Pagina 1 van 1

Invoer vraag

Geplaatst: do 03 feb 2011, 21:52
door henk
Beste Prikkers,

Ik heb een invoer vraag :

Op het V5 formulier van een engelse Land Rover Defender staat het volgende :

Model 110 V8 SW D
Cylinder capacity 2495 CC
Type of fuel Heavy Oil
Engine number RECON

De auto is een 200 TDI, 110. Chassisnummer klopt als een bus, motor is inderdaad anders dan het ooit was (2,25 benz). Wat moet ik hier van denken ?
Krijg ik problemen bij invoer ?

Bvd Henk

Re: Invoer vraag

Geplaatst: do 03 feb 2011, 23:15
door sjorsboomschors/aka/PP
ligt eraan:
je zegt: V8, terwijl het twee&kwart benzine was, nu 200tdi
heb je MOT papieren erbij?
heb je lift-up deuren?
klopt gordels/ramen jaartal?
dak orgineel?
kleur komt overeen?
ik ga er van uit dat het een '86< is..
clifton.nl check gedaan met chassis#?



2 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 03/02/2011 22:16 door sjorsboomschors/aka/PP.

Re: Invoer vraag

Geplaatst: do 03 feb 2011, 23:25
door henk
Het is als volgt :

De papieren zeggen

Model 110 V8 SW D
Cylinder capacity 2495 CC
Type of fuel Heavy Oil
Engine number RECON

Het chassisnummer geeft aan dat er oorspronkelijk een 2,25 benzine in heeft gezeten. (clifton check)

In de praktijk zit er nu een 200TDI in. Pushbutton deuren, glad dak.
Kleur komt wel overeen. Inderdaad hij is van 84.

Heavy duty oil wil wel zeggen diesel ?
2495 cc klopt ook met de 200 tdi
engine number recon ? wat moet ik daar van vinden, motornummer op het blok moet ik nog nakijken.
chassisnummer klopt en lijkt origineel.

Zijn er meningen wat de RDW hiervan gaat vinden ?

Re: Invoer vraag

Geplaatst: do 03 feb 2011, 23:38
door sjorsboomschors/aka/PP
ik zou ´m laten staan.. ( been there, done that, and will not do that again!)
heavy oil is idd diesel, je hebt geen motor# op je V5, of andere papieren van motorswap?
glad dak, push button deuren is jonger, maakt niet uit , maar RDW kijkt daar wel naar
als je geld kunt missen gewoon doen

Re: Invoer vraag

Geplaatst: do 03 feb 2011, 23:58
door Mud Machine
De papieren kloppen toch? Cilinderinhoud, brandstoftype, kleur en chassisnummer.
En als er geen motornummer op de V5 staat valt er ook geen motornummer te controleren. Is natuurlijk ook aannemelijk omdat er recon staat.
En hoeveel oude defenders hebben de originele lift handle deuren nog? Meesten zijn al lang vervange door nieuwe en dat zijn dus meestal push button want de lift handle wordt niet geleverd. Zou me er niet druk om maken als de rest nog origineel is (trommels achter, oud interieur enz..)
Als e.e.a. er echter overduidelijk jonger uitziet is er reden tot nader onderzoek.
Als dat niet is zie ik niet wat het probleem is.
Heb er zo ook al verschillende op kenteken gezet zonder een probleem of twijfel bij de RDW. Maakt misschien wel uit waar je gaat.

Re: Invoer vraag

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 09:42
door henk
Bedankt voor de reacties.

Als ik samenvat :

Brandstof klopt
Cilinderinhoud klopt
Kleur klopt
Chassisnummer klopt

Motornummer niet op papieren (op het blok moet ik nog kijken)
Nieuwe elementen (deuren/dak)
Type aanduiding is een beetje vreenmd (V8 sw d)

Als ik dit zo lees zal het aan de keurmeester liggen hoe hij het totaalplaatje interpreteert....
Zijn er daadwerkelijk verschillende ervaringen met keuringstations ?

Re: Invoer vraag

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 09:49
door sjorsboomschors/aka/PP
bij mij deed Amsterdam redelijk moeilijk, op 1 (hoofd?)keurmeester na, die snapte het:
" oh, ik zie het al, typisch Engels, chassisnr. met een kater ingeslagen, "
maar heb er wel 1 ding van geleerd: wees& blijf rustig, vraag argumenten waarom niet, evt. op schrift, en vraag in geval van onduidelijkheid naar een hogere ambtenaar



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 04/02/2011 08:50 door sjorsboomschors/aka/PP.

Re: Invoer vraag

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 10:06
door LandroArie
Er is waarschijnlijk ook geen pijl op te trekken , puur interpretatie.
Je moet hopen op gezond verstand !

Bij mijn invoer keken ze nergens naar. Alleen chassisnummer en het was klaar. verlichting werd niet gecontroleerd, motornummer niet, nada.(dit was in zwolle)

mvg



2 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 04/02/2011 09:57 door LandroArie.

Re: Invoer vraag

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 10:31
door richard78
Je kan altijd een mailtje sturen naar de RDW met dezelfde vraag. Ze zijn best behulpzaam als je het officieel doet. Zo weet je wat je kunt verwachten. En als je het mailtje mee neemt naar de schouwing heb je ook iets om op terug te vallen.

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('50b85836af6247689b7b6b3e823159d0', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 13529361, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Invoer vraag

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 12:06
door Def130 Traveling in Style
Je kunt in Engeland heel gemakkelijk het motornummer wijzigen i.g.v. een motorwissel. Je kunt van, ik meende het V5-formulier, de rechterkant afscheuren; nieuwe motornummer invullen en opsturen. Je krijgt dan een nieuw V5 met het nieuwe motornummer. RDW kan hier dan niets meer van zeggen. Enige punt wat ze nog hebben is de pushbutton-deuren en misschien een nieuwer dak. Ik vermoed dat je die items wel kunt verdedigen tijdens de keuring.

Succes,

Tsjip

Re: Invoer vraag

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 13:10
door Henk
Dat is een heel goed punt Tsjip, kan ik nog proberen te regelen ! bedankt.

Re: Invoer vraag

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 13:54
door Gompie
Tja Henk,

Ik zou voorzichtig zijn. Met de ervaring die ik nu heb zou ik hem laten staan.
Ik heb het niet getroffen, zoek maar op gompie.
Bij mij stond er ook heavy oil wat inderdaad diesel betekent maar ook110 SW V8 op het V5.
Ik heb ook pushbutton deuren maar wel het oude dak, en een 300 tdi motor waarvan het nummer niet op de papieren stond .
Recon zal wel de afkorting zijn van reconditioned oftewel gereviseerd.
Controleer goed het chassisnummer op orginaliteit, dus begin en eind met Leland logo en netjes recht geslagen cijfers en letters, geen dubbelslag!
En check het type plaatje op de steun bij de rembekrachtiger, deze mag er niet uitzien alsof deze in het verleden vervangen is geweest. Dus niet met schroefjes of scheve popnagels vastgezet.
Als je de gok wel neemt zou ik ook adviseren op het V5 zoveel mogelijk 'recht' te zetten zolang de auto in Engeland is. Dus zorg ervoor dat alle info klopt op de papieren. Zodra de auto op jouw naam staat en hij staat voor export in Engeland aangemeld is het niet meer mogelijk een vernieuwd V5 te ontvangen. Deze wordt alleen naar ingezetenen van Engeland gestuurd.
Ik had de schijn tegen, wegslepen nummers in de ramen (welke ik niet opgemerkt had) en de labels in de gordels waren er niet. Dan zit je in een negatieve spiraal en auto werd ook afgekeurd, ook na pat onderzoek. Ik ben nog bezig met de RDW maar een kenteken zit er waarschijnlijk niet in.
Keuringsstation was Waddinxveen. Als je al gegarandeert bent van koop dan zou je eventueel een foto kunnen plaatsen en de echte kenners een mening laten geven.
Succes met de keuze!
Gijs

Re: Invoer vraag

Geplaatst: vr 04 feb 2011, 14:19
door henk
Dag Gijs,

bedankt voor je duidelijke uitleg en ervaring. Ik zal de ramen en gordels voor de zekerheid gaan controleren inderdaad. Tevens de andere punten die je opnoemt, dan moet ik aardig kunnen beoordelen wat de kansen zijn. (tevens nog succes met het vervolg traject!)

Ter info : ik heb net gebeld met de technische dienst van de RDW en die geven aan dat het ontbreken van een motornummer GEEN probleem is. De gegevens van de motor (cilinderinhoud, brandstof) moeten WEL kloppen.

mvg