Pagina 1 van 1
300 tdi met 300 pk
Geplaatst: vr 26 feb 2010, 19:23
door Bart van Dessel
300 pk is niet het vermogen wat ik verwacht van een gezonde 300 tdi. Maarrrrr......ik heb nu een 300 tdi die gewoon niet goed wil lopen, gisteren naar Scheveningen geweest om een RRC op te halen met de trailer. Met moeite kan ie 80 per uur vasthouden, verbruik van ca. 1:6-7, regelmatig warm lopen richting 3/4 van de meter. Wat hebben we aan het blok afgelopen 4 weken gedaan: nieuwe distributie, staat perfect op tijd, kleppen gesteld op 0,20, nieuwe actuator, turbodruk is max. 1 bar, inspuitpomp iets royaler gezet, hij rookt nu dus ook ietsjes, niet overdreven, grote intercooler van Allisport geplaatst (groter dan radiateur!), gloednieuwe cylinderkop. De cylinders zagen er perfect uit, hoongroeven nog goed duidelijk zichtbaar, geen speling op zuigers, koude start gaat goed dus compressie lijkt me in orde. Het enigste wat ik me kan bedenken zijn de verstuivers en evt. een inspuitpomp revisie, kan dit veel verschil maken?? Wellicht de timing van de inspuitpomp, geeft een vroegere inspuiting duidelijk meer vermogen? Ik vind het redelijk frustrerend want ik heb ook een RRC 200 tdi waar ik nog nooit een schroef aan veranderd heb, alleen olie ververst, en deze auto gaat als een raket, met 3000 kg aan de trekhaak kan ik gewoon zonder probleem 110 km/uur vasthouden en is onderin ontzettend sterk, turbodruk is nog 0,2 bar lager afgesteld dan van de trage 300 tdi. De Discovery is de opvolger/werkpaard i.p.v. de RRC 200 tdi maar ik wil er niet op achteruit gaan.
iemand nog suggesties of opmerkingen??
groetjes, Bart
Re: 300 tdi met 300 pk
Geplaatst: vr 26 feb 2010, 19:40
door Flip
Bij m'n zwager precies hetzelfde probleem met 300tdi. Geen trekkracht, warmlopen maar alles verder in orde. Kathalysator opengemaakt, leeggehaald, weer dichtgelast en de pit in de auto kwam weer terug.
Re: 300 tdi met 300 pk
Geplaatst: vr 26 feb 2010, 19:52
door Alex aka Grizzly
ook gehad en bij mij waren het uiteindelijk 2 dingen het warmlopen kwam door een radiateur waar erg veel kalk aanslag in zat.
de hoge druk brandstofpomp was de oorzaak van geen vermogen.
mvg
Alex / Grizzly
Landrover Defender 110
[www.lr-discovery.nl]
Re: 300 tdi met 300 pk
Geplaatst: vr 26 feb 2010, 19:58
door erik van oort
Ik denk eerder aan de waste gate... Dit is een klep die ervoor zorgt dat je turbo niet steeds sneller en sneller gaat draaien.
alszo
Je geeft gas en je produceert uitlaatgassen die de turbo aandrijven, hierdoor kan je aan de inlaatkant meer lucht en brandsof erin pompen. Dit zorgt weer voor meer uitlaatgassen die de turbo nog harder laten draaien, zodat je aan de inlaatkant... enz enz. Om dit alles niet kapot te laten draaien zit er een klep op die ervoor zorgt dat er op een gegeven moment niet alle uitlaatgassen meer naar de turbo gaan. Omdat je de druk nogal opgevoerd hebt kan het zijn dat de klep het begeven heeft, op teveel druk weg wil werken en niks meer naar de turbo stuurt. Gevolg turboloos rijden. Ik heb het een keer gehad met mijn passat tdi, 120 was amper te halen en traaaaaaaaaaaag oooooook noooooooooggggg.
Maar doe jezelf een lol, met zo'n turbodruk zou ik er ook een dump valve opzetten... Scheelt turbo's denk ik...
gretz erik
Re: 300 tdi met 300 pk
Geplaatst: vr 26 feb 2010, 20:16
door Cadarn
Ik gok toch ook op distributiepomp, Heb hetzelfde lijstje afgewerkt, de pomp maakte het verschil.
Overigens kan een te laat inspuitmoment ook warm lopen bij belasting veroorzaken
Jaap
Re: 300 tdi met 300 pk
Geplaatst: vr 26 feb 2010, 22:08
door Bart van Dessel
Hoi Erik,
de actuator was kapot, die heb ik vervangen, de waste gate werkt waarschijnlijk wel want hij regelt 'm af op 1 bar volgens de meter, origineel af fabriek staat ie op 1,2 bar. Wat ik wel vreemd vind is dat de boost control geen effect heeft op turbodruk. De regelaar is van Turbosmart en gemonteerd tussen actuator en turbohuis waar de originele drukleiding op aangesloten zit. De turbodruk meter zit op het inlaat spruitstuk gemonteerd.
grtzzzz Bart
Re: 300 tdi met 300 pk
Geplaatst: vr 26 feb 2010, 22:17
door Bart van Dessel
Dat is ook een goeie, ik heb nog een voorpijp liggen zónder kat die kunnen we proberen. Dank je
gr, Bart
Re: 300 tdi met 300 pk
Geplaatst: vr 26 feb 2010, 22:19
door Bart van Dessel
Hoi Alex, hoe heb je de kalk eruit gekregen? Of een nieuwe radiateur geplaatst? Ik weet dat je veel resultaat met de inspuitpomp hebt gehad, ik zit daar ook serieus over na te denken. Weet jij of het inspuitmoment van groot belang is of gewoon volgens fabrieksgegevens afstellen?
groetjes, Bart
Re: 300 tdi met 300 pk
Geplaatst: za 27 feb 2010, 03:03
door Andrew Colville
Toch te laat die pomp, Zal ik anders weer een dagje vrijhouden volgende week?
Misshien dat ik een afstel setje voor de VE pomp kan regelen als dat lukt breng ik die ook wel mee.
En dan gaan we net zolang door tot deze 200 loopt of de 300 pk bereikt is .
Gr Andrew
Re: 300 tdi met 300 pk
Geplaatst: za 27 feb 2010, 20:18
door Jan
Hoi,
Heb eens bij een 2.8 zonder vermogen vanalles gedaan, pomp, turbo, kleppenstellen, timing, uren, bloed, zweet en tranen.
Bleek het een elleboog-slangetje te zijn waarvan de binnenbekleding los kwam en de luchttoevoer belemmerde.
Jan
06-22488557
Re: 300 tdi met 300 pk
Geplaatst: za 27 feb 2010, 21:01
door Bart van Dessel
We hebben d'r vandaag weer 's aan gewerkt, timing van pomp iets versteld, katalisator zat behoorlijk dicht en leeggehaald, de injectiepomp ietsje royaler gezet. Hij loopt al een stuk beter en turbo gaat nu naar de 1,2 bar. Ik ga toch de injectiepomp laten reviseren, ik denk (hoop) dat ik daar wat winst kan halen.
gr, Bart