Pagina 1 van 1

Remmen vervolg deel 3

Geplaatst: za 16 jan 2010, 17:33
door Cor
Hallo allemaal,
Veel besproken onderwerp op dit forum maar ik ga het toch nog eens proberen:
Heb enkele weken geleden de wielremcylinders voor vervangen met, niet al te slim, britpart onderdelen.
De remdruk was niet om over naar huis te schrijven: bij tweede keer pompen kwam er pas echt druk op het systeem.
Moest echter op keuring en je raad het al afgekeurd op remmen: hierop een nieuwe TWR hoofdremcylinder gemonteerd echter drukprobleem nog steed aanwezig.
Verschillede keren al ontlucht en opnieuw de remmen afgesteld maar het blijfr maar la-la allemaal.
Heeft iemand nog een goed idee waar ik naar op zoek moet?

Cor

Re: Remmen vervolg deel 3

Geplaatst: za 16 jan 2010, 17:58
door bultebroeser
hoe zijn je rem slangen er aan toe als deze te oud worden gaan ze door de druk uitzetten

andre

Re: Remmen vervolg deel 3

Geplaatst: za 16 jan 2010, 18:01
door Cor
Remslangen heb ik ook gecontroleerd, maar die waren mi nog wel ok>>

Re: Remmen vervolg deel 3

Geplaatst: za 16 jan 2010, 18:04
door Exfietser
Even nalopen met het boek erbij:

Veren in de remmen aan de goede kant van de remschoen gemonteerd.
Juiste remschoen op de juiste plaats. Dat is te zien aan de remvoering die naar de ene kant verder doorloopt.
Remcylinders lekken niet.

Als je twee maal moet trappen betekend dat je of lucht in je systeem hebt of er moet te veel vloeistof verplaatst worden. Dat laatste kan alleen als je remschoenen en/of trommels veel te ver zijn versleten, of als je iets fout gemonteerd hebt, of de instelling van de hoofremcilinder niet helemaal goed is.

In de remschoenen is er weinig af te stellen. De halve maantjes bepalen alleen de ruststand van de rem. Rem moet net niet slepen. Als je ze helemaal terug stelt is er een kans dat de rem een te grote afstand moet afleggen en je twee keer moet trappen. Ik neem aan dat je daar wel naar gekeken hebt.
Een ander belangrijk item is de stelschroef die in de remankerplaat zit. Daarmee stel je de schoen evenwijdig een de remstrommel. Zodat de schoen niet alleen maar de zijkant de trommel raakt. Als de wagen bij het remmen naar een kant trekt is het zaak dit te kontroleren. Trommel er af en kijken of het hele oppervlak van de schoen gebruikt wordt.

De aftelling van de voetpedaal zit achter dekseltje met de 6 boutjes. Een spindel met twee moeren waartussen het pedaal geklemd wordt. Als je dit niet goed hebt, heb je maar een kleine slag met je pedaal. Als je de veer van de pedaal af haalt zal blijken dat de pedaal erg laag staat (of veel te hoog). Ik denk niet dat dit je probleem is.

De kans is groter dat er toch lucht in je systeem zit of dat iets fout gemonteerd hebt. Met de lucht in je systeem kan het echt heel erg tegen zitten en een montage fout maak je echt heel erg snel.

Verder moeten nieuwe remmen eerst inremmen voor ze het pas echt goed doen. Het helpt als je de scherpe randen van de remvoering iets afschuint met een grove vijl. Meteen naar de apk met verse remmen wil om deze reden niet altijd goed gaan.

suc6,

Arnold.

Re: Remmen vervolg deel 3

Geplaatst: za 16 jan 2010, 20:56
door Eric&Betty Boop
Die opmerking van Arnold over de remtrommels is een hele goede.
Meet de binnenmaat van je trommels eens,in het werkplaatshandboek staat de maximale slijtage die ze mogen hebben.
Zorg wel dat je op het loopvlak van de rem schoenen meet en niet op de rand die zich naast het loopvlak heeft gevormd.

Een paar jaar terug kon ik bij Pepé ook de remmen niet met 1 keer trappen op druk krijgen,bleek na veel vervangen ook te ver versleten remtrommels te zijn.

Groet.
Eric.

Foto-S36C8XEB.jpg --> mod_embed_images_loadimage('d1c3ee3aaac9652a9a7f42ef1352a07c', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-S36C8XEB.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-S36C8XEB.jpg', '', 10598315, 600, 600, 'Loading image ...', false);
1tonsquash2.gif --> mod_embed_images_loadimage('8c6e6094d3c97856f38a23e5f455288f', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', 'http://roverlanders.bc.ca/roverforum/images/smilies/1tonsquash2.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Froverlanders.bc.ca%2Froverforum%2Fimages%2Fsmilies%2F1tonsquash2.gif', '', 10598315, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Remmen vervolg deel 3

Geplaatst: zo 17 jan 2010, 10:55
door ron bolleboom
wat voor landrover is het ? met dubbele cilinders voor /109 ? dan moet je met de wielcilinder de lucht eruit drukken ik heb er een handleiding voor met tekening .