurmaat neer op de plek waar je altijd parkeert en mik die om de zoveel tijd weg.

En als iemand wel een product heeft wat "gegarandeerd" werkt houd ik me bij deze aanbevolen want heb genoeg testplekken op het terrein

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: do 16 jun 2011, 16:02
door Geert
heb je het al met Dasty geprobeerd (verkrijgbaar bij de Wybra)

Geert

Re: Olie onder de auto, normaal?

Geplaatst: do 16 jun 2011, 16:16
door Wim Janssen
Geert,

Ik gebruik veel Dasty, maar olievlekken krijg je echt niet uit beton. De vlek wordt in het beste geval iets minder duidelijk.

groeten
Wim Janssen.