Pagina 1 van 1
Swing away spare wheel carrier paddock
Geplaatst: wo 15 jun 2011, 00:08
door Frank 110V8
Prikkers,
Bij paddock hebben ze 2 spare wheel carriers:
[www.paddockspares.com]
pm132.jpg --> mod_embed_images_loadimage('0acb93a377f648d537140976eb68307a', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.paddockspares.com%2Fpp%2FDEFENDER%2FAccessories%2Fimages%2Fpm132.jpg', 'http://www.paddockspares.com/pp/DEFENDER/Accessories/images/pm132.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.paddockspares.com%2Fpp%2FDEFENDER%2FAccessories%2Fimages%2Fpm132.jpg', '', 14151512, 600, 600, 'Loading image ...', false);
en de 2x zo dure:
[www.paddockspares.com]
pm1092.jpg --> mod_embed_images_loadimage('1d4b82aef406af0a825e027498d6053f', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.paddockspares.com%2Fpp%2FDEFENDER%2FAccessories%2Fimages%2Fpm1092.jpg', 'http://www.paddockspares.com/pp/DEFENDER/Accessories/images/pm1092.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.paddockspares.com%2Fpp%2FDEFENDER%2FAccessories%2Fimages%2Fpm1092.jpg', '', 14151512, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Wie kent het verschil en is dit het prijsverschil waard?
groet Frank
Re: Swing away spare wheel carrier paddock
Geplaatst: wo 15 jun 2011, 00:18
door Rangie110 'Last Dime'
de onderste heb je gisteren "live" gezien
Gr Rangie110
Land Rover One-Ten stawag 300TDI automaat 1983 'Last dime'
Suzuki DL650 V-Strom ABS 2007
Citroën C4 HDI 16v 2007
"per aspera ad astra"
Re: Swing away spare wheel carrier paddock
Geplaatst: wo 15 jun 2011, 01:09
door Jos Daalmans
Hoi,
Volgens mij alleen de naam. De bovenste heeft de scharnieren wat verder bij de scharnieren van de deur weg zitten. Lijkt mij de meest logische plek hiervoor.
De Mantec (de naam betaal je dus) heeft de scharnieren wel erg ver naar links staan. De hefboomwerking wordt daardoor een stuk kleiner lijkt mij.
Ik moet zelf ook nog zo een ding kopen en dat zal toch wel de Paddock versie worden.
Misschien dat de Mantec uitvoering wat beter gemoffeld is, maar dat is het verschil niet waard.
Groeten,
Jos
Re: Swing away spare wheel carrier paddock
Geplaatst: wo 15 jun 2011, 01:25
door Mud Machine
Ik heb die van Paddock op mijn 90 en die bevalt prima. Overal smeernippels. Afwerking kan beter maar goed.
Ik heb op mijn 110 een veeeel duurdere met steun voor High Jack van North Off Road en die heeft al speling en wat lichte roest op plekken waar de poedercoating niet goed komt.
Re: Swing away spare wheel carrier paddock
Geplaatst: wo 15 jun 2011, 01:27
door vincent
heb zelf de mantec drager
hier een paar puntjes bij mijn weten.
de mantec komt beter uit met hoekbeschermers. als je die er op heb zitten.
ook zou de mantec poedercoating veel beter zijn.
opendicht werkt via een soort lucht zuigertje, rammelt niet op de deur(die andere waarschijnlijk wel(zelf niet bevestigd))
veel succes met je keuze.
Re: Swing away spare wheel carrier paddock
Geplaatst: wo 15 jun 2011, 01:36
door Marcel
Hoi
Ik heb zelf de goedkopere, maar ben niet tevreden.
Heb achter af spijt dat ik niet wat mee heb uit gegeven maar daar kom je pas achter als hij er op zit en je de gaten al geboord hebt ed.
Het vervelendste vind ik dat je wiel heel ver naar achter van je deur af komt te hangen omdat het draad waar je de achterste steun moeren niet ver genoeg door loopt. Ik heb er zelf al iets van bussen achter gemaakt om dat een beetje te compenseren.
Ik natuurlijk niet hoe dat bij die andere zit.
Mijn verwachting was dat het wiel echt mooi op een paar cm achter de deur komt. Niet dat er een gat tussen zit van 10cm oid.
Ik weet niet of anderen ook die ervaring hebben ?
Succes met je keuze.
Marcel
Re: Swing away spare wheel carrier paddock
Geplaatst: wo 15 jun 2011, 09:13
door Kees van der Velde
Ik heb beide steunen besteld en uiteindelijk de Mantec gemonteerd. Met die van Paddock is niks mis, maar het kwam beter uit met de 'NAS achterbumper'. Qua kwaliteit weet ik niet goed wat beter is.
Voordeel van de Paddock steun is dat als je je deur open doet, het wiel een ruimere beweging maakt vanwege de dubbele scharnier en er zo ruimte is voor een fietsendrager die dan netjes 'om de hoek' scharniert.
De Mantec drager heeft een 'zuiger' die het verschil in openingshoek opvangt, mij valt op dat -ie steeds stroever open/dicht gaat en aangezien het kunststof is en ik daar geen vuil wil hebben is het moeilijk te smeren zonder dat het een zooitje wordt. Grafietpoeder helpt wel, maar kom er dan niet aan, want je krijgt het niet makkelijk van je handen af.
Mocht je voor die van Paddock gaan, die van mij ligt nog -ongebruikt- op een nieuwe eigenaar te wachten en is dus vóór de koop nog even te bekijken bij mij in Harderwijk...
Re: Swing away spare wheel carrier paddock
Geplaatst: wo 15 jun 2011, 09:42
door Willem
Ik heb die van paddock en een vriend die mantec. Die mantec rammelt juist op de zuiger en die van paddocks is rammel vrij. Enige aandachtspunt voor mij was de summiere installatie instructie (Zie ook mijn eerdere posting hierover: [landrover.startpagina.nl])
Succes!
Groet,
Willem
[www.landrover-defender.eu]
Re: Swing away spare wheel carrier paddock
Geplaatst: wo 15 jun 2011, 10:59
door Marc Frencken
Dag Frank,
Heb zelf al bijna twee jaar de Mantec reservewieldrager op mijn 110 V8 en heb er nog geen spijt van dat ik deze toen heb aangeschaft.
Kwalitatief ziet het er goed uit alle montage benodigdheden waren compleet en de montage instructie was duidelijk.
Van rammelen op de plunjerbus merk ik nog niets en alles werkt nog steeds zo soepel als in het begin.
Maar ja de keuze tussen paddock en mantec zal jezelf moeten maken, succes.
IMG_0921.JPG --> mod_embed_images_loadimage('4805af9183699065383cb829f9e5af30', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=https%3A%2F%2Flh3.googleusercontent.com%2F-qSR4fUlff0w%2FSpvjEahCu5I%2FAAAAAAAABuM%2Fr9TzSDiX5ug%2Fs800%2FIMG_0921.JPG', 'https://lh3.googleusercontent.com/-qSR4fUlff0w/SpvjEahCu5I/AAAAAAAABuM/r9TzSDiX5ug/s800/IMG_0921.JPG', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=https%3A%2F%2Flh3.googleusercontent.com%2F-qSR4fUlff0w%2FSpvjEahCu5I%2FAAAAAAAABuM%2Fr9TzSDiX5ug%2Fs800%2FIMG_0921.JPG', '', 14152512, 600, 600, 'Loading image ...', false);
IMG_0926.JPG --> mod_embed_images_loadimage('ad0a1aeaf6f52879201a82d59ff07076', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=https%3A%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2F-nTB4kOeQBEU%2FSpvjGExMVAI%2FAAAAAAAABuU%2FTBO3vBzhsjY%2Fs576%2FIMG_0926.JPG', 'https://lh4.googleusercontent.com/-nTB4kOeQBEU/SpvjGExMVAI/AAAAAAAABuU/TBO3vBzhsjY/s576/IMG_0926.JPG', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=https%3A%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2F-nTB4kOeQBEU%2FSpvjGExMVAI%2FAAAAAAAABuU%2FTBO3vBzhsjY%2Fs576%2FIMG_0926.JPG', '', 14152512, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Groeten,
Marc Frencken
Landrover 110 3.5L V8 CSW "Toller"
[picasaweb.google.nl]...
[picasaweb.google.com]
Re: Swing away spare wheel carrier paddock
Geplaatst: wo 15 jun 2011, 14:38
door Joop Hubers
Ik heb het goedkopere type van Paddock en ben zeer tevreden. Ik denk overigens dat bijde types prima zijn. De bevestiging aan de deur werkt met twee grote scharnieren met smeernippels en kan niet rammelen. Mijn deur was behoorlijk krom door het wiel dat er aan gehangen had. Met het bevestiging- en verstevigingsmateriaal heb ik de deur weer aardig recht en tochtvrij gekregen. Cosmetisch minpuntje is misschien dat het wiel meer naar rechts komt te zitten; voordeel hiervan is wel dat de deurhandle geheel vrij blijft. Band loopt met opendraaien ook nergens tegenaan.
Kortom een solide stevige constructie voor een zeer redelijke prijs.
Joop OneTen V8
Re: Swing away spare wheel carrier paddock
Geplaatst: wo 15 jun 2011, 14:53
door Roy Bruurs
Zoals gezegd komt die van paddocks verder van de deur af te staan omdat hij anders niet open kan ivm de draai van de deur en de bevestigingspunten op de bak en balk. Die van mantec staat dichterbij nadeel is bij een grotere band zoals 34 of 35 inch dat je heel moeilijk bij het handvat van de achterdeur kunt komen.
Wat betreft het rammelen moet ik zeggen dat zowel het oude type mantec als het nieuwe hier beide geen last van hebben en volgens mij werkt die van paddocks het zelfde als het oude type mantec. Wat ook een nadeel is bij die van paddocksis dat je inderdaad in de knoei komt met je bumperretes en dat geld trouwens ook voor de mantec als je de HD of die 2 buizen bumperretes hebt (ik heb mijn bumperretes ingekort tot het steuntje en dan past alles precies)
Re: Swing away spare wheel carrier paddock
Geplaatst: vr 17 jun 2011, 12:17
door paulus 109
ik heb de paddock en blij daar mee.
heb wel een en ander aangepast om zo het wiel RECHT en DICHTER bij de deur te krijgen.
montage instructies zijn waardeloos.
maar het wiel hangt wat naar rechts en dat is handig met de deurhhandel.
er zit een rubberstootblok bij wat ik schuin afgeslepen heb, het is even puzzelen met de spanning van het blokje om
te zorgen dat er niet aan de deurscharnieren getrokken word.
goed ding voor weinig in mijn ogen.
paul
Re: Swing away spare wheel carrier paddock
Geplaatst: vr 17 jun 2011, 12:28
door Frank 110V8
Paulus,
Ik ben benieuwd naar jouw modificaties en foto's.
Groet Frank