Pagina 1 van 1

versnellingsbak probleem

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 12:36
door Erik Beginner
hallo,

mijn versnellingsbak LT 77 doet raar.
alleen hoog 4x4 doet het nog.
als ik alles neutraal zet krijg ik de rode pook niet naar voor of achter.
als ik de gele knop indruk wil hij wel naar voren.
Trek ik dan de rode pook weer naar achteren, schiet de gele weer omhoog ( maar dat hoort zo ) en vervolgens wil hij niet meer heen en weer.
Wat zou dit kunnen zijn ?

groetjes Erik

Re: versnellingsbak probleem

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 13:09
door Symon
Zou denken dat het een versnellingsbak van een serie is en dus een lt76.
Maar het antwoord op je vraag zou ik zo niet weten.

Gr Symon

Re: versnellingsbak probleem

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 13:41
door Exfietser
Waarschijnlijkheb jij een lt76 zoals symon verteld. Het gebeurt wel eens dat de stangetjes mechanisch door roest, vuil e.d. vast zitten. Schoonmaken en een beetje kruipolie (imal) zal dan helpen. Je kunt het beste even de v-baktunnel en vloerdelen loshalen. Dan kun kun je er goed bij.
Maar je hebt het er over dat alleen hoge gearing het doet. Hij doet dus niets als je de rode pook naar je toe haalt? Dat vreemd tenzij je hem niet helemaal naar je toe kunt halen door vuil o.i.d. Dan staat de tussenbak in zijn vrij en heb je dus geen aandrijving.

Heeft de versnellingsbak en de tussenbak nog voldoende olie?

Arnold.

Re: versnellingsbak probleem

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 19:58
door Erik Beginner
hallo,
hey Symon het zal een lt 76 zijn, die heb ik van jou gekocht vorig jaar., weet je nog?

en Arnold, ik zal het proberen uit te leggen,
alles in zijn vrij , dus versnelling en rode pook.
Rode pook wil niet naar voren of naar achteren( koppeling wel ingetrapt )
druk ik de gele pook naar beneden, wil hij WEL naar voren,. met andere woorden, hij staat dus nu 4x4 Hoog.
Wat ik ook probeer, als de gele omhoog staat wil de rode niet naar voren of achteren.
olie zit er genoeg in. heb ik nagekeken.

Re: versnellingsbak probleem

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 20:30
door Symon
Ja dat is die bak die ik voor je uit het zuiden gehaald, balen dat hij nu al problemen geeft.

Mvg Symon

Re: versnellingsbak probleem

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 20:58
door Dennis101
Het is vrijwel zeker dat de selecteuras waar de schakelvork (tussen twee veren) t.b.v. het in en uitschakelen van de 4x4/4x2 vast staat in de doorvoer door het huis van de voorste uitgaande as.
Dat de rode pook wel te bedienen is als de gele knop wordt ingedrukt komt, omdat hier het scharnierpunt op zit waarover de selecteuras van de rode pook de selecteuras t.b.v. 4x4/4x2 bedient zou moeten worden.
Omdat juist deze selecteuras vast zit, kun je de rode pook alleen bewegen als de gele knop is ingedrukt alleen schakel je dan geen 4x4 hoog in, maar 4x2 hoog.

Dit is een bekend probleem bij een LT76, waarbij de gele knop en/of rode pook weinig gebruikt wordt of bij montage niet goed is gesmeerd. Dit is te verhelpen door het dekseltje over de uiteinden van de selecteurassen (gelegen boven de voorste uitgaande flens) te verwijderen en de aseinden die uit het huis steken in te spuiten met een goede kruipolie (dus geen WD40).
Als e.e.a. goed is ingewerkt zou alles weer moeten werken, hoewel soms een paar tikjes met een kunststof hamer of slagkoper nodig zijn om het wat sneller te laten verlopen.
Als het weer goed blijkt te werken de aseinden goed dik insmeren met smeervet om het in de toekomst te voorkomen en daarna uiteraard het dekseltje weer monteren.
Kijk ook even in het werkplaats handboek, want met het boek en de plaatjes erbij zal alles direct duidelijk worden.

Dennis B

Re: versnellingsbak probleem

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 21:09
door Erik Beginner
dank je dennis, ik zal eens gaan kijken morgen

Re: versnellingsbak probleem

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 21:11
door Roelie
Ik denk dat het in het gedeelte zit van de 4X2/4X4 selecteur assen zit.
Hier zit een brugje in die 4X4 inschakeld als je de gele knop indrukt en
dit brugje zit op beide einden een sleuf gat in waar 2 pennetjes in vallen.
Ik denk dat deze niet meer op de juiste plaats zitten.
279.jpg --> mod_embed_images_loadimage('44da5b46734ca1d8e6950a3b93cc2e6f', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fleutjerovertje.nl%2F279.jpg', 'http://leutjerovertje.nl/279.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fleutjerovertje.nl%2F279.jpg', '', 13532862, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Op de foto is het niet duidelijk te zien maar onder de beide buitenste assen
zie je de vierkante blokjes met de asjes aan onder zijde hier valt dat brugje
om, als deze nu niet goed om het asje valt gaat het klem zitten en kun je niet schakelen.

Roelie


395.jpg --> mod_embed_images_loadimage('39cdfd599290d0872ed0dfd1ae347f69', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fleutjerovertje.nl%2F395.jpg', 'http://leutjerovertje.nl/395.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fleutjerovertje.nl%2F395.jpg', '', 13532862, 600, 600, 'Loading image ...', false);

klik hier voor foto's restauratie Leutje Rovertje
Laatste update 22 juli 2012

Re: versnellingsbak probleem

Geplaatst: di 08 feb 2011, 11:11
door Erik Beginner
mensen Bedankt

allemaal bedankt voor jullie reacties.
Dennis had inderdaad gelijk, de selecteur as zat vast geroest in zijn huls.
heb alles schoon gemaakt en in de kruipolie gezet.
na een nachtje inweken en spuiten de volgende dag voorzichtig een beetje kloppen met een rubberhamer.
alles ging los , super.
heb nu alles lekker in het vet gezet en het werkt weer als een zonnentje.

Bedankt voor jullie hulp allemaal

erik borger