Pagina 1 van 1
vast in derde versnelling
Geplaatst: ma 07 feb 2011, 22:37
door RD
Mijn Series III diesel 2.25 N/A met LT 76 bak zit vast in de derde versnelling. Tijdens het rijden is deze vast komen te zitten en is er met geen mogelijkheid uit te krijgen. Ik heb de selecteurs al los gehad en de vorken nagekeken, deze zijn in orde. Heeft iemand dit al eens aan de hand gehad, wat is het probleem en wat kun je er aan doen?
Re: vast in derde versnelling
Geplaatst: ma 07 feb 2011, 22:51
door Dennis101
Komt wel vaker voor en is meestal te verhelpen zonder de bak te demonteren.
Als je goed kijkt zal je zien dat een van de bladveertjes van de schakelgroep 3/4 gebroken is en de schakelgroep 3/4 blokkeert.
Met wat gefriemel krijg je de resten van het bladveertje er wel tussenuit en met wat meer gefriemel krijg je er ook weer een nieuw veertje in.
Met een bladveertje werkt de bak ook nog, maar de vergrendeling van de schakelgroep werkt dan niet meer zo goed waardoor schakelen naar de 3 en 4 met gekraak gepaard kan gaan.
Diverse series rijders rijden al jaren zonder alle drie veertjes zonder dat ze er erg in hebben, want vaak breken ze en vallen ze gelijk naar beneden.
Jij hebt de pech dat de schakelgroep geblokkeerd wordt, dus moet je aan het werk.
Dennis B
Re: vast in derde versnelling
Geplaatst: ma 07 feb 2011, 23:01
door RD
Dennis, dank voor je reactie. Ik ga hier naar kijken, hopelijk met gewenst resultaat!
Ritse
Re: vast in derde versnelling
Geplaatst: di 08 feb 2011, 20:52
door Bart (fietseboer)
Ik heb hetzelfde probleem,(na wat heen en weer rijden was hij weer los,maar kraakte inderdaad van 3naar4).. heb de bak toch maar uit gehaald..er was nog 1 veertje heel en de rest lag onderin de bak.Ga gelijk de boel maar reviseren en ook de koppeling vervangen.Ook de master en slave cilinder,tis ff wat werk,maar dan kan ie er weer jaren tegen..(hoop ik.) Als het goed is komen de onderdelen zaterdag binnen en rij ik volgende week weer...En mn Toyo,s (235-85-16) zijn er volgende week ook,dan ben ik weer klaar voor de strijd..Bart
Re: vast in derde versnelling
Geplaatst: di 08 feb 2011, 21:16
door Dennis101
Kijk goed uit met reviseren, want er zijn heel veel slechte onderdelen op de markt, waardoor een redelijk tot goed werkende bak na de revisie onbruikbaar kan worden.
Als de bak hiervoor goed heeft gewerkt denk ik dat het verstandiger is om alleen de veertjes te vervangen, tenzij je goede onderdelen (die al jaren niet meer gemaakt worden) hebt gevonden.
Dennis B
Re: vast in derde versnelling
Geplaatst: wo 09 feb 2011, 01:17
door paulus-109
inderdaad, heb vandaag mijn gereviseerde bak er weer onder uit gehaald.
zodra hij warm is kraakt het als een gek onder de auto en wil hij nauwelijks nog uit de versnellingen. koud als nieuw!
heb spijt dat ik mijn bak aan heb laten pakken.......................
paul
Re: vast in derde versnelling
Geplaatst: wo 09 feb 2011, 08:06
door Mark HJ
En hoe zit dat met de ruilbakken dan?
Mark
Re: vast in derde versnelling
Geplaatst: vr 11 feb 2011, 19:38
door RD
Inderdaad! Een veertje (partno. RTC 1956) dat de hele versnellingsbak blokkeert. Ongelofelijk! Maar goed, na wat gepruts, het kreng er uit gekregen, Bak schakelt weer soepel. Nu alles weer in elkaar zetten en we kunnen weer rijden!
Thnx Dennis voor je tip!
Groeten,
Ritse
Re: vast in derde versnelling
Geplaatst: za 12 feb 2011, 10:08
door paulus-109
daar kan je hetzelfde meemaken.............maar dat hoeft niet
Re: vast in derde versnelling
Geplaatst: za 12 feb 2011, 21:21
door Bart (fietseboer)
Ga het ook niet te gek maken,her en der wat lagers en keerringen.Alleen wat nodig is.ik heb altijd geleerd,wat goed is,niet aankomen..
De boosdoener ligt aan de rechterkant.....[img Foto-WJIOBYPJ.jpg --> mod_embed_images_loadimage('b45bc2c4b5f3fd39f21d279f424b508c', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-WJIOBYPJ.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-WJIOBYPJ.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-WJIOBYPJ.jpg', '', 13575623, 600, 600, 'Loading image ...', false); img]
Re: vast in derde versnelling
Geplaatst: zo 13 feb 2011, 19:37
door Roelandrover
Maar als hij nu toch open ligt, kan je er gelijk een nieuw veertje insteken.
(of beter zelfs, alle 3 vervangen).
Voor hetgeen het kost moet je het niet laten