Pagina 1 van 1

Conversie van series 2 naar series 3 versnellingsbak?

Geplaatst: ma 27 dec 2010, 23:11
door Roy
Hallo prikkers,

Ik heb een enorme ratel in m'n versnellingsbak. In z'n 2 en 3. Waarschijnlijk ook in z'n een maar de motor overstemd dit geluid. In z'n vier is er dus geen ratel. Ik heb een series 2 versnellingbak. Nu ik toch iets aan de versnellingsbak moet doen, is dit misschien het moment om over te stappen op een series 3 versnellingsbak. Er zullen er ongetwijfeld veelen me voor zijn gegaan in het vervangen van een series 2 versnellingbak door een series 3 bak.
Wat ik weet wat ik moet vervangen zijn de volgende:
- Drukgroep
- Koppelingsplaat
- Slave cylinder
Zijn er nog meer aanpassingen nodig?

Bij voorbaat dank
Roy

Re: Conversie van series 2 naar series 3 versnellingsbak?

Geplaatst: di 28 dec 2010, 02:29
door Dennis101
Als de S2(a) bak een suffix B of hoger is en de priseas met bijbehorend tandwiel nog in orde zijn, dan kun je er ook voor kiezen om deze inclusief het koppelingshuis over te zetten op de series 3 versnellingsbak.
Zo blijft de koppelingsbediening intact en kun je S2a drukgoep, koppelingsplaat en hulpcilinder blijven gebruiken.
Nog handiger is het misschien om de S2a bak eerst goed te bekijken en als mogelijk te repareren, mogelijk stelt het heel weinig voor wat er mis aan is.

Dennis B