Pagina 1 van 1

remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 14:56
door Art van Blondie
Beste larofielen,

Ik heb een stage one en heb daarvoor nieuwe remschoenen besteld voor de voorremmen. Aangezien het moeilijk wordt hier nog kwaliteit voor te vinden, dacht ik, ik zal eens verschillen vergelijken. Ik heb daarom een setje genuine landrover remschoenen besteld, en bij een andere leverancier een setje britpart remschoenen. Prijsverschil is ongeveer een factor 6.
De britpart schoenen zijn geleverd in een britpart doosje. De genuine landrover schoenen zijn uit de originele doos gehaald en in een andere doos met andere spullen gestopt. Mijn oude remschoenen zijn ook genuine landrover schoenen, die zijn destijds ook geleverd in een landrover doos.

Welnu, ik zie geen verschil tussen de 2 nieuwe remschoenen. Er is wel verschil met de oude schoenen, met name aan de lasjes en de gaatjes waar vroeger de klinknagels zaten.
Ik heb dus sterk die indruk dat ik hier wordt genaaid. Volgens mij zijn de geleverde 'originele' schoenen gewoon britpart waarvoor ik 6x teveel heb mogen betalen.

Is hier iemand die het verschil kan onderscheiden, want ik heb het idee dat ik geen poot om op te staan heb. Ik kan niet bewijzen of iets een britpart of een landrover remschoen is.

Hieronder een paar foto's. Links is de ouwe echte originele landrover schoen, in het midden de vermeende genuine landrover schoen en rechts de britpart schoen. Je kunt de foto's klikken om ze iets te vergroten.

1zd9q9w.jpg --> mod_embed_images_loadimage('18297e5cc8c666ea1d17fe1307cdb4e9', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi55.tinypic.com%2F1zd9q9w.jpg', 'http://i55.tinypic.com/1zd9q9w.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi55.tinypic.com%2F1zd9q9w.jpg', '', 13214483, 600, 600, 'Loading image ...', false);

314rtpj.jpg --> mod_embed_images_loadimage('ab0d21377cf78b78b12deb17efb10706', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi54.tinypic.com%2F314rtpj.jpg', 'http://i54.tinypic.com/314rtpj.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi54.tinypic.com%2F314rtpj.jpg', '', 13214483, 600, 600, 'Loading image ...', false);

xbe2ad.jpg --> mod_embed_images_loadimage('8c237ee0a2871c18cd805db267f1455a', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi53.tinypic.com%2Fxbe2ad.jpg', 'http://i53.tinypic.com/xbe2ad.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi53.tinypic.com%2Fxbe2ad.jpg', '', 13214483, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 16:37
door Roy Bruurs
Ik zou zeggen dat bij genuine de remvoering iets smaller is en bj de britpart juist iets breder is.

ab4l87.jpg --> mod_embed_images_loadimage('0ecaf83e3f3b0617eb0941f381636a6b', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fi53.tinypic.com%2Fab4l87.jpg', 'http://i53.tinypic.com/ab4l87.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fi53.tinypic.com%2Fab4l87.jpg', '', 13214967, 600, 600, 'Loading image ...', false);


Dagelijkste auto Land Rover Freelander 1 2001 1.8i
Hobby auto Land Rover Ninety 1984 200Tdi
(Totall los) Land Rover Ninety RHD 1984 2,5N/A
Verkocht Land Rover series III 109" RHD 2,25B

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 17:35
door Dirk109
Hallo Roy ik heb laats ook schoenen en trommels gekocht bij van Dam in Rhenen
en deze zijn wel orgineel.(met asbest voering)
Overigens er wordt vaak gezegd dat Britpart heel slecht is maar dat is volgens mij niet voor alle onderdelen zo.
In het verleden heeft britpart ook wel onderdelen geleverd aan bijv defensie van de best mogelijke kwaliteit.
Zo heb ik een nieuw stuurhuis gemonteerd uit een dichte doos van britpart (met datum opdruk 1980)
van uitstekende kwaliteit.
Wat zou er anders gebeuren als je schoenen hebt van Britpart? sneller versleten of minder remmen?
succes Dirk 109
Foto-GBNKUODC.jpg --> mod_embed_images_loadimage('0d893284084077327542a197fb7d2518', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-GBNKUODC.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-GBNKUODC.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-GBNKUODC.jpg', '', 13215229, 600, 600, 'Loading image ...', false); Foto-DD7D88GM.jpg --> mod_embed_images_loadimage('5e7e9c5b35626e723f83ebbc31f6a842', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-DD7D88GM.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-DD7D88GM.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-DD7D88GM.jpg', '', 13215229, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 18:16
door Henk Bossinade
Art ,heb je de orginele LR schoenen gekocht bij een LRdealer (dus met de ''Metz'' sticker erop) , of ook bij een onderdelen handelaar , net als de Britparts ? Dirk , de LR schoenen die jij bij V. Dam koopt bevatten GEEN asbest . Vr gr Henk B.

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 18:59
door Art van Blondie
@Roy: Op alle schoenen is de remvoering qua afmeting precies hetzelfde.

@Henk: Ik heb de originele schoenen bij een engelse onderdelen leverancier gekocht. Op de site van de leverancier staat echter uitdrukkelijk dat het om genuine landrover remschoenen gaat. Je kunt bij dezelfde leverancier dezelfde remschoenen ook van britpart en allmakes kopen.

Groet, Art

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 20:21
door Kees
Bij originele remschoenen staat er op het metalen deel het LandRover logo. Zoniet dan ben je dus opgelicht. Welke handelaar was dat ?

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 20:28
door Henk Bossinade
Art, op jou 3 foto's zie ik wel degelijk kleine,verschillen .Er zijn natuurlijk diverse mogelijkheden aangezien zowel LR als Britpart geen eigen remmenfabriek heeft , maar zijn aangewezen op de fabrikant (toeleverancier) van de remschoen . Deze is op zijn beurt mischien weer aangewezen op de fabrikant van de stalen schoen en op de fabrikant van de voering. Het kan dus zijn dat fabrikant A schoenen levert aan LR met een fabrikant B stalen schoen en een C voering . Britpart besteld vervolgens remschoenen bij fabrikant D die mischien zijn stalen schoenen ook geleverd krijgt door dezelfde fabrikant B , maar voeringen van fabrikant E heeft omdat deze goedkoper zijn(en mischien van slechtere kwaliteit) .Snap je dit verhaal ? Er zijn vele mogelijkheden . Het kan in sommige gevallen ook zijn dat Britpart en LR dezelfde toeleverancier hebben.Dit geldt natuurlijk niet alleen voor remdelen ,maar ook voor heel veel andere onderdelen. Ik bestel in principe altijd alle onderdelen bij de LR dealer,dan weet ik zeker dat ik beproefde kwaliteit heb en hoef niet te gokken ,is het nu wel goed of niet.Op den duur is dat goedkoper .Ik heb bij Britpart intussen te veel rare dingen gezien ,ik ga liever voor zeker aangezien mijn wagen iedere dag moet rijden . Vr gr Henk B.

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 22:00
door Art van Blondie
Kees,

Hoe zeker weet je dat er een landrover logo op het metaal staat?
De oude remschoen op de foto is volgens mij namelijk wel origineel landrover (zat in ieder geval in een landrover doos), maar die heeft ook geen logo in het metalen deel.

Groet, Art

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 22:04
door Henk Bossinade
Op de orginele schoenen ben ik nog nooit een LR logo tegen gekomen . Vr gr Henk B.

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 22:04
door Art van Blondie
Henk,

Ik snap wat je bedoelt, maar daarmee zeg je eigenlijk dat op geen enkele manier te achterhalen is wat de echte oorsprong is van een remschoen.
Je hebt een punt om bij landrover zelf te kopen, maar ik ga er wel vanuit dat als iemand remschoenen van 3 merken tegen 3 totaal verschillende prijzen aanbiedt, dat je dan ook het bestelde en betaalde merk krijgt.
Dat britpart gokken is dat weet denk ik elke vaste bezoeker van dit forum intussen wel, dus die discussie hoeven we hier niet meer te voeren. Ik heb Dennis101 laatst een keer zien schrijven dat de stage one voor-remschoenen niet meer gemaakt worden, dus de originele landrover remschoenen zijn dan old stock, vroeg of laat zal ik dus toch aan de B merken moeten geloven.

Groet, Art

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 22:10
door bareld
Henk Bossinade Schreef:
-------------------------------------------------------

> Ik heb bij Britpart intussen te veel
> rare dingen gezien ,ik ga liever voor zeker
> aangezien mijn wagen iedere dag moet rijden . Vr
> gr Henk B.

Wat voor rare dingen dan? Ik gebruik soms ook wel eens Britparts of allmakes maar heb nog nooit rare dingen gezien.
Overtuig mij eens.

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 22:11
door Kees
LandRover zorgt ervoor dat haar remdelen altijd te herkennen zijn middels een logo en/of een fabrikagenummer. Dit ivm aansprakelijkheid. Als er helemaal geen herkenningsteken op het metalen deel van de remschoen staat, heb je te maken met imitatie. Dit wil niets zeggen over de kwaliteit.
Naar mijn weten worden de originele LandRover remschoenen met het nummer RTC3424 al jaren niet meer door LandRover geleverd. Ook Mintex is geruime tijd geleden gestopt met de fabrikage van deze remschoenen. Blijft dus imitatie over.

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 22:43
door Henk Bossinade
Bareld , ik schrijf in mijn posting "niet alleen voor remdelen,,maar ook voor heel veel andere onderdelen '' . Zoals ik al vertelde bestel ik sinds een aantal jaren in principe alleen nog orginele onderdelen bij de LR dealer .Met ''rare dingen'' bedoel ik oa. een Britp. wielmoerset waarvan 1 zonder schroefdraad , een Britp. V8 waterpomp die ik uit nood in Duitsland moest kopen en waarbij ik blij was dat ik Nederland haalde (thuis aangekomen was de Britp. pomp kapotter dan de eigenlijke 1e kapotte) , Britp. V8 brandstoffilterpatronen die ''scheef '' zijn en daardoor totaal niet filteren ,Britp. verdeelkappen die pas gemaakt moeten worden ,Britp. rubberslangen die poreus zijn , etc , etc .Over Britpart remdelen is hier op het forum al genoeg geschreven .Ik heb al heel wat orginele remschoenen (en blokken) voor div types LR gekocht bij de LR dealer(behalve voorremschoenen voor Stage one) , maar nog nooit een LR logo of nr. aangetroffen .Als ik deze'' LR logo'' remdelen bij een handelaar zou moeten kopen ,dan zou ik eerder wantrouwig worden . Vr gr Henk B.

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 22:50
door Dennis101
Ik denk dat ik weet welke Engelse leverancier je bedoelt, want pas geleden kreeg ik een mailtje van iemand die ook dacht originele onderdelen gekocht te hebben maar de beschrijving alleen al was genoeg om zeker te weten dat het imitatie was in een (imitatie?) Land Rover verpakking.
Om een indruk te geven hoe een originele RTC3424 eruit ziet (die zoals Kees terecht opmerkt al jarenlang niet meer gemaakt wordt) heb ik hiervan een foto bijgevoegd. Voor wie het graag wil weten: De Britpart remschoenen hebben de verkeerde radius, zijn keihard, piepen bij het remmen de hele straat wakker en remmen duidelijk merkbaar slechter als Originele of Mintex schoenen. Zoals Kees ook al opmerkte maakt Mintex deze schoenen ook al een paar jaar niet meer.
Op de foto is duidelijk het batchnummer op de remschoen te zien en op de voering het remvoering materiaal, in dit geval van Ferodo.
OrigineleRemschoenV8.jpg --> mod_embed_images_loadimage('13040d7cbc6ae640bac359ba98bdfa33', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fhomepage.mac.com%2Flandrover101%2Fderden%2FOrigineleRemschoenV8.jpg', 'http://homepage.mac.com/landrover101/derden/OrigineleRemschoenV8.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fhomepage.mac.com%2Flandrover101%2Fderden%2FOrigineleRemschoenV8.jpg', '', 13216790, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Het verstandigste is om de remschoenen bij een vertrouwd adres te kopen in Nederland. Als de onderdelen nog door Land Rover geleverd worden dan is de dealer een zekere keuze en anders zijn er ook nog een paar Land Rover onderdelen leveranciers die wel te vertrouwen zijn. Voor de RTC3424 remschoenen kun je met heel veel geluk misschien nog wat oude voorraad vinden, anders ben je aangewezen op frictie bedrijven die de remschoenen opnieuw kunnen bekleden. Let er wel op dat de oude schoenen die je opnieuw laat bekleden wel goede schoenen zijn geweest, want anders schiet je er natuurlijk nog niets mee op vanwege de passing.

Dennis B

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 22:55
door bareld
Bedankt voor je reactie Henk.

Dat is waardevolle informatie.
Bij het kopen van onderdelen ga ik beter uitkijken want dat wil ik niet meemaken. De kritische onderdelen koop ik sowieso al origineel landrover maar ik ga ook voor andere delen daar maar toe over.
Heb vandaag net een Land Rover-originele brandstofdrukregelaar op mijn td5 gezet. De koelvloeistof lekkende brandstofkoeler hen ik gerepareerd met een paar universele o-ringen. Dat durf ik nog wel aan.

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 22:59
door bareld
Naar aanleiding van de reactie van Dennis zou je alledrie remschoenen eens op elkaar kunnen leggen. Dat kun je ook zien of de oude werkelijk een originele was

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 23:10
door LaRobbie
Alleen voor die kist erbij zou ik al zulke remschoenen kopen. geweldig stoer. Maar ja heb schijven

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: za 04 dec 2010, 23:14
door Dennis101
Aan de kleur van het voering materiaal te zien is de kans vrij groot dat de oude originele schoenen zijn.
Mintex schoenen zijn een stuk lichter grijs dan de schoenen van britpart, maar missen de beige tint van de Ferodo voeringen.
Maar de kleuren zeggen helaas niet alles, want wie de kluit echt wil belazeren kan daar vast ook iets mee.

Dennis B

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: zo 05 dec 2010, 00:44
door Dirk109
Wat zou dit dan voor merk zijn ?
(op de foto van vorige)
Dirk109

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: zo 05 dec 2010, 01:08
door Dennis101
Waarschijnlijk Don (nu net als Mintex onderdeel van TMD) , mogelijk zelfs geleverd door britpart (toen nog uitsluitend tussenhandelaar/stickerplakker).

Dennis B

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: zo 05 dec 2010, 11:00
door Art van Blondie
Dank je Dennis,

De remschoen op jou foto heeft duidelijk dezelfde kenmerken als mijn oude remschoen, en die zijn dan weer duidelijk verschillend van de andere 2. En dan bedoel ik de lassen in de ronding en de gaatjes waar vroeger klinknagels zaten (denk ik).
Ik kan dus de conclusie trekken dat ik belazerd ben.

Om te beginnen ga ik de leverancier eens een vriendelijk mailtje sturen met de strekking dat hij een vergissing heeft gemaakt en hoe hij dit wil gaan rechtzetten. Eens zien hoe hij daarop reageert.

Groet, Art

Re: remschoenen britpart/genuine

Geplaatst: zo 05 dec 2010, 15:55
door Exfietser
Je kunt gewoon een trommel conversie doen. Dan kun je die geweldige kist kopen?

Arnold.